Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od rejca »

Předem bych chtěl napsat, že jsem celkem spokojeným uživatelem HD-BOXu, ale bohužel jen celkem a nevidím žádný prostor ke zlepšení - spíš vidím beznaděj.

Jak to začalo... Znáte to, přijde Vám balíček, natěšení si ho rozbalíte, zapojíte, naladíte a a a a nestačíte se divit, tolik záseků a nestability. Čekání na nový FW, čekání na nové pluginy. Chvilku to jde, pak se to začne kousat či se začnou objevovat hlášky program zakódován. Dobře, najdete nový plugin, pak vyjde nový FW a stále dokola. Někdy se stane, že to funguje i nějakou dobu, mně se to povedlo - než jsem se začal dívat na kanály z jiných TP...

Dobře, objednal jsem CI modul, říkám si, CI modul bude ok. Problém je beztak jen v kombinaci FW + plugin. Zaplatil jsem za CI modul nemalé peníze, s napětím jsem ho zprovoznil a ono to vážně funguje a stabilně! Ale...

Přijímač natvrdo funguje s tím, že umí dekódovat více programů z jednoho TP. Používá se to při PIP a při nahrávání. Můj modul umí dualdecrypt - přijímač to u CI modulu nepodporuje. Ostatní moduly neumí ani to. Problémy z toho plynoucí? Od triviálních, kdy zmáčknete PIP a již nemáte šanci se dívat na kanál jinak než, když ho vypnete a přepnete na jiný kanál. Po horší až úsměvný, když se díváte na jeden program a na pozadí se Vám má spustit nahrávání a skončí to hláškou program zakódován až po nasírací, kdy místo nahrávky máte kulové - např. když chcete nahrávat po sobě dva programy z jednoho TP.

CI modul je tedy v přijímači přítomno (v 9105 dokonce 2x), ale nefunguje s ním přijímač ani zdaleka plnohodnotně. Kdo často nahrává bude mít problémy.


Řekl jsem si, napíšu dovozci, třeba vyřeší problém s CI. Že prý přijímač není určen primárně pro CI moduly. Další reakcí bylo, že souběžné nahrávání neumí CI modul, když jsem napsal, že umí, už se mi nikdo neozval. Chybu ve FW si nikdo nepřipouští. Stačila by oprava, aby přijímač podporoval dualdecrypt či aby při použití CI modulu bez této funkce si tupě nemyslel, že umí dekódovat více programů z jednoho TP.

Dokonce mi bylo naznačeno, že HD-BOX je určen pro něco víc než jen CI modul - tak proč tam jsou a co je víc než bezproblémové koukání? Pluginy to neumožňují. Linux jsem chtěl hlavně pro to, abych mohl nahrávat na síťový disk, ale chci stabilitu.

Po tom, co letos skylink zase zavede surflock si myslím, že i linuxové přijímače budou primárně určeny na příjem kódované nabídky... Čekal bych lepší podporu na problémy s produktem. Ano, ten kdo používá XCAM atd. toho tyhle malicherné věci nezajímají.


Řešení? Laborovat s nestabilitou nebo mít problémy se záznamem pořadů. A můj nadpis? CI modul funguje v přijímači stabilně. Nedodělkem tedy bude firmware, který neumí řádně komunikovat s pluginy, které primárně vznikají nejspíš na jiný model. Jenže k čemu to potom je, proč nejsou vyvíjeny pluginy výrobcem, když u nich mají větší oblibu než CI moduly?

Přijímač má velký potenciál, ale mám z něho jen rozporuplné pocity... O víkendu jsem opět zkusil nový FW a doporučovaný nový MCAS. Během dne jen jeden zásek a 1x program zakódován. Už mám v přijímači opět CI modul a stabilita je zaručena, jen se děsím dne, kdy budu chtít nahrávat večer dva pořady z různých programů z jednoho TP a nebo zapomenu před vypnutím přepnout na ten správný program...

:93:

P.S. Všimli jste si objektivních recenzí na parabola.cz a digizone.cz, kdy u všech recenzích na HD-BOX je psáno, že mají mnohem větší stabilitu příjmu na pluginy než konkurenční produkty či CI moduly? Fakt objektivita... :55:


rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od rejca »

tak mala oprava, v novem fw ma alespon prednost nahravani pred sledováním - coz je velmi pozitivni:-)


Uživatelský avatar
mirny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2010, 20:13
Bydliště: Mily Way
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od mirny »

Uvedme si pojmy na pravu mieru, CI je slot, modul je CAM ! :31: !


