Timeshift

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Timeshift

Příspěvek od robino65 »

Prosím o radu, ako má byť v menu nastavené nahrávanie, aby mi fungoval permanentný timeshift na Tanku? (NG 2.8)
Nejak mi to nejde, možno nerozumiem filozofii ovládania timeshiftu.
Na predchádzajúcom STB som zapol na nejaký program a keď som prišiel k telke aj o pol hodinu neskôr, jednoducho som si to vrátil a pozral. A pretáčal reklamy... až do reálneho času...
Ďakujem z Vaše rady.


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeshift

Příspěvek od grantec »

najskor si musis nastavit miesto, kde ma byt ukladany subor pre timeshift .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

Ďakujem za tip, ale ak sa nenahneváte potreboval by som to trochu polopate.
Nastavenie adresára mi je jasné, ale ktorého? Otvorí sa mi HDD a keď zvolím napr. adresár media, píše mi, že nahrávanie nemôže fungovať... takže by som prosil podrobnejší návod... Srdečne ďakujem.


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeshift

Příspěvek od grantec »

disky najdes v /tmp/oznacenie disku
tam bude vytvoreny adresar (ak si dal skontorlovat disk) /timeshift/
ten adresar oznac na pouzivanie pre timeshift .
nastav si dlzku ,aku ma nahravat ak stojis na jednom programe
a aj ze sa ma spustat automaticky

takze- najskor kontrola disku
ta ti vytvori adresare
/epg/
/timeshift/
/movie/
atd..
potom disk pri oznacovani hladaj v adresary /tmp/
otvor oznaceny disk a na nom oznac adresar /timeshift/ .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

Super, dakujem ide to... Este prosim jedna otazka: ako vypnem tank do hlbokeho spanku?


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
peso007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 28 led 2010, 20:44
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Timeshift

Příspěvek od peso007 »

MENU/Vypnut


CST Trinity DM900 DM520 T90 - 10x LNB Quad 39E-0.1W
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

peso007 píše:MENU/Vypnut
Ano, ďakujem, to funguje. Ale rozdiel medzi vypnutím stb a hlbokým spánkom nejak nevidím... Po vypnutí z menu sa Tank štartuje 2min 20 sek, tak isto ako pri zapnutí vypínačom... To len taká polemika...
Aby som sa pridržal témy:-) Permanent Timeshift funguje, len mi chýba možnosť skokovo sa vrátiť hneď zo živého vysielania... aby zafungovali tlačítla 147 a 369, musím najprv stlačiť pauzu a play, alebo pomalé pretáčanie vzad... trochu nešikovné... alebo to viete aj inak?


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeshift

Příspěvek od grantec »

Asi ani nie, Timeshift zakazany bol dokonca vo verzii 2.13 vydany ako fix- trvaly timeshift je totiz otravny a vacsnia uzivatelov coola ho nepouziva vobec .
Vlastne- musim to dnes vyskusat a dam vediet ako to vlastne funguje. Jakziv som to nepouzil.
V original coolstream qt fungoval normalne, ale tam zas neslo dekodovanie cez cardreader a ine finty .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

grantec píše:Asi ani nie, Timeshift zakazany bol dokonca vo verzii 2.13 vydany ako fix- trvaly timeshift je totiz otravny a vacsnia uzivatelov coola ho nepouziva vobec .
Vlastne- musim to dnes vyskusat a dam vediet ako to vlastne funguje. Jakziv som to nepouzil.
V original coolstream qt fungoval normalne, ale tam zas neslo dekodovanie cez cardreader a ine finty .
Väčšina to nepoužíva??? Preboha, veď to považujem za najväčšiu devízu pri STB s HDD...
Sakra, kde si môj zlatý Blackbox!!! Tam to fungovalo s absolútnou samozrejmosťou, neviem či sa to dalo vôbec vypnúť... Chcel som ešte väčšiu kvalitu, nepredpokladal som, že budú takéto problémy... Ešte že obraz má CST o trošku lepší... bohužiaľ fakt len o trošku... Začína mi byť smutno za Blackboxom, že já blbec som špekuloval :-(
Aké majú skúsenosti ostatní? Alebo tu nikto nediskutuje? Je to tu mŕtve...


