OpenAZBox PLi MOD (OAM) - Me

Nastavení a vše kolem Azboxu Me.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

OpenAZBox PLi MOD (OAM) - Me

Příspěvek od king »

Zdravim, ako sa ten Pli Mod vlastne instaluje do AzBox Me, ked to nema priponu *img ako ine softy co sa instaluju cez WebIf :?: . Dik


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Instalacia prebieha cez USB a cely proces mozeme sledovat na TV.
Tie 3 subory v baliku (jeden je image, druhy kernel a treti menu instalacie na TV - instalator) treba nakopirovat na USB Fat 32, vlozit USB do prijimaca, zapnut prijimac a pocas startu by sa malo na obrazovke TV objavit take menu instalacie s ponukami ako instal image, instal only kernel atd.
Ja davam vzdy instal celeho image aj s kernelom.
Ten image v baliku je subor s nazvom image0.jffs2 - to zn., ze image da na boot0, ked prepiseme 0 na 1 alebo 2, hodi nam to na boot1 alebo boot2.
Niekedy sa to menu s instalaciou na TV neobjavi, potom treba este nieco spravit....


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Tak som to tam nainstaloval, ale mne sa cez ten Az player neda nic prehrat, ked oznacim film a dam OK alebo zelenym start tak ma vrati spat do zlozky a dalsi problem pri stlaceni tlacitka rec na DO ma hodi medzi radia a odtial pomoze len tvrdy restart, tak neviem ci tam treba este nieco doinstalovat alebo co :cry:


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

king píše:Tak som to tam nainstaloval, ale mne sa cez ten Az player neda nic prehrat, ked oznacim film a dam OK alebo zelenym start tak ma vrati spat do zlozky a dalsi problem pri stlaceni tlacitka rec na DO ma hodi medzi radia a odtial pomoze len tvrdy restart, tak neviem ci tam treba este nieco doinstalovat alebo co :cry:
Ahoj. Taky sem vyzkousel, ale po 30 minutach sem se vratil k OpenRSI. U filmu sem mel podobnej problem jako ty. Nalisotval sem film, a pak v dalsim kroku po me chtel zvolit titulky, ktery ale jsou uz v *.mkv a ne v dalsim souboru a diky tomu sem se proste nedostal dal :-(
Nicmene media player je vychytanej vic. Umi na rozdil od OpenRSI listovat v adresarich stlacenim prave sipky na dalkovem ovladani. To se mi desne libilo, ale nemoznost pustit film me poslala zpet k RSI.


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Nakoniec som sa aj ja vratil k Open Rsi


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

Dneska sem objevil asi Ameriku - OAM Release 3 :-D Chtel jsem zkusit, ale:

rozbalim rar, dam vsechny 3 soubory na USB flasku, nabehne instalator, zvolim na kterej boot chci nainstalovat a satelit vidi na flashce pouze kernel, image uz ne. Prepise kernel a vrati se do uvodniho menu. Tot vse. Ma nekdo podobny zkusenosti?


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

king píše:Nakoniec som sa aj ja vratil k Open Rsi
Jen me sere to prehravani hudby v Media playeru. Mam totiz MP3 ulozeny v adresarich a ty pojmenovany "jmeno interpreta - album". A kdyz chci poslouchat treba ZZ Top, tak musim cekat, az tam dolistuju po jednom adresari. To se mi nelibi :-(


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Chlapi, neviem co riesite, vsetko ide jak ma... Tento image je u mna no.1 :28:

V prvom rade treba zmenit keymap, pretoze nie vsetky tlacitka su definovane. Staci nainstalovat toto :arrow: Pingflood keymap. Emulator - softcam som si stiahol klasicky cez moduly/pluginy/, aktivovat sa da cez home-camd manager /predtym nainstalovany RTI panel/.

AZplayer prehrava vsetko - mkv, mp4, avi - no problem. V prvom kroku si zvolite film, date OK, ak mate v menu nastavene aj titulky /subtitle enable on/, tak vas opyta aj o titulky, ak nie su ziadne, date cervene/ukoncit/ a film sa spusti bez nich. Ak date v menu subtitle enable off, Azplay uz viac nebude pytat titulky. Skalovanie funguje na jednicku.

Skin mam Simple HD by Holi, pluginy tu idu pod OE1.6, teda Archivy cz/sk 0.7 alfa4 mipsel, Merlin Music Player - na prehravanie .mp3 idealny, webradioFS, GSU, CSFD 9.0 beta5, vsetko v pohode slape.
Prehravanie nahravok, interny player sa nesekol ani raz :87:

Paci sa mi celkova stabilita systemu. :117:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Tak som to skusil este raz podla toho ako pise Gorick a uz to slape, CCcam 230 som ale musel nainstalovat cez usb, lebo v menu v ponuke nebol, pluginy ( WebradioFS, Webcamwiever, Archiv, CSFD ) idu, akorat sa mi nepodarilo nainstalovat Webmediu, mozno mam nejaku zlu verziu, skin pouzivam DM Concity, ten sa mi celkom paci aj ked tu neukazuje tolko info ako v OpenRsi, prehravac AZP ide skvele, konecne funguje aj scaling. :28:


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Ja cccam v ponuke mam, dokonca aj oscam yamod na emu. Asi to bude tym, ze som aktualizoval /obr./
Je dobre, ze na druhy boot mozeme instalovat OpenRSi 3.0 a tym padom porovnavat. Nemyslel som si, ze budu medzi tymito images nejake rozdiely vo funkcnosti, pretoze RSI by mala cerpat z OAM, ale ked som vcera pustil nahravku v RSI a uvidel kolecka, mal som dost. Ani MC tam nejak nesedi /RSI 3.0/, skalovaci rezim, navysenie hlasitosti, tuhnutie. V RSI 2.1 to bolo este OK. Nie su to velke chyby, bezny, nenarocny uzivatel to moze prehliadnut a mozno sa casom vsetko doladi. Myslim, ze aj RTI team prisiel s vlastnym prehravacom AZplay preto, lebo uz nevedeli zabezpecit stabilitu s MediaCentrom. RSI ma svoje vyhody, je viac naklonena uzivatelovi. OAM si treba doladit. Sucasna OAM 3 mi zatial drzi na vybornu, nebol dovod robit tvrdy restart a to si teda cenim. Jedine co mi vadi je svetielko na displayi v standby, ze sa neda vypnut ako v RSI :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

Mno tak zvedavost mi nedala a zkusil sem Release3 hodit na Boot1. Musim dat za pravdu, ze spousta veci funguje, jak popisujete. AZplayer prehrava i mkv, takze bych byl taky spokojenej. Jen jedna vec - myslim celkem zasadni - jak u mkv prepinat mezi zvukovejma stopama? Titulky prehazovat jdou, ale zvukovy stopy ne :-(


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od king »

Mne trochu vadi, ze v AZplayeri nefunguje tlac. play/pause a presuvanie pomocou ciselnych tlac. ale to zas ide v MC, potreboval by som poradit nejaky plugin na You Tube. Dik


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
gargamel2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 26 kvě 2012, 17:01

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gargamel2 »

king píše:Mne trochu vadi, ze v AZplayeri nefunguje tlac. play/pause a presuvanie pomocou ciselnych tlac. ale to zas ide v MC, potreboval by som poradit nejaky plugin na You Tube. Dik
Jo, souhlasim. Presouvani pomoci zadavani casu se mi libilo. Zas na druhou stranu tady funguje preskakovani po kapitolach. To uz jsou takovy nedostatky, se kteryma se da zit. Pokud ale nevyresim prepinani jazykovejch stop u mkv, tak budu muset prepnout zpatky na RSI.


AZBox Me; Boot[0] - OpenRSI 3.0, Boot[1] - empty, Boot[2] - empty
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od gorick »

Youtube - MyTe plugin nefunguje? (pozor, v OAM sa instaluju pluginy mipsel, nie mipsel32)
AZplay - prepnutie zvukovej stopy - fakt, nenasiel som (asi napiseme tvorcom)
play/pauze - v pingflood keymap nefunguje, v original keymap ano (mozno skusim upravit)

Tvorcovia udavaju (v original keymap) AZplay commands takto:
MENU - Open Menu of AZPlay
>|| - Play/Pause
Stop - Stop
Exit - Stop video file playback and exit from AZPlay
OK - show of info bar (5. sec timeout).
>> - FF , fast forward : 1.2, 2.0, 4.0, 0.5, 0.8
<< - REW, rewind : 0.5, 2.0, 4.0
>>| - jump forward for +1 min
|<< - jump backward for -1 min

Fast navigation trough video is also available with these buttons:

Left, Right, Up, Down, Ok
Left - backward -1 min
Right - forward +1 min
Down - backward -5 min
Up - forward +5 min
OK - by pressing OK button it will jump to previously selected time.

Way of usage (Audio Files):

Available commands and explanation:

>|| - Play/Pause
Stop - Stop
Exit - Stop audio playback and exit from AZPlay
OK - show of info bar (5. sec timeout).
>>| - jump forward for +10 sec
|<< - jump backward for -10 sec

Fast navigation trough Audio is also available with these buttons:

Left, Right, Up, Down, Ok
Left - backward -10 sec
Right - forward +10 sec
Down - backward -1 min
Up - forward +1 min
OK - by pressing OK button it will jump to previously selected time.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
petko3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 16 dub 2012, 14:22

Re: OpenAZBox PLi MOD - Me

Příspěvek od petko3000 »

Tak tak goto position pri prehravani filmov je dost zasadna vec. Ale viem bez toho zit ak image bude stabilnejsi.

2Gorick: v ktorom menu si prosim ta nasiel ten zoznam pluginov? Ja tam take menu nemam. To vstavane menu na online pluginy mi CCcam neponuka. tiez, ale moje plugin menu vyzera trosku inak. Ze by som bol ja nejaky divny? :) Pritom update systemu som spravil. Nainstaloval som teda tunisiasat a ten zas ponuka tolko CCcam verzii, ze neviem ktoru si mam vybrat :(

Kde stiahnem CCcam pre tento image? Nainstalujem aj cez kluc, to nie je problem. Ale kde to stiahnem...?

Vdaka za radu.


Odpovědět

Zpět na „AzBox Me Diskuze“