Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Diskuze pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Robert11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 03 úno 2013, 20:55

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od Robert11 »

Ahojte. Mám sieťový disk WD My Cloud (už sa tu na neho v inej téme niekto pýtal). Snažil som sa k nemu pripojiť cez NFS, ale nepodarilo sa. Takže teraz skúšam pripojenie cez CIFS, ale mám tu problém s diakritikou, ako už vyššie písal esmiran. Podarilo sa mu to vyriešiť tým, že v možnostiach pripojenia uviedol iocharset=utf8. Neviem cez diaľkové ovládanie napísať znak =. Viete mi s týmto poradiť?


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

No právě že přez Menu mě to nefungovalo. Myslím že image 2.13 ignoruje v tom Menu připojení CIFS kompletně první řádek. Nezkoušel jsem jestli už to v dalších verzích opravili, protože si NAS mountutju vlastním scriptem.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od pipiviki »

Asi ne, můžeš sem hodit ten script?


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

pipiviki píše:Asi ne, můžeš sem hodit ten script?
No lidi, co bych pro vás neudělal ;)
- stáhněte si přílohu a rozbalte zip
- všechno co je v sekci #Definice parameru v "uvozovkách" nahraďte vlastními hodnotami (uvozovky tam nechejte) - editujte v nějakém editoru co umí Unixové konce řádků, používám EasyPad Lite, v notepadu se to slívá do jednoho řádku
- zkopírujte pomocí FTP do /var/etc
- změňte atributy souboru na 755
- restartujte

Jestli je NAS spuštěný a všechno jste správně nastavili, tak se vám do několika vteřin po startu boxu NAS připojí. :89:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
pipiviki
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 30 bře 2009, 14:54

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od pipiviki »

NAS je WDmycloud.
Postup dle návodu a hned se podařilo připojit. NAS má veřejnou složku Public, kam je přístup bez hesla, prostě volně, zadal jsem tedy do scriptu user a heslo - nulu. Jestli je to tedy dobře, nebo jak to ošetřit lépe. NAS je za reuterem.
O přehrávání.
Jsem zklamán. Asi jsem rozmlsaný XBMC. Tady nejde zrychlený posun, jen mi to šlo dvakrát. Nepamatuje si to přerušení nahrávky. No prostě žádný komfort.
Při pokusu o připojení UPnP mi sat zamrzne a nutný tvrdý restart.
Je nějaký lepší mediální přehrávač, nebo řešení je nákup samostatného přehrávače?
Děkuji za script.


TRINITY, VU+DUO , AZHD-Elite.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

pipiviki píše:NAS je WDmycloud.
Postup dle návodu a hned se podařilo připojit. NAS má veřejnou složku Public, kam je přístup bez hesla, prostě volně, zadal jsem tedy do scriptu user a heslo - nulu. Jestli je to tedy dobře, nebo jak to ošetřit lépe. NAS je za reuterem.
Jestli ti to funguje, tak to tak muzes nechat. Ja mam public slozky zakazane, vsude mam hesla.
O přehrávání.
Jsem zklamán. Asi jsem rozmlsaný XBMC. Tady nejde zrychlený posun, jen mi to šlo dvakrát.
Přetáčení mě jde všude, někdy ale pravda jen rychlost 2x. Snad jedině že bys měl nějaké nějaké poškozené video... Zkoušel jsi přeskakování ve videu pomocí čísel na DO?
Nepamatuje si to přerušení nahrávky. No prostě žádný komfort.
Ano, ve videu nepamatuje, pouze v nahrávkách .ts
Při pokusu o připojení UPnP mi sat zamrzne a nutný tvrdý restart.
Je nějaký lepší mediální přehrávač, nebo řešení je nákup samostatného přehrávače?
Kam se připojuješ? Jestli na ten WD, tak ten má myslím Twonky server - to jsem psal v jiné diskusi - bohužel s tím se "nekamarádí".
:arrow: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... ky#p106957

Cooli je hlavně skvělý SAT příjímač s perfektním obrazem, ty multimédia beru jako bonus navíc. Kdyby na něm běžel XBMC, tak by byl absolutně špička, ale bohužel.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
Valto Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2014, 20:48

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od Valto »

Chcel by som pripojiť sieťový disk,ale neviem ako na to.Môžte mi niekto laicky vysvetliť ako na to?Ďakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Coolstream HD-2 Trinity
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Záleží co připojuješ. Pokud máš nějaký NAS server a nemáš tam české nebo sloveské znaky v souborech, tak můžeš použít to připojení CIFS v menu.
Předtím než začneš musíš znát informace o svém systému - jsou to:
- IP adresa serveru
- adresář - sdílená složka na serveru
- lokální adresář v CST kam budeš připoojovat - ten musí v Cooli už existovat, nebo ho musíš vytvořit
a v poslední řadě uživatelské jméno a heslo pro přístup k sdílené složce.
Zaškrtl jsem to co máš vyplnit v přiloženém obrázku...

