enigma2 openatv 5.1 7119

Odkaz na Images.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od By.Bob »

Připravili jsme pro Vás zbrusu novou enigmu2 openatv 5.1 HDBox 7119
Obrázek
Enigma2 openatv 5.1 navazuje na stejný multiboot jako předchozí verze není třeba, pokud mate už instalován instalovat znovu.
Enigma2 openatv 5.1 má vylepšené funkce je rychlejší a stabilnější o předchozích verzích.


- Rodičovsky Zámek
- Device Manager
- Fullbackup pro zálohu komplet img.
- Software Update ( Aktualizace pluginu )
- Permanent Clock - zobrazení hodin na obrazovce
- Automatic Volume Adjustment – Volume config.
- Plugins server - sh4 only
- Hotkey editace tlačítek dálkového ovladače
- VFD Display Setup nastaveni předního displeje
- Grafické EPG selection
- Timeshift
- PIP Obraz v Obraze pouze SD programu
- OSD Position setup Plně kompatibilní plugin na nastaveni rozlišení obrazu


Instalace:
Umístnění originálního fw a atv 5.1 enigma2 ve flash
Při uvažovaní o instalaci je potřebné vždy ! vycházet z originálního fw. Před instalaci musíte mít v přijímací!! Obrázek
V případě, že v boxe je starší verze enigma2 ve flash, je zapotřební vrátit se na originál u-boot (LX.XX) a nahrát originál fw !


Postup nahraní atv 5.1 enigma2.

V downloade si vybereme enigma2_atv-fortis_StartKit_zip - startovací balíček, podle verze svého přijímače.
Startkit je vždy baleny v *.zip. Před instalaci si prosím soubor rozbalte na disku v PC .
Každý startkit obsahuje adresáře ze sobory pro různé verze přijímače stejné hw výbavy, proto na PC ponecháme jen soubory pro svůj box!
Ostatní je zapotřebí zmazat, ještě před instalaci! Vyhnete se tak problémům s instalaci nesprávných zavaděčů !!!


Startkit obsahuje boot pro přijímače:

HDBOX 7119
Skytec napodobenina
octagon918
Next TV


Krok 1.

a.) Soubor upgrade_loader_7119.ird nakopírujte na USB zformátovaný na systém FAT32 .
b.) Přijímač, v kterém máte originální sw vypněte vypínačem vzadu, anebo odpojením napájecího kabelu ze zásuvky
c.) Do usb vstupu v přijímací vložte USB disk ze souborem upgrade_loader_7119.ird .
d.) Zapněte přijímač a stlačte na předním panely tlačítko ChUp (šipka nahoře na předním panelu) pro zavedení nového u-boot. Tlačítko ChUp nemusíte držet stále, stačí krátce stlačit (2 sekundy) .Trvá to jen krátce - je to malý sobor (max 20 sekund).
e.) Po dokončení vypněte přijímač vypínačem vzadu, anebo odpojeni napájení ze zásuvky.


Krok 2.

a.) Soubory ze složky hdbox 7119 ( usb_kernel.img a usb_rootfs.img) .Ty dva soubory nakopírujeme na USB disk s formátovaný jako FAT32 .( jsou totožné pro modely uvedené ve enigma2_atv-fortis_StartKit )
b.) Přijímač, v kterém mate už zavedeny nový u-boot vypněte vypínačem v zadul, anebo odpojeni napájecího kabelu ze zásuvky
c.) Do usb vstupu v přijímací vložte USB disk s připravenými soubory
d.) Zapněte přijímač a stlačte na předním panelu tlačítko ChUp (šipka nahoře) pro zavedení obou souboru do flash paměti. Tlačítko ChUp nemusíte držet stále, stačí krátkou dobu (2 sekundy). Celé zavedení trvá cca 3-4 minuty Ty, co mají přijímač s displejem o přeběhu aktualizace jsou informovaný.
e.) Ukončení nahrávaní sw je automatickým restartem přijímače. Na display se zobrazí End.


Krok 3.
Výběr verze sw při startu:

Zapněte přijímač, na displeji se zobrazí informace o verzi hw, teda namísto Lx:XX tam uvidíte nápis bude 7119.
Po čas toho nápisu mate možnost vybrat typ sw , do kterého chcete nastartovat!
Červené tlačítko na dálkovém - krátce stláčeni , zavede sw enigma2 - atv 5.1 do flash
Modré tlačítko na dálkovém - krátce stláčeni - zavede originální fw do flash
Na dálkovém se jedna o tlačítka určené pro txt - teda barevné tlačítka v radě. Ne tlačítko power, anebo record !!!


Start originálního sw:

Originální sw vždy startuje do standby modu! Teda nastartuje a vypne se do standby ! Je potřebné ještě krátkým stláčením tlačítka power na dálkovém spustit přijímač. Kdo chce startu do standby zabránit múze počas zobrazeni loga originálního fw na TV, stlačit krátce tlačítko Power na dálkovém.


Přechod z jednej verze do druhé:

Z originální verze do atv 5.1 enigma2 - dlouhé podržení tlačítka Power na DO a potom po čas startu vybrat barevným
červeným tlačítkem a startuje atv 5.1 enigma2.

