OpenATV 5.3 fastscan

Rady a návody pro majitele přijímače Gigablue .

Moderátor: efendy55

Odpovědět
bobhy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2011, 23:42

OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od bobhy »

Zdravím, jsem majitel GB HD Ultra UE. Doteď jsem tam měl nahozeno OpenATV 4.x a vše běželo OK, ale tak měsíc zpět se mi při přehrávání obsahu z NASu stává, že se film tak po hodině sekne a přijímač jde do tvrdého restartu. Nicméně:

1) po instalaci OpenATV 5.3 není v systemplugins k nalezení FastScan (Pro mě dost podstatná záležitost), každý píše že tam je, ale já jej tam prostě nemám. Dávám tam přímo image OpenATV 5.3 pro tento konkrétní STB
2) OpenATV 5.2 nemůžu nikde sehnat
3) OpenATV 5.1 sice má fastscan, bezproblémů tam chodí i ccCam, ale do 5 minut jde do "kernel panicu".

Jiné OS vyzkoušeny, ale OpenATV mi sedí nejvíc. Škoda, že ta stará verze dělá to co dělá (možná po nějaké aktualizaci). Můžete někdo poradit jak dostat do ATV5.3 funkce FastScan a funkční ccCam na Skylink ICE kartu? Díky moc za rady :-)


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od efendy55 »

máš linux box s E2 ty používaš fastscan ? prečo tak komplikovane ?? ved použi dreamboxedit a máš to všetko za 1-min.hotové . :74: :87: keby si mal nejaké amiko alebo cryptobox tak by som to pochopil ale E2 ...... ???? :51: OPENATV-5.3 ešte nie je celkom doladená tak preto možno nefunguje to čo potrebuješ . ak o tom nevieš tak sú aj daleko rýchlejšie a naozaj stabilné image ako to čo používaš . napr za pokus stojí hdfreaks-5.4 a opendroid 5.5. .
ináč je tam ten plugin.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všetko4K,Linux E2
bobhy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2011, 23:42

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od bobhy »

efendy55 píše:máš linux box s E2 ty používaš fastscan ? prečo tak komplikovane ?? ved použi dreamboxedit a máš to všetko za 1-min.hotové . :74: :87: keby si mal nejaké amiko alebo cryptobox tak by som to pochopil ale E2 ...... ???? :51: OPENATV-5.3 ešte nie je celkom doladená tak preto možno nefunguje to čo potrebuješ . ak o tom nevieš tak sú aj daleko rýchlejšie a naozaj stabilné image ako to čo používaš . napr za pokus stojí hdfreaks-5.4 a opendroid 5.5. .
OpenDroid, OpenPLI vyzkoušeno, ale asi je to síla zvyku. Co se týká fastscanu, nevím proč bych jej neměl používat. Na OpenATV 4.3 funguje absolutně bez chyby. Nemusím se vůbec o nic starat. Od dob, co celá blízko/vzdálená rodina přešla postupně na HD boxy s FastScanem si to nemůžu vynachválit. Už cca 3/4 roku jsem u tchýně, otce, segry nic nepřelaďoval, nepředělával a hlavně celá rodina má všechny kanály všude stejně, takže když otec potřebuje poradit s tím, čím oním, mrknu na svůj STB a mám stejně seřazené kanály. Jak poslední dobou nemám rád Skylink, tak FastScan je jejich dost velká konkurenční výhoda, zejména pro někoho, kdo spravuje cca 7 boxů po rodině. Já si pořídil E2 box z několika důvodů: zájem o E2, velice často využívaná možnost streamování vysílání do sítě (není nad to si pustit co chci v práci ve vokně), doteď absolutně bezchybná spolupráce se SMB, bezproblémové přehrávání filmů (podpora kodeků, titulků, formátů apod.), automatizované "natahování" EPG informací s cachováním, podpora CSFD, předpověď počasí atd atd atd. S open-ATV 4.3 jsem maximálně spokojen, ale začalo to dělat to, co jsem popsal. Ale uznávám, je to jediný E2 box v rodině.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od efendy55 »

ak o tom nevieš tak funguje fastscan na na FREESATE ,ale to nie je podstatné . ja ti nebránim používať fastscan je to tvoja vec ale neporovnávaj E2 s lacnými boxmi to nie je fér . ale ako píšem chápem to a je to naozaj dobrá pomôcka . o tom potom . to ty si po prefleshovaní boxu na iné image celý seting upravuješ ručne v boxe ??? a pokial viem tak openpli oficiálne nerobí image pre gigablue .ked odpovedáš na predošlí príspevok tak necituj ... :107:


Všetko4K,Linux E2
bobhy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11 pro 2011, 23:42

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od bobhy »

