Čo je vlastne toto za haraburdu?

Nastavení a vše kolem HD-BOX IRD-8000HD PVR Irdeto,linux.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
TheMorc Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2018, 15:54

Čo je vlastne toto za haraburdu?

Příspěvek od TheMorc »

Zdravím vás všetkých na fóru,
Starí rodičia mali tento priijímač asi od 2013 donedávna. Fungoval im spokojne, stihli kúsok dostať ovládačku to nefunkčného stavu kedy sa dal ovládať našťastie tými dvoma kanálovými tlačítkami. Síce červená LEDka blikala a IRková LEDka nevyzerala v zlom stave, tak ale ani po jej výmene stále nešla. Nič by na tom ale aj tak nebolo takého divného dokedy sa teda nedostal mne do rúk, kedy ja som zistil že to je Linuxový stroj. Preto som ho chcel skúsiť využiť na zábavku na ostatné veci hlavne aj preto lebo ja už Linuxový prijímač jeden mám, dával som si ho dokopy sám lebo tam je RPi 3 a DVBSky tuner a ide to celé na TVheadende s Kodi ktoré sa momentálne nepoužíva lebo je Kodi na televízori na opačnej strane domu a to po LANke perfektne streamuje, neskutočne spoľahlivá vec posledne. Ale naspäť k veci. Tak som mu tam zapojil tomu HDBoxu ethernet a skúmal som čo všetko dokáže čo sa týka pripojenia, podarilo sa mi naň cez ftp pripojiť čím som potom zistil že on má aj http server na sebe tak som vo /var/ upravil http obsah a potom sa to pekne odzrkadlilo na tej stránke čo som bol schopný načítať, to teda bola prvá časť ktorou som nič nepokazil, potom som objavil že aj keď nemá ssh, tak na ňom ide telnet, takže som sa naň pripojil, vtedy ešte stále dobre išiel, aj HDMI výstup som mal zapojený aby som mohol sledovať stále tú správu. Potom som sa chcel ale posunúť ďalej, chcel som upraviť systémové súbory tak aby išiel telnet a veci naokolo ale aby teda ten SkyTek výmysel divný nepúšťalo. V najlepšom prípade som chcel docieliť aby teda HDMI výstup nemusel ani ísť alebo aby len tak ukazoval Linux konzolu. Poobjavoval som súbory v ktorých sa to púšťalo ale súbory sa nedali upraviť. Tak som si to remountol na rw a snažil som sa to potom upraviť. Síce som readwrite práva mal tak ale vôbec mi to neuložilo. Nejakým činom to potom ale malo asi tento jeden divný a zaujímavý účinok. Po vypnutí som ho už nezapol vôbec. V podstate totálne bez zásahu do systému skapal tak že teraz po zapnutí so zadným vypínačom bliká HDbox logo, červená LEDka a nič viac. Potom po chvílečke HDbox logo stmavne a tam to skončí, ani žiadna chyba, ani LOAD, nič. Tuto na fóru som aj čítal že možno kondíky na zdroji by boli problém tak ale som si overil že zdroj dáva stále 12V na obidvoch vetvách. A zase niekde som aj čítal že pod čítačkou sú nejaké kondíky čo vraj ľúbia spôsobovať problémy. Flash cez rs232 som skúšal cez null modem kábel ktorému som v HDBoxe vnútri otočil piny aby to potom bol krížený ale putty po vypnutí HDboxu dáva iba blbosti, po zapnutí HDboxu totálne nič a Porter tiež nereaguje. Akože chápem že to má nejaké tie roky, tak ale stále mám dosť Linuxovín doma do ktorých som ešte viac zasahoval a prežili to bezproblémov.

Teraz mi to akurát príde tak že to je ako AB IPBox Ruby či ako sa volal, ktorý som mal chvíločku pred tým RPi prijímačom keďže ten Ruby išiel dokopy asi tak dvarazy, vrazil som do neho disk na nahrávanie a potom umrel tak že nebootoval vôbec a po reklamácií prišiel čistonový zabalený ktorý už tiež rovno nešiel a to ani disk v ňom nebol.

Nemyslím si že by mi s tým niekto aj pomohol teraz, tak ale za skúšku to stojí.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze - HD-BOX IRD-8000HD PVR“