WIFI trinity

Rady a návody pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Koupil jsem USB adapter Tenda W311u+ s čipem Ralink RT3070, má odnímatelnou anténu 4dBi.
Potvrzuji že funguje dobře, hned po zasunutí je vidět v síťovém nastavení zařízení wlan0. Nastavíte potřebné parametry: jméno sitě jsem vybral ze seznamu, takže si umí oskenovat aktivní sítě, zadáte heslo, pak restart. Po restartu už je spojení navázené, zvládá i zabezpečení WPA2 :96:
Zkoušel jsem i adaptér na chvíli vytáhnout z přijímače, po vrácení se síťové spojení se samo bez problému obnovilo. Pokud máte dobrý signál, jde přehrávat i Full HD videa z připojené síťové jednotky. Je to tak na hranici, občas může dojít k drobnému záseku, ale jinak OK, takže jsem celkem spokojený.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Na 99,9% v Trinity fungují Wlan moduly s čipsetem Ralink:
RT2870, RT3070, RT3370, RT35xx, RT3573, RT5370, RT5572

Jiné můžou být problémové, v FW 2.13 nějak špatně načítá externí drivery.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: WIFI trinity

Příspěvek od Robert11 »

Ahojte. Mám nejak domotanú sieť. Mám CST Trinity, fw. 2.15beta a wifi usb Tenda W311U+. Táto konfigurácia mi funguje vtedy, keď v nastaveniach siete mám v položke interface nastavené eth0. Keď reštartujem prijímač (niekedy sa reštartuje aj sám), tak pri testovaní siete príde odpoveď zo všetkých adries, okrem routra (a ani sa cez yWeb nedostanem do prijímača). Po prepnutí na wlan0 je to to isté. Keď potom zas prepnem na eth0, príde odpoveď už aj z routra a všetko, zdá sa, že funguje tak ako má. Viete povedať čím to je a ako to prípadne napraviť?


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Robert11 píše:Ahojte. Mám nejak domotanú sieť. Mám CST Trinity, fw. 2.15beta a wifi usb Tenda W311U+.

Tato konfigurace mě funguje zcela bez problémů. Fungovala i na 2.13, 2.14 beta.
Robert11 píše:Táto konfigurácia mi funguje vtedy, keď v nastaveniach siete mám v položke interface nastavené eth0. Keď reštartujem prijímač (niekedy sa reštartuje aj sám), tak pri testovaní siete príde odpoveď zo všetkých adries, okrem routra (a ani sa cez yWeb nedostanem do prijímača). Po prepnutí na wlan0 je to to isté. Keď potom zas prepnem na eth0, príde odpoveď už aj z routra a všetko, zdá sa, že funguje tak ako má. Viete povedať čím to je a ako to prípadne napraviť?
Tak to je velmi zvláštní chování, buď je to špatným nastavením SW, nebo může být problém s HW.
Jak jsi instaloval ten beta image? Dal jsi po instalaci tovární nastavení?
Napiš nebo vyvoť jak máš nastavené další paramety sítě, snad něco zjistíme...


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Ještě mě napadá, že snad nemáš zároveň připojení pomocí Wifi a kabelem :?: :!: To by pak mohlo vysvětlovat tu nestabilitu... Nemám vyzkoušeno jestli to Trinity v základním nastavení zvládne... asi ne.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: WIFI trinity

Příspěvek od Robert11 »

Ako som inštaloval fw si už presne nepamätám (bolo toho na mňa naraz veľa). Prijímač prišiel od predajcu už nakonfigurovaný (myslím že tam bol image NGreturn...) a so stanicami Skylink. Ale ja mám Freesat. Tak som cez usb kľúč spustil Emergency aby som vrátil pôvodné nastavenia a odklikol som továrenské nastavenia. Potom som nahral fw 2.15beta (pravdepodobne tiež cez usb kľúč) a dal továrenské nastavenia. Prikladám ešte snímky s nastaveniami siete.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: WIFI trinity

Příspěvek od Robert11 »

esmiran píše:Ještě mě napadá, že snad nemáš zároveň připojení pomocí Wifi a kabelem :?: :!: To by pak mohlo vysvětlovat tu nestabilitu... Nemám vyzkoušeno jestli to Trinity v základním nastavení zvládne... asi ne.
To nie :96: I keď som ho na začiatku nastavoval a nemal som ešte usb wifi kľúč tak bol pripojený k routru káblom, ale spolu určite nie.


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Aha, nemáš zapnuté DHCP, zadáváš IP adresu ručně. Máš k tomu nějaký důvod? Lepší je rezervovat si na routru IP adresu podle MAC adresy.
Pokud máš na routru zapnutý DHCP server, tak zkus na wlan0 dát - "Převzetí z DHCP" - ano. Potom restart a podívej se jakou adresu ti router přidělil. Jestli ti to bude fungovat, tak tam radši nechej DHCP na Wlan i eth.
Podle těch screenshotů to vypadá, že máš stejné IP adresy na Wlan i Eth - to není přípustné. Nevím přesně jestli to ve firmware mají pořešené, aby se ta eth0 nenastavovala při ruční konfiguraci i když není připojená.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: WIFI trinity

Příspěvek od Robert11 »

Ďakujem za rýchlu pomoc. Zdá sa, že už je to v poriadku. Áno, mal som rovnaké IP adresy na Wlan a Eth. :jednicka:
esmiran píše:Aha, nemáš zapnuté DHCP, zadáváš IP adresu ručně. Máš k tomu nějaký důvod? Lepší je rezervovat si na routru IP adresu podle MAC adresy.
IP adresu som zadal ručne preto, lebo Trinity by mal byť v domácnosti ako server pre ďalší prijímač. Ale podľa toho čo píšeš, dá sa aj pre MAC adresu zarezervovať v routri príslušná IP adresa (v sieťach som slabý). Keď bude viac času, skúsim to, teraz som rád že to už ide.

Ešte raz :115:


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI trinity

Příspěvek od grantec »

Priklad nastavenia rezervovania IP podla MAC adresy . Nazvy strojov a MAC su vymyslene .
Vyhodou takehoto nastavenia v routri je to, ze kym sa neprihlasi klient s presne definovanou MAC , router tu IP nepouzije aj ked je v rozsahu DHCP . Samozrejme, pouzit IP mimo rozsah DHCp dava este vacsiu istotu . Klient ma potom nastavene DHCP v sietovke na auto - netreba manualne nic zadavat .
setup dsl.JPG
rezervacia.JPG
Pozor ! - kazdy router ma graficky inak spracovane rozhranie pre nastavenie reservacie MAC !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: WIFI trinity

Příspěvek od esmiran »

Jak píše grantec - každý router má jinačí grafické zpracování, tak se podívej do manuálu ke svému routeru.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody - Coolstream Trinity a Tank“