Alternativně můžeš použít můj script, ten české a slovenské znaky (diakkritiku) připojí správně, popis je výše.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od michaldrak »

Ahojte,

potrebujem poradit s moutnutim synology. Skusal som to najskor cez esmiranov script. upravil som si ho nakopiroval do var/etc nastavil 755, restartoval trinity a nic. tak som siel do nastavenia siete pripojit adresar cifs, vyplnil a pripojilo ho co signalovala zelena ikonka, nfs mi neslo aj ked som ho povolil v nas-ku. teraz idem do prehravac filmov, prehravac vlc a tam mam len napisane prehliadac suborov /media/sda1/movies a nic nejde, potom ked dam ts prehravac ttam ide dat menu-moznosti potom adresare, tam je predvyplneny adresar /media/sda1/movie ale pod tym su doplnkove adresare a ked dam pouzit adresar a dam vybrať adresar a adresar "mnt" tak to naspat skoci do predchadzajuceho adresara. neviem preco sa nechce spojit so synology.
ked aale spustim tuxbox commander tak tam sa v pohode preklikam do mnt a do synology, ale diakritiku ukazuje rozhadzanu.
co robim prosim vas zle? ako na to, skusam to cele poobedie a netusim kde robim chhybu
takto mam vyplneny esmiranov subor
IP_ADDR="192.168.2.111"
SHARE="video"
MOUNT_POINT="/mnt/NASko"
USER="XXX"
PASSWD="XXX"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od michaldrak »

edit:
chyba v scripte uz viem kde bola, teraz to mam takto
IP_ADDR="192.168.2.111"
SHARE="NASko"
MOUNT_POINT="/mnt/movies"
USER="XXX"
PASSWD="XXX"

ale stale v tuxbox commander mi blbne diakritika a nedostal som sa stale k prehravaniu filmov.


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
marecek29
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: 31 bře 2009, 23:24

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od marecek29 »

Asi musis prejit v playeru z /media/sda1/movies do /mnt/movies (sipky vlevo,vpravo)


Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Script urcite funguje, musis mit vsechno spravne vyplnene. Jestli mas odzkousene, ze pripojeni funguje v menu, tak funguje i scriptem. Nesmis ovsem pouzit oboji soucasne - bud jen script, nebo jen menu.
Mas problizec souboru nastaveny na UTF-8? (Nastaveni - Jine nastaveni - Prohlizec souboru)

Edit: Aha, tak se divam, ze na to des pres Tuxbox com. - ale k tomu asi neni duvod v pripade filmu. Pro prehravani jdi do menu Media - Prehravac filmu - Soubor pres VLC a sipkama si nalistuj slozku kam sis NAS pripojil.
Tuxbox commander u me taky nezobrazuje spravne cestinu, jeste jsem ho "premlouvat" nezkousel ;)


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od michaldrak »

vazne stacilo sipkami do prava a do lava a bol tam pristup do synology:-) dakujem to by ma fakt nenapadlo...
kazdopadne ked som odpojil synology cez menu - siet - odpojit adresar a vymazal to tam, nasledne restartoval trinity tak som synology nenasiel v prehliadaci suborov.
spravne som pochopil ten script?kde sa da overit moutnutie synology okrem prehliiadac suborov?
IP_ADDR="192.168.2.111" - adresa synology
SHARE="NASko" - korenovy adresar v synology
MOUNT_POINT="/mnt/movies" - tuto najdem v trinity moutnute synology
USER="XXX"
PASSWD="XXX"

nemoze byt chyba ze mam v prijmaci verziu softwaru 2.50?


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od esmiran »

Tak to mas asi spravne. Script se spousti vzdy po restartu, nebo ho muzes spustit rucne.
Muzes overit taky vzdalene pomoci FTP; nebo telnetu jestli znas prikazy...

Jak jsem psal: Tuxcom nezobrazuje diakritiku spravne i kdyz mas spravne pripojeno. Dulezite je, jestli to vidis spravne v prehravaci filmu, audio playeru, nebo prohlizeci obrazku. Kdyz nebudes mit spravne pripojeno, tak do slozky s diakritikou neprepnes, na soubor s diakritikou se nepodivas.
Nebo potrebujes jeste neco jineho nez audio, video nebo fotky?

Return image neznam, pouzivam originalni.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
michaldrak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 30 čer 2010, 17:30

Re: Připojení CIFS na NAS a české znaky v názvech souborů

Příspěvek od michaldrak »

esmiran píše:Tak to mas asi spravne. Script se spousti vzdy po restartu, nebo ho muzes spustit rucne.
Muzes overit taky vzdalene pomoci FTP; nebo telnetu jestli znas prikazy...

Jak jsem psal: Tuxcom nezobrazuje diakritiku spravne i kdyz mas spravne pripojeno. Dulezite je, jestli to vidis spravne v prehravaci filmu, audio playeru, nebo prohlizeci obrazku. Kdyz nebudes mit spravne pripojeno, tak do slozky s diakritikou neprepnes, na soubor s diakritikou se nepodivas.
Nebo potrebujes jeste neco jineho nez audio, video nebo fotky?

Return image neznam, pouzivam originalni.
nepotrebujem nic len filmy a obcas fotky, ten tuxcom nepouzivam uz.
ale proste synology nevidim ked som nakopiroval ten script, cez telnet neviem ako si to overim, cez putty sa pripojim v pohode.
ja mam skor dojem, ze v ng return je ten adresar kam nakopirovat ten script iny.


HD-Box 7119, Dreamsky NXP256HD USALS, AZbox S720USB, UPC, Skylink, Samsung LE40B651, Sony Vaio VPCCW1S1E,
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Diskuze“