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
peso007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 28 led 2010, 20:44
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Timeshift

Příspěvek od peso007 »

robino65 píše:
peso007 píše:MENU/Vypnut
Ano, ďakujem, to funguje. Ale rozdiel medzi vypnutím stb a hlbokým spánkom nejak nevidím... Po vypnutí z menu sa Tank štartuje 2min 20 sek, tak isto ako pri zapnutí vypínačom... To len taká polemika...
Aby som sa pridržal témy:-) Permanent Timeshift funguje, len mi chýba možnosť skokovo sa vrátiť hneď zo živého vysielania... aby zafungovali tlačítla 147 a 369, musím najprv stlačiť pauzu a play, alebo pomalé pretáčanie vzad... trochu nešikovné... alebo to viete aj inak?
Umna 55sek


CST Trinity DM900 DM520 T90 - 10x LNB Quad 39E-0.1W
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Timeshift

Příspěvek od grantec »

robino65 píše: Je to tu mŕtve...
Ty to nam to tu dokonale ozivujes , neboj.
Timeshoft funguje a dokonca normalne .
Nastavil som casove nahravanie s automatickym mazanim , ked ukoncim, zmaze subor . Doba nahravania 2 hod.
Urcil som mu miesto - dal som na 16GB SD kartu, kde ukladam len epg files, nemusim pocuvat roztoceny hdd .
Spusta sa automaticky (nastavil som 2 sekundy, po stani na jednom programe.
A prehravanie z timesfiftu tiez funguje normalne . Tlacitko pausa mi stopne online prehravanie .
tlacitka 1,4,7 ma vracaju dozadu podla prednastavenej sablony, tlacitka 3,6,9 ma zas posuvaju dopredu - casovy raster ako som uvadzal kdesi v inom vlakne , je dany autorom movieplayeru .
Tlacitkom Stop sa vratim na online . Druhy krat stop mi umozni zastavit timeshift.
Tlacitko 5 ma vrati na zaciatok timeshift zaznamu .
Spustenie timeshift zaznamu je indikovane blikanim symbolu record na displayi, alebo blikanim LED (Trinity).
Nepouzivam to bezne, ale neviem si predstavit, co ine to ma este robit.
Timeshift nevie vysavat, prat, ani varit kavu , ostatne boxy, ktore vedia aj tieto doplnkove sluzby, su urcite lepsie. Coola predaj a kup si cosi ine.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

Super, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.
A ďakujem aj za trpezlivosť, ale v Unixe fakt nie som doma... možno nerozumiem dobre veciam, ktoré sú starým linuxákom samozrejmé.
Napr. nedokážem rozoznať pomenovanie zariadení v linuxe, neviem určiť, čo chcem presmerovať na hdd alebo sd kartu, neviem rozchodiť stream na tablet s androidom (v timote mi píše, že "Program VLC zaznamenal chybu pri tomto médiu. Skúste obnoviť knižnicu médií.)
Mimochodom timeshift na sd kartu - za mesiac používania tá karta odíde, také intenzívne prepisovanie neznesie dlho. Hdd je na to stavaný...
Ale to je o inom...
S tým oživením si pobavil, myslel som to skôr, že by som rád počul názory na perm. timeshift od viacerých uživateľov....ale vidím tu prispievať Teba, max ešte 1-2 ľudí...
Ešte raz ďakujem (aj za ďalšie odpovede na blbé otázky) :roll:


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
toprun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 15 led 2010, 14:01

Re: Timeshift

Příspěvek od toprun »

robino65 píše:Ano, ďakujem, to funguje. Ale rozdiel medzi vypnutím stb a hlbokým spánkom nejak nevidím... Po vypnutí z menu sa Tank štartuje 2min 20 sek, tak isto ako pri zapnutí vypínačom... To len taká polemika...
Přes menu ho vypínáš do hlubolého spánku (deep standby), tlačítkem pro vypnutí na DO jen do standby. Ještě jsem to nepoužil, budu muset vyzkoušet. Ale reboot trvá do minuty, takže nevěřím, že by startoval tak dlouho.


Coolstream HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, motor SG-2100, offset 80cm, DOScam 0.25, Skylink, TNK, LE40B650
robino65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2015, 08:37
Bydliště: Martin, Slovensko

Re: Timeshift

Příspěvek od robino65 »

Vypnutý DO - 12W, Vypnutý cez menu - 0,7W. To je dosť podstatný rozdiel.... Z hlbokého spánku naozaj 2min20sek, neviem prečo to trvá tak dlho, dosť dlho svieti na displeji čosi o driveroch...


Coolstream TANK, NG-Return 2.8
Uživatelský avatar
toprun
Nováček
Nováček
Příspěvky: 65
Registrován: 15 led 2010, 14:01

Re: Timeshift

Příspěvek od toprun »

12W je v pohodě, to neřeším. Vu+ mělo nějakých cca 20W. Pokud máš pravdu a je to 12W (neměřil jsem, budu ti věřit), tak to je je cca 52 kWh/rok, to nejsou ani 300,- Kč/rok (počítám 12 hod/den ve standby). To mě fakt nespasí. Navíc z něj sleduji filmy a TV stanice na televizoru v ložnici, takže ho potřebuji mít ve standby. Asi jako většina uživatelů.
Zkusil bych asi přeinstalovat.


Coolstream HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, motor SG-2100, offset 80cm, DOScam 0.25, Skylink, TNK, LE40B650
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Dotazy začátečníků“