Z atv 5.1 enigma2 do originálního fw - Menu - vypnout- Restart, anebo hluboký spánek a potom při startu vybrat
modrým tlačítkem start originálního sw.

Přijímač si pamatuje naposledy používaný sw, volbu typu sw není zapotřební vždy po startu vykonat! Volba typu sw se dělá jen při uvedení změny!


HDBox 7119 atv_fortis startkit flash verzeObrázek

HDBox 7119 usb verzeObrázek


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od By.Bob »

Enigma2 atv 5.1 update

Obrázek

-Oprava stability
-Oprava software update ( aktualizace )
-Oprava PluginBrowser
-Oprava tlačítek dálkového ovladače
-Oprava sit.utils

Přidaný novy plugin feed ...
---------------------------------
Přidano - Kombinace tlačítek na reboot boxu a na restart enigmy
( pip swap a pak play list - reboot boxu )
( seubtitles playlist - restart enigmy )


***************************************************************************************************
DOPORUČUJI PO NAISTALOVANÍ UDĚLAT AKTUALIZACI SOFTWARE ( AKTUALIZACI )
***************************************************************************************************


Obrázek
Hdbox 7119 flash verze - updateObrázek

Hdbox 7119 USB verze - updateObrázek


Link pro Počasí - Weather
Obrázek


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
By.Bob
Nováček
Nováček
Příspěvky: 165
Registrován: 14 bře 2015, 14:22
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od By.Bob »

Update HDBox 7119 15.11.2015

Oprava - podpora wifi připojení
Oprava - stabilita
Oprava - gstreamer ( přehává video format - avi, fvl, mp4, xvid )
Oprava - Aktualizace Software online


Obrázek
Flash verze - updateObrázek




Link pro Počasí - Weather
Obrázek


Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od xdedek »

Zdravím, zda bude ještě koho v tak starém tématu. Včera jsem se pokusil nahodit tento image, provedl jsem update zavaděče, sice to ne na první flashce jelo, ale podařilo se. Následně jsem se ale zasekl, když tam dám jakoukoliv flash se soubory (v tom druhém kroku), tak to vždy ukáže jen na display USB a to je vše (při podržení ChUp), jinak když to nechám, tak bliká E2 a zeleno-oranžově LED dioda. Nevíte náhodou co dělám špatně? Čekal jsem při té "instalaci" i 10 minut, ale nic se nestalo... :118:


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od Noro C »

Na usb daj len subory usb_kernel a usb_rootfs


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
pipka Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 15 pro 2012, 11:25
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od pipka »

uz je naistalovana enigma?


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od xdedek »

Mno.. problém byl nakonec asi ve flashce... divné ale, že update i downgrade zavaděče z té flashky šel v pohodě, instalace enigmy ale ne.. to se mi nakonec podařilo z nějaké noname reklamní.. z ní to frčelo. Takže jsem už nainstaloval.. bohužel ale narážím na problém s výkonem.. přeci jen, sdílení live satelitu po síti z Octagonu SF4008 funguje dobře, ale přehrávání z CZSK archivu nějak rezignuje... to že se seká 1080 stream, plně chápu, to že i 720p 1,5GB filmy, to už méně, ale to, že nefungují SD 350MB seriály, to už moc ne.. takže přeci jen si říkám, že to asi zahodím a koupím nový, než se s tím takto trápit.
Jo a ještě se mi nepodařilo rozchodit ani Oscam, že bych to nechal alespoň jen jako přijímač satelitu..


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
wintermute Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2020, 16:52

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od wintermute »

ahoj
snažil jsem se začít krokem číslo jedna
použil jsem dvě různé flashky a ani jedna nejde
naformatuju na fat32
dám tam potřebný soubor a vypnu/vložím/stisknu chUP a na displeji se mi objeví USB ale to je vše a naběhne mi tam normálně stará rom co tam mám už léta

nevím co bych ještě mohl dělat blbě
neporadil by mi někdo prosím


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od Warder »

Kedze nikto sa nema k odpovedi tak podobne ako v nedavnom vlakne o probleme flashovania Formuleru aj tebe poradim aby si si stiahol nejaky program na format USB klucov, napriklad EaseUS Partition Master alebo SD Card Formatter. Je ich a fura len si treba vybrat "ten svoj". ;)


Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od BextrH »

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Dostal se mi do ruky HDBOX 7119 a po všem možném co se mě do něho podařilo dostat se mě nakonec povedlo odjinud stáhnout balík kde jsem z flešky nainstaloval original FW a poté ATV 5.1 odtud to nešlo protože ač se stále opakuje stejný postup, nikde soubory ...usb_kernel a usb_rootfs nejsou. Funkční použito zde....
http://download1586.mediafire.com/wn5mg ... 151012.zip

Po úspěšném náběhu ATV 5.1 jsem zprovoznil síť, setting atd.
Bohužel jsem nenašel nikde žádný softcam panel a ten co jsem dal nainstalovat z menu se nezobrazil.
Dále jsem zjistil že GStreamer má asi problém, načetl rychle stream a stejně rychle pak skončil, sem tam trochu obraz.
Dokázal by někdo poradit, jak tam dostanu jakýkoliv CAM který bude fungovat?
Popřípadě ta poslední aktualizace, jak se provádí? Když stáhnu soubor ....enigma2_atv-fortis_7119_flash_20151115.tar
Co sním? Rozbalit? Nebo ho dát tak jak je na flešku a s šipkou nahoru nabootovat?

