Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Diskuze pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od grantec »

aha - vyrobne nastavenia .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Tak jsem si pro velký "úspěch" zopakoval emergency proceduru na CST Trinity. Postupoval jsem přesně takto:

0. Stažení všech pořebných souborů z tohoto fóra: emergency image, CST 2.13 release, poslední verze update, custom 2.13 v2
1. Pro jistotu: killall doscam, bpshare, následné smazání doscam, bpshare a spouštěcích scriptů
2. Restart s připraveným emergency imagem na USB, mačkám Power na dálkovém - něco to dělalo asi 22 minut (na TV nebylo nic vidět), svítila oranžová LED na přijímači a USB fleška
3. Pak naběhl systém, naprvní pohled jsem neviděl žádný rozdíl od přechozího stavu, dal jsem hned "tovární nastavení"
4. po následném restartu zvolil češtinu, potvrdil nastavení sítě, ostatní nastavení přeskočil
5. vložení testovací flesky s českými názvy souborů, spouštím VLC přehrávač - prohlížeč souborů - čeština nejde
6. Kontrola verze image - bylo tam:
Neutrino-HD, Custom-git, git: 218a390_next_cc, datum: JUN 12 18:44:13 2014, jádro: 2.6.34.14
kompiler - kernel: 20130102 (prerelease)
7. Lokální aktualizace z /tmp na verzi 2.13 Release
8. po restartu hned "tovární nastavení", restart, zvolení češtiny, potvrdil nastavení sítě, ostatní nastavení přeskočil
9. vložení testovací flesky s českými názvy souborů, spouštím VLC přehrávač - prohlížeč souborů - čeština nejde
10. Kontrola verze image - bylo tam:
CST-STB, 2.13 Release (03.02.2014), ostatní údaje stejné jak v bodu 6.
11. driver update z /tmp
12. neutrino_full z /tmp
13. zase "tovární nastavení", restart, zvolení češtiny, potvrzení nastavení sítě, ostatní nastavení přeskakuji
14. vložení testovací flesky s českými názvy souborů, spouštím VLC přehrávač - prohlížeč souborů - čeština opět nejde
15. Kontrola verze image - je tam všecho stejně jak v bodu 6.
16. Instalace Customize 2.13 verze 2, aktivace, spuštění patche
17. po restartu testovací flesku s českými názvy souborů, spouštím VLC přehrávač - prohlížeč souborů - čeština definitivně nejde :51:

:?: Tak kde je chyba milý Watsne? :sherlock:
Naposledy upravil(a) esmiran dne 20 čer 2014, 11:00, celkem upraveno 1 x.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od grantec »

posli na mail dva subory so zlou cestinou , ja to kuknem .
john.ridge@satload.ws


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

grantec píše:posli na mail dva subory so zlou cestinou , ja to kuknem .
john.ridge@satload.ws
Nebylo to nic konkrétního - postě jsem dal jakýkoli soubor s českými znaky na běžnou USB flesku - 4GB, FAT32, soubory vytvořené na Windows7 CZ.
Zkus třeba "Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.txt", na obsahu souboru nezáleží, protože když nevidí korektně název, nedokáže spustit obsah. Stejně tak názvy složek s češtinou neumí, hlavně znaky ěščřž, jakoby se do té složky přepne, ale obsah nevidí.
Pokud se ti to zobrazí správně, tak máš něco jinak...
Stejně se chová k připojeným diskům NAS. Připojuji příkazem: mount -cifs ...


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od grantec »

hned prvy subor v tomto obrazku je mp3 , ktoru som schvalne premenoval na taky divny nazov .
:arrow: download/file.php?id=12042&mode=view


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od pipiviki »

Neděláš tzv. tvrdý restart, vypnutí z elektriky. To hodně pomáhá.


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

grantec píše:hned prvy subor v tomto obrazku je mp3 , ktoru som schvalne premenoval na taky divny nazov .
:arrow: download/file.php?id=12042&mode=view
To už jsi zde vystavoval. Co v prohlížeči souborů, moutnuté jako CIFS do nějaké složky, taky v pořádku?
Pokud je u tebe OK, co tedy dělám špatně?


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

pipiviki píše:Neděláš tzv. tvrdý restart, vypnutí z elektriky. To hodně pomáhá.
Vypnutí jsem udělal jenom před flashem Emergency image. Jinak nevím jak by to mohlo pomoct na češtinu?


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od grantec »

Va�a z�sielka bola vytvoren�

vidis to ?
Problem nieje v satelite. Su ludia , ktori dokazu takto editovat text - vdaka nespravnej instalacii zariadenia . Preto som chcel, aby si poslal dva subory, aj ked sa Tebe budu zdat spravne.
Mimochodom - nekupoval si to v ellano ? odtial totiz pochadza aj ten text - tak odpisuju zakaznikom - nevediac ,ze pri korektne nainstalovanom pc sa to zobrazuje zle.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

grantec píše:Va�a z�sielka bola vytvoren�

vidis to ?
Problem nieje v satelite. Su ludia , ktori dokazu takto editovat text - vdaka nespravnej instalacii zariadenia . Preto som chcel, aby si poslal dva subory, aj ked sa Tebe budu zdat spravne.
Mimochodom - nekupoval si to v ellano ? odtial totiz pochadza aj ten text - tak odpisuju zakaznikom - nevediac ,ze pri korektne nainstalovanom pc sa to zobrazuje zle.
Jasně chápu. Už jsem vymmyslel úplně jednoduchý test pro kontrolu. Jsem na cestě... až budu doma vyzkouším a pošlu ti na email soubory k otestování. Díky.
Kupoval jsem v Olmi.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Tak už vím, kde asi udělali soudruzi z NDR chybu :D
Našel jsem teda minimálně dvě, ale oni si toho nemůžou moc všimnout, protože naši znakovou sadu nepoužívají.
Taky jsem našel proč to dempsey v UPNP funguje :31:

Takže jsem testoval české jak se zobrazí české názvy a jestli jde obsah přehrát: (MP3, AVI, JPG)
1. Když nakopíruju soubory přímo na CST - dal jsem je pro testování do /tmp
2. Vložím totožné soubory na flesku s formátem FAT32 a připojím do USB přijímače
3. Tytéž soubory nakopíruji na server, který je k přijímači připojen pomocí Windows share CIFS

Výsledek:
1. Soubory mají správně názvy a všechny jdou přehrát
2. Soubory mají špatně názvy, ale jdou přehrát, složky s českými názvy jdou procházet i když se nezobrazí správně
3. Soubory mají špatně názvy, nejdou přehrát, složky s českými názvy nejdou procházet :!:
Takže je to jasné, chyba není v prohlížeči souborů, ale v tom jak se připojují různé typy svazků... :106:

U CIFS jsem to nastavil takto:
Mount_CIFS.PNG
Ale copak nám to CST udělal:

Kód: Vybrat vše

/>mount
.     (zkácený výpis)
//10.0.0.99/photo on /mnt/photo type cifs (rw,mand,relatime,unc=\\10.0.0.99\photo,username=xxxxxxxxx,uid=0,noforceuid,gid=0,noforcegid,addr=10.0.0.99,file_mode=0755,dir_mode=0755,serverino,nobrl,rsize=8192,wsize=8192)
/dev/sda1 on /tmp/sda1 type vfat (rw,relatime,fmask=0000,dmask=0000,allow_utime=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro)
Z výpisu jsou vidět dvě věci:
Jednak u CIFS vůbec nebere volby nastavení (teď nevím jestli to tady už někdo nepsal) a dělá si co chce a zadruhé, že fleska se připojuje s volbou "iocharset=iso8859-1", což pokrývá německou znakovou sadu, ale českou a slovenskou ne.

UPNP připojení funguje dobře, protože je to správně definováno v /etc/init.d/S30_stb_sys_network.sh:

Kód: Vybrat vše

# UPNP
mkdir -p /media/00upnp
if [ -e /var/etc/.djmount ]; then
	/bin/djmount -o iocharset=utf8 /media/00upnp &
fi 
Protože jsem nenašel kde je definováno připojení flesky (externího HDD) a CIFS, tak se obávám, že to bude přímo v binárce. Takže flesku zatím neřeším a CIFS připojím ručně nějak takto:

Kód: Vybrat vše

mount -t cifs \\\\10.0.0.99\\video /mnt/Filmy -o iocharset=utf8,soft,username=_uzivatel_,password=_heslo_
A je hotovo: :99:
CST-VLCplayer-CZ-OK.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od EnoSat »

moje pripojenie na NAS
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od grantec »

Jasne, cim menej osobnych nastaveni, tym spolahlivejsia prevadzka. Nieje nutne nasilu nutit neutrino pouzivat font, ked automaticky vyber funguje. Font priraduje podla zvoleneho jazykoveho rozhrania OSD .
Na druhej strane - podrobny rozbor chyby je cesta . A poucenie aj pre nas ostatnych - ucime sa kazdy den .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

EnoSat píše:moje pripojenie na NAS
Připojení pomocí NFS jsem netestoval, je možné že funguje dobře. Jakou máš verzi image? Já mám 2.13 Release a poslední update.
grantec píše:Jasne, cim menej osobnych nastaveni, tym spolahlivejsia prevadzka. Nieje nutne nasilu nutit neutrino pouzivat font, ked automaticky vyber funguje. Font priraduje podla zvoleneho jazykoveho rozhrania OSD .
Na druhej strane - podrobny rozbor chyby je cesta . A poucenie aj pre nas ostatnych - ucime sa kazdy den .
No právě že ve výchozím nastavení to nefunguje dobře - viz. moje předchozí příspěvky. Proto píšu, že tam němci mají chybu a možná by to někdo měl reportovat. Podle mě je to tam napevno v nějaké binárce (asi neutrino).
Pro připojení USB flesky a CIFS používají totiž jako výchozí znakovou sadu ISO 8895-1 (Latin 1) což funguje pro jejich abecedu, ale nikdy nebude fungovat na češtinu a slovenštinu.
Jinak font je v pořádku, jsou v něm všechny znaky co používáme. Znaková sada a font jsou dvě různé věci: Font je grafická reprezentace znaku- teda to co se zobrazí, ale znaková sada se používá na nižší úrovni na zakódování znaků do bajtů. Protože znaková sada kterou tam mají němci, neobsahuje všechny naše znaky, např. ěščř, tak to nemůže fungovat.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Doplňuji odkazy na wikipedii aby bylo jasné o čem píšu o příspěvek víš...
ISO 8859-1: :arrow: http://cs.wikipedia.org/wiki/ISO_8859-1
UTF8: :arrow: http://cs.wikipedia.org/wiki/UTF-8 a unicode znaky: :arrow: http://cs.wikipedia.org/wiki/Unicode


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Diskuze“