HD-BOX FS-9200 [Oscam #6426], Sky Star2, Sky Star HD2 USB CI [Hadu 0.1.2.6,
Vplug 2.4.6, Acamd 0.6.1.8] , Diablo2 Ipnosys 0.36, Gital/CW+UPC, Parabola 1:
90Fe + Stab HH-90, Parabola 2: 85Al, 5E-0,8W/1W-4/5W-12,5W. Duolabs CAS3
Uživatelský avatar
Duce
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 bře 2009, 13:20

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Duce »

S hdboxami nemám prakticky žiadne problémy (a to som ich nainštaloval už desiatky kusov), myslím že je to v našich končinách jeden z najlepších prijímačov vôbec


AZ BOX HD PREMIUM, HD BOX FS-9300, HD BOX FS-9100,COOLSTREAM ZEE, AB IPBOX 200S, OCTAGON SF 908, SAT Elita 2000 HD, FW takmer vždy čerstvý,rotor-takmer celý orbit
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Rejca ma pravdu az tieto posledne fw s mcas su celkom stabilne len to uz nemozem posudit pretoze nepouzivam orginal fw naposledy som pouzil 2.10.11 a vratil som sa spat k alternativnemu fw, ten ide bez vypadkov mozna nahoda a ked si kupuje nikto satelit a keby nechcel slot na cam modul tak su aj lepsie prijmace za tu cenu v linuxe. Skoda ze hdbox v nesnej dobe ma tak slabu flash inac je to dobry box


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
bastlir1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 21 led 2011, 00:34

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od bastlir1 »

Noro C píše:Rejca ma pravdu az tieto posledne fw s mcas su celkom stabilne len to uz nemozem posudit pretoze nepouzivam orginal fw naposledy som pouzil 2.10.11 a vratil som sa spat k alternativnemu fw, ten ide bez vypadkov mozna nahoda a ked si kupuje nikto satelit a keby nechcel slot na cam modul tak su aj lepsie prijmace za tu cenu v linuxe. Skoda ze hdbox v nesnej dobe ma tak slabu flash inac je to dobry box
Já si myslím, že za ty prachy je dost dobrý. Ano, jsou lepší a mnohem lepší, jenže to bychom se dostali na základní cenu minimálně 10tis. Kč.

Velmi mě zaujala Tvoje zmínka o alternativním softu. Můžeš mi dát nějaký popis nebo aspoň link ?


TV Samsung UE64D6530, STB1-Dreambox7000s, STB2-HD-Box TS-9105, MMC EMTEC Movie Cube D850H + 2x NAS server, Onkyo TX-NR616.
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Pre tych co radi testuje tak ako zmena na E2 tak sa da pouzit aj fw zo stejnych prijmacov tieto zmeny si kazdy robi na vlastne riziko, na to sa pouziva HDF-flasher-6.40 pre 7110 a HDF-flasher-6.20 pre 9105 heslo 0815


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Doporucujem dobre postudovat kym sa do niecoho pustite :106:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
mirny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2010, 20:13
Bydliště: Mily Way
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od mirny »



HD-BOX FS-9200 [Oscam #6426], Sky Star2, Sky Star HD2 USB CI [Hadu 0.1.2.6,
Vplug 2.4.6, Acamd 0.6.1.8] , Diablo2 Ipnosys 0.36, Gital/CW+UPC, Parabola 1:
90Fe + Stab HH-90, Parabola 2: 85Al, 5E-0,8W/1W-4/5W-12,5W. Duolabs CAS3
smiko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 14 čer 2010, 23:33

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od smiko »

rejca trochu toho vela napisal.
cez modul bezne dostupny v obchode na 99% nedokaze dekodovat 2 programy v realnom case.
treba pouzit cam moduly napr CA modul IRDETO SMIT PRO 4 ktory dokaze dekodovat 4 programy naraz

a ked niekto stale skusa nieco nainstalovat do boxu potom vymazat, prehodi firmware a tak , potom sa box dostane do stavu ze blbne.
(vlastna skusenost) stale pouzivam konfiguraciu oscam a mgcamd a nevidim v tom problem
mam 2 hdboxy 1xskylink 1xcslink zdielanie do kriza a nevidim problemy ani z pip ani z nahravanim
zaklad je mat vsetko spravne nakonfigurovane, treba vela studovat a nie vyplakavat.


rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od rejca »

smiko píše:rejca trochu toho vela napisal.
cez modul bezne dostupny v obchode na 99% nedokaze dekodovat 2 programy v realnom case.
treba pouzit cam moduly napr CA modul I-deto SMIT PRO 4 ktory dokaze dekodovat 4 programy naraz

a ked niekto stale skusa nieco nainstalovat do boxu potom vymazat, prehodi firmware a tak , potom sa box dostane do stavu ze blbne.
(vlastna skusenost) stale pouzivam konfiguraciu oscam a mgcamd a nevidim v tom problem
mam 2 hdboxy 1xskylink 1xcslink zdielanie do kriza a nevidim problemy ani z pip ani z nahravanim
zaklad je mat vsetko spravne nakonfigurovane, treba vela studovat a nie vyplakavat.
Potvrzuji, že záseky při přepínání (program kódován) se objevují stále i s tím, že vždy důkladně vyčistím box při upgrade. U zákládních programů to nedělá, ale u HBO HD, HBO 2... nahodile ano. Dříve byly problémy na všech kanálech. MCAS jsem nezkoušel, třeba je to již lepší než před 2 měsíci, kdy to s kartou výměna byla tragédie (čisté CW ale fungovalo).

CA modul mám s dual decrypt, přijímač to nepodporuje. Tečka. Zbytečně plkáš spíš ty. :89:


smiko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 14 čer 2010, 23:33

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od smiko »

rejca píše:
smiko píše:rejca trochu toho vela napisal.
cez modul bezne dostupny v obchode na 99% nedokaze dekodovat 2 programy v realnom case.
treba pouzit cam moduly napr CA modul I-deto SMIT PRO 4 ktory dokaze dekodovat 4 programy naraz

a ked niekto stale skusa nieco nainstalovat do boxu potom vymazat, prehodi firmware a tak , potom sa box dostane do stavu ze blbne.
(vlastna skusenost) stale pouzivam konfiguraciu oscam a mgcamd a nevidim v tom problem
mam 2 hdboxy 1xskylink 1xcslink zdielanie do kriza a nevidim problemy ani z pip ani z nahravanim
zaklad je mat vsetko spravne nakonfigurovane, treba vela studovat a nie vyplakavat.
Potvrzuji, že záseky při přepínání (program kódován) se objevují stále i s tím, že vždy důkladně vyčistím box při upgrade. U zákládních programů to nedělá, ale u HBO HD, HBO 2... nahodile ano. Dříve byly problémy na všech kanálech. MCAS jsem nezkoušel, třeba je to již lepší než před 2 měsíci, kdy to s kartou výměna byla tragédie (čisté CW ale fungovalo).

CA modul mám s dual decrypt, přijímač to nepodporuje. Tečka. Zbytečně plkáš spíš ty. :89:
Prave ho mam na stole hdbox 7110 pip bez problemov, kodovano nehlasi, mam kartu vymenu v internej citacke. oscam a vsetko beha ako ma. ak chces poslem konfigy aj s oscamom


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Tiez bez problemov, len jedna vec ma stve neviem to vyriesit ked pozeram a nahravam 1 program z jedneho TP tak je nahravavie ok ale ked pridam nahravanie takze nahravam dva programy a jeden pozeram tak mi za nahravkami napise € da sa to odstanit nastavenim oscamu?


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od grantec »

Noro C píše:Tiez bez problemov, len jedna vec ma stve neviem to vyriesit ked pozeram a nahravam 1 program z jedneho TP tak je nahravavie ok ale ked pridam nahravanie takze nahravam dva programy a jeden pozeram tak mi za nahravkami napise € da sa to odstanit nastavenim oscamu?
o tom rozhoduje nastavenie pmt v oscam.dvbapi .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Mam nastavene takto standartne

S: PTI pmt1_1.tmp
S: PTI pmt1_2.tmp
S: PTI pmt1_3.tmp
S: PTI pmt1_4.tmp
S: PTI1 pmt2_1.tmp
S: PTI1 pmt2_2.tmp
S: PTI1 pmt2_3.tmp
S: PTI1 pmt2_4.tmp
S: PTI2 pmt3_1.tmp


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“