Jinak do budoucna by na tomto přístroji mohl dobře fungovat můj (CCcam server downloader ZOOM) protože když jsem z feedu nainstaloval Curl a nainstaloval zmiňovaný plugin, fungoval normálně i servery stahoval i na tomto sh4 CPU.
Jen se mě bohužel nepovedl rozchodit žádný softcam panel či samostatně, například oscam, jinak by free server normálně běžel.
Předem všem díky za každou radu.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
pipka Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 15 pro 2012, 11:25
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od pipka »

BextrH píše: 15 úno 2021, 20:37 Chtěl bych Vás poprosit o radu. Dostal se mi do ruky HDBOX 7119 a po všem možném co se mě do něho podařilo dostat se mě nakonec povedlo odjinud stáhnout balík kde jsem z flešky nainstaloval original FW a poté ATV 5.1 odtud to nešlo protože ač se stále opakuje stejný postup, nikde soubory ...usb_kernel a usb_rootfs nejsou. Funkční použito zde....
http://download1586.mediafire.com/wn5mg ... 151012.zip

Po úspěšném náběhu ATV 5.1 jsem zprovoznil síť, setting atd.
Bohužel jsem nenašel nikde žádný softcam panel a ten co jsem dal nainstalovat z menu se nezobrazil.
Dále jsem zjistil že GStreamer má asi problém, načetl rychle stream a stejně rychle pak skončil, sem tam trochu obraz.
Dokázal by někdo poradit, jak tam dostanu jakýkoliv CAM který bude fungovat?
Popřípadě ta poslední aktualizace, jak se provádí? Když stáhnu soubor ....enigma2_atv-fortis_7119_flash_20151115.tar
Co sním? Rozbalit? Nebo ho dát tak jak je na flešku a s šipkou nahoru nabootovat?

Jinak do budoucna by na tomto přístroji mohl dobře fungovat můj (CCcam server downloader ZOOM) protože když jsem z feedu nainstaloval Curl a nainstaloval zmiňovaný plugin, fungoval normálně i servery stahoval i na tomto sh4 CPU.
Jen se mě bohužel nepovedl rozchodit žádný softcam panel či samostatně, například oscam, jinak by free server normálně běžel.
Předem všem díky za každou radu.
common interface tam je softcam panel a aktualizace sa prevadz Rozbalit dát na flešku a s šipkou nahoru nabootovat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enigma2 openatv 5.1 7119

Příspěvek od BextrH »

Neberte to prosím jako recenzi nebo reklamu. Nainstaloval jsem tedy poslední aktualizaci ATV.
Nainstaloval curl pro sh4 z feedu pomocí příkazů do telnetu ....
opkg update
opkg install curl

Nainstaloval jsem můj CCcam server downloader ZOOM
Z něho doinstaloval Ncam a Oscam-supercam.
Dále pak plugin Stream Hunter
Test Stream Hunter. Po stažení zpráv TV NOVA jsem byl mile překvapen jak po zapnutí streamu z (settingu) krásně jede ve FullHD.
Ale asi po minutě se stream sám od sebe změnil na minimální nekoukatelné rozlišení. Tak jsem zkusil stáhnout v Stream Hunter, nějaký film.
Po zapnutí streamu mě přístroj zůstal zaseknutý na 80%. Musel jsem udělat tvrdý restart. Po opětovném puštění stejného streamu nakonec naběhl, ale jen zvuk. Předtím před aktualizací ATV stejný film šel s obrazem, ale trhaně. Zprávy také.
A teď k sledování vysílání. Nekodovaná čt24 v pohodě. Po aktivaci Ncam a stažení serveru pomocí ....CCcam server downloader ZOOM
Server se stáhl ecm v /tmp/ jsou ale obraz nic. Asi bude problém někde v dvbapi ale těmto věcem bohužel nerozumím.
Nechápu to, na všech přístrojích co mě prošli rukama vše šlo napoprvé a na tomto přístroji sh4 ne a ne.
Kdysi dávno před lety jsem litoval že jsem koupil AZBOX a slintal na HDBOX. Dnes jsem šťastný že jsem vybral AZBOX. Je to MIPS s pouhých 300MHz
ale funguje tam všechno. Jen někdy nestíhá FullHD ale jinak nezná slovo nejde. No nic. Neznamená to, že to vzdávám. Jen porovnání.
Pokud by měl někdo radu, jak to nastavit na ten server, budu rád. Díky. Zároveň se tímto snažím pomoct i druhým do budoucna, pokud by někdo chtěl plugin CCcam server downloader ZOOM používat i na sh4.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Odpovědět

Zpět na „Download Images HD-Box 7119 a 9105 Plus“