Hlášky kódovaný kanál

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

Zdravím Všechny.Prosil bych o radu či pomoc.V poslední době mě začaly vyskakovat hlášky kodovaný kanál a potom kanál naskočí.U Vantage to dělávalo taky ale tohle je už hrozný.Po přepnutí kanálu,jedno jakej pokaždé jiný,čekám cca 20 vteřin pak se objeví hláška pak snad dalších 10-15 vteřin pak milostivě kanál naskočí,jenže někdy nenaskočí vůbec.Někdy to jde a z toho najednou začne blbnout.Pokusí se někdo poradit.Dík


Uživatelský avatar
toprun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 15 led 2010, 14:01

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od toprun »

Chybí základní informace: jaký image, jaký softcam (modul?)....


Coolstream HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, motor SG-2100, offset 80cm, DOScam 0.25, Skylink, TNK, LE40B650
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od esmiran »

Občas mě to dělalo s origo image, když jsem měl spuštěný Bpshare, většinou na jednom programu. Doporučuji bpshare nepoužívat.
Zkus restartovat, jestli se to spraví.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od grantec »

to obcas spravi doscam na preograme CTHD a CT2 HD . Vsimol som si to uz. Niekedy anskoci okamzite , neikedy treba pockat . Cosi na tom TP bude asi nestandartne.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

Nevím jestli to napíšu správně ale mám tam asi 03.02.2014 - Version 2.13 RELEASE(Neutrino update apollo 30 08 14 1826.)
Doscam v 19


Uživatelský avatar
toprun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 15 led 2010, 14:01

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od toprun »

Zkus aktualizovat image i DOScam. (ideální je sem vlepit screen s údaji o image).


Coolstream HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, motor SG-2100, offset 80cm, DOScam 0.25, Skylink, TNK, LE40B650
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

Obrázek


fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

toprun píše:Zkus aktualizovat image i DOScam. (ideální je sem vlepit screen s údaji o image).
Tak jsem zkusil aktualizovat image na 2.15 beta z 19.1.2015 a DOScam V 023.Zdá se že to funguje.Zatím.
Mockrát děkuji za pomoc,nakopnutí.Uvidíme další dny.Ještě jednou dík.


fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od grantec »

vzdy po update, aktualizacii , je potrebne prejst do nastavenia nahravania a ozancit boxu miesto pre ukladanie nahravok, aj ked je cesta zdanlivo spravna. Ukazat mu cestu a potom ulozit v nastaveniach .
Problem s cache epg riesi zas update zo vcerajska.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
toprun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 15 led 2010, 14:01

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od toprun »

fixonek píše:Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?
Restart jakých klíčů? Jedeš ze share nebo z karty? Jak rychlý USB klíč máš, jak velký?


Coolstream HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, motor SG-2100, offset 80cm, DOScam 0.25, Skylink, TNK, LE40B650
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od fixonek »

toprun píše:
fixonek píše:Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?
Restart jakých klíčů? Jedeš ze share nebo z karty? Jak rychlý USB klíč máš, jak velký?
Se omlouvám modré tlačítko,skripty,keys-update.Usb rychlost čtení cca 198Mb/s-zápis 68Mb velikost 128GB.Ovšem pozor to mě trklo až teď mám klíč usb3 měřeno v usb3 jejžiž já teď nevím jak to napsat zásuvce,po předání do usb 2 rychlost nějakých 36Mb/32Mb je to možný takový rozdíl.Kolik by teda měla rychlost cca měla dostačovat.Co myslíš pojmem jedeš ze share nebo z karty?Já jsem již říkal že jsem debil že tomu nerozumím.Omlouvám se za chyby třeba to pochopíte.Dík.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od grantec »

verzia image OK , doscam daj v21 - ten ide zatial najspolahlivejsie .
a rychlost usb2 ,tak ako je opisujes musi stacit na nahravanie aj troch HD programov naraz .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od marsim21 »

Co se týče hlášek,že HDD je příliš pomalé.
Tuto hlášku mám cca. jedenkrát z deseti nahrávání vždy vykliknu exitem .Mam HDD Samsung 2.5 320 Giga.
Tuto hlášku si spíše spojuji,když začne nahrávání někdy se HDD probudí trochu později a proto naskočí tato hláška.Alespoň tak si to vysvětluji já,protože veškeré nahrávky byli vždy v pořádku a vždy se to stane hned po započetí nahrávání nikdy v jejich průběhu.
Druhá věc hlášku nahodí jen u první spuštěné nahrávky,kdy se HDD probouzí.Na youtube mám i video kde jsem testoval nahrávání.Myslím že jsem na toto HDD naráz 8 HD programů nahrával 9 tý sledoval a 10 tý měl v PIP. Tak nějak to bylo.

Zde video:



Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášky kódovaný kanál

Příspěvek od grantec »

je mozne ze je wait_overdriving nastaveny prilis nizko . program nahra aj tak ale box je pocas takeho nahravania spomaleny . mozno nemci davaju uz len ssd disky , tam ich take cosi netrapi ....


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“