Hele já přece E2 box s ničím neporovnávám. Naopak, plně uznávám, že E2 mi doma maximálně vyhovuje už jen kvůli tomu, co všechno s tím jde a právě v těch "levných" proprietary boxech nejde. Nicméně na nich jede celá rodina, protože to jsou uživatelé, kteří potřebují "jen" zapnout TV. Ale uplně na férovku i já patřím k uživatelům, kteří mají rádi, když věc funguje na první pokus a nahození a němusí se v tom "rýpat" ve smyslu, že je každá věc potřeba furt někde hledat na fórech. A s ATV 4.3 to tak bylo. Instalace, konfigurace, nahození pluginů FastScan, ccCam, CSFD, konfigurace SMB a EPG refresh, záloha a od té doby jsem na to nechytnul. Jen občas dal aktualizovat. Všechno bylo vždy maximálně "jednoduché" a já maximálně spokojen. Z toho je prostě vidět, že to tak opravdu jde a E2 nemusí být jen pro "geaky".

Jinak za 14 dní vyzkoušeno: OpenATV, OpenMIPS (sorry spletl jsem se s tím OpenPLI), HDFreaks, OpenDroid, OpenVIX ... a vždy něco co mi prostě nesedlo na "první pohled".

OpenATV 5.3 nejde FastScan a nějak blbne ccCam - zkrátka a jasně tam prostě NENÍ v nabídce (nemám náladu se tím dál babrat)
OpenDroid ... zkousnu EN, ale tady půlka věcí v italštině (jde pryč)
OpenVIX ... celé jakési pomalé a "nedodělané"
HDFreaks ... zatím "všelijaké" pocity

BTW teď tam mám nahozen OpenMIPS přímo ze stránek výrobce (oficiální image) a taky tam NENÍ FASTSCAN ... grrrrrrr ... próóóóóóč

Konfigurace a settings jsem vůbec nikdy nepotřeboval řešit. Poslední OpenATV 4.3 mám zálohu v image. Zatím jsem jen vždy nahodil čistý image, vyzkoušel jestli vše rozběhnu "na první šlápnutí" a když už nebyla nálada, narval jsem zpět zálohu a koukal večer na telku ;-)


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od efendy55 »

no neviem s tým fasscanom ,mám toto image momentálne v gigablue a xtrende-8500 / v nedelu som ich fleshol / a v oboch boxoch mi ho ponúka online . nie vždy čo je nové je aj naozaj dobré ..... s tým cccamom-2.3.0 majú momentálne problémy aj iné boxy takmer vo vo všetkých image čo čítam po forach ,takže nie si sám . ja frčím len v oscamoch a tam nie je žiadny problém . :106:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od Fishburn »

Fastscan lze do insatalovat PLUGINEM


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
marian10
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 22 pro 2015, 20:24

Re: OpenATV 5.3 fastscan AutoBouquetsMaker

Příspěvek od marian10 »

OpenATV 5.3 fastscan AutoBouquetsMaker

vie niekto nastav dreambox hdbox -OpenATV 5.3 fastscan AutoBouquetsMaker2,4 nech taha digi freesatUPC canaldigital 1W je to tam no nechce to tahat .


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od efendy55 »

prepáč ,nejako nerozumiem reči tvojho kmeňa ..... :D čo si predstavuješ pod slovami ,, nechce to tahat " ??? :51: ked som bol mladý a kupoval som od jedného dedka Jawa-250 tak tiež mi povedal že tá motorka ide , len nemá tah .... :46:


Všetko4K,Linux E2
marian10
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 22 pro 2015, 20:24

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od marian10 »

Skylink prov je v ponuke to ťahá načíta . No Digi UPC sa raz ukáže v ponuke no nenacita. V keď vojdete do programu tak tam je prov Skylink,Digi,canal Digi..1W v prov nastavené.No nenacita neťahá.


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od efendy55 »

no ak je to tak ako píšeš tak možno týchto provaidrov nepodporuje image . alebo skúsiť iné nastavenia skenovania, ručne zadať tp ktoré potrebuješ , použiť sieťové vyhladanie atd. atd.... a potom cez pc si to upraviť buoquets . alebo to skúsiť pohladať priamo na ich fore ...http://www.opena.tv/


Všetko4K,Linux E2
dano1958
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2010, 23:34
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od dano1958 »

Skuste prepisat FastScan v prijimaci ktory tam je alebo ho tam doistalujte cez PLUGINY.Dajte tam Toto
readme.txt
Nachadza sa to v usr-lib-enigma2-puton-plugins-systemplugins-----FastScan
readme.txt
FastScan.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


marian10
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 22 pro 2015, 20:24

Re: OpenATV 5.3 fastscan

Příspěvek od marian10 »

Ja to už mám nastavené cez plug. Autobounguets funguje všetko ako má Skylink,UPC,Digi,a ostatné....


Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“