Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Diskuze pro přijímače Coolstream Trinity a Tank.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Odpovědět
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Zasekavani programu

Příspěvek od marsim21 »

esmiran píše:
esmiran píše:Podle mé zkušenosti je problém s věstšinou IPTV ten, že ty odkazy nevydrží dlouho aktivní. Jak stream začne využívat víc lidí, tak většinou skončí, nebo se přesune jinam. Buď to nevydrží kvůli zvýšené traffic, nebo je možné že si na něj došlápnou hlídači autorských práv.
Takže buď to budeš updatovat každý týden, nebo si každý může podle tvého vzoru přidávat svoje oblíbené IPTV.
Web kamery žádné nesleduji, tak nemám čím přispět.
Naprosto souhlasím.Funkčnost IPTV odkazů nemá dlouhého trvání.
Strávil jsem nad tím dva celé dny.Hledal jsem všude možně po netu a testoval funkčnost.Jeden den jeli v pohodě a když jsem je vyzkoušel ve finální fázi, před přidáním do skriptu polovina jich byla mrtvá. :106:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od esmiran »

Pozoruji náhodné krátké záseky obrazu na kódovaných programech Skylink o délce odhadem několik desítek milisekund až 0,1-0,2 s. V rychlých scénách je to hodně rušivé, ale nedělá to jen při změnách obrazu - prostě je to náhodné.
Nejvíc to pozuruji na ČT1 a ČT2, ale dělá to i na jiných českých programech. Dékóduji kartou Skylink ICE výměna, Doscam 0.21, ale dělalo to i na Doscam 0.20.
Třeba na MTV Dance, HTV Hits při použití EMU to vůbec nedělá.
Máte podobnou zkušenost?


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od grantec »

nie .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od marsim21 »

Záseků jsem si také nepovšiml.
Čeho jsem si povšiml a dělá to od začátku co vlastním tank Doscam verze 0.19 , 0.20 i 0.21, je že zničeho nic přestane dekódovat jeden určitý program.
Vzhledem, že u nás nejvíce běží Čt1 HD , Čt4 HD , Nova HD , Prima HD vždy to udělá na jednom z nich.Nepomůže nic, ani přepnout na jiný program a zpět,jen restartovat celí přijímač.
Někdy to neudělá celí týden, někdy třeba jednou za dva dny.Ostatní programy jedou bez problémů.Vždy se jedná jen o jeden jediný program, na který se momentálně tank přepne přestane dekódovat a a již nic nepomůže . :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od esmiran »

marsim21 píše: Čeho jsem si povšiml a dělá to od začátku co vlastním tank Doscam verze 0.19 , 0.20 i 0.21, je že zničeho nic přestane dekódovat jeden určitý program.
Vzhledem, že u nás nejvíce běží Čt1 HD , Čt4 HD , Nova HD , Prima HD vždy to udělá na jednom z nich.Nepomůže nic, ani přepnout na jiný program a zpět,jen restartovat celí přijímač.
Někdy to neudělá celí týden, někdy třeba jednou za dva dny.Ostatní programy jedou bez problémů.Vždy se jedná jen o jeden jediný program, na který se momentálně tank přepne přestane dekódovat a a již nic nepomůže . :89:
Tak to se mě stává taky. Přesně jak píšeš.
Jinak při procházení (přepínání) mých oblíbených programů (asi jen 40), opakovaně tam a zpět se mě v jednom případě zaseknul Trinity úplně - černá obrazovka, bez reakce na DO - musel jsem vypnout vzadu vypínačem. V druhém případě po přepnutí se CST sám restartoval a po restartu naběhl nějaký program, krerý jsem sledoval asi před půl hodinou.
Se mě zdá, že tam jsou ještě nějaké nevychytané chybky v binárkách.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od matchboxx »

mam trinity pusteny asi 14 dni doscam 0.21 karta ice a nic, ale original image zadny update a script z coolstream.to , pouze binarku doscamu jsem prepsal na 0.21


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od grantec »

prilis vela nastavenych parametrov v doscame.
nechavajte na default nastaveniach a neladte citacky . su dost rychle.
keby sa objavovalo cosi co tu popisujete , nemohol by som box pouzivat na ten ucel co pouzivam :) a velmi, velmi stabilne pouzivam.
obcasny problem s dvbapi sa objavuje po nahrani update driver a update neutrino z coolstreamu . ale na to je jednoducha pomoc - nechat len original a pockat si na dalsiu original ostru verziu . Iste ste si vsimli,ze na 2.14 cakame neobvykle dlho . Testuju sa tyzdenne update a doladuju .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Customize CST 2.13 - diskusia

Příspěvek od grantec »

Tak som spekuloval a zistil som,ze doscam nema rad nasilne vypinanie EMU . Nechavam EMU klient zapnuty , ale SoftCam.key som mu nedal.
a localusera ma najradsej pod menom DVBapi . Ostatne je to default bez konfigu , takze je dobre ako local nechat uzivatela DVBapi.
Uz vyssie som pisal - prilis vela veci nemenit . :D
A s tym padanim nestraste - po teste som sa rozhodol prave koli stabilite kupit Tank, neskor Trinity a vcera som aj z Tanku prestahoval server na Trinity. Musi ist 100% ako v Tanku .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od matchboxx »

vsak to pisu, original zadny update, zadne emu a ficak na 101%


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Customize CST 2.13 - diskusia

Příspěvek od marsim21 »

grantec píše:Tak som spekuloval a zistil som,ze doscam nema rad nasilne vypinanie EMU . Nechavam EMU klient zapnuty , ale SoftCam.key som mu nedal.
a localusera ma najradsej pod menom DVBapi . Ostatne je to default bez konfigu , takze je dobre ako local nechat uzivatela DVBapi.
Uz vyssie som pisal - prilis vela veci nemenit . :D
A s tym padanim nestraste - po teste som sa rozhodol prave koli stabilite kupit Tank, neskor Trinity a vcera som aj z Tanku prestahoval server na Trinity. Musi ist 100% ako v Tanku .
Tak jsem změnil usera na dvbapi uvidíme co to nyní bude dělat zda to zabere.Emu nevypínám. :106:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od marsim21 »

Tak zatím 6 den Ok. Nechci to zakřiknout,ale vypadá to opravdu tak,že přejmenování usera z localuser na dvbapi zabralo. :106:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od esmiran »

U mě už taky skoro dobrý. Usera dvbapi jsem tam měl už jako výchozího, neměnil jsem.
Od přechozího stavu jsem změnil to , že jsem zastavil bpshare - pro kontrolu že všechno funguje je to fajn, ale vím jak co mám nastaveno, takže po čase už to bylo otravné. Pak jsem aktualizoval na poslední update z 24.6.
Pořád se mě zdá, že na ČT se program téměř neznatelně cukne, pravděpodobně když chodí záznamy na kartu. Kartu ICE mám ve čtečce, nesdílím.
Teď mám problém se stanicí Nova Cinema: mnohem déle trvá než se rozkóduje po přepnutí a někdy se objeví hláška "Kódovaný kanál" a pak teprve naskočí program. Dělá to jenom na Nova Cinema, třeba na Fandovi, který je na stejném transpondéru to nedělá.... tak nevím čím by to mohlo být :?:


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od grantec »

pozri vysielane caid na danom programe. tie co nechces pouzivat daj do doscam.dvbapi ako ignore , teda napr. :
I: 0666
I: 0100
A podobne. doscam berie pouzivanie caid matematickou postupnostou -0624,0666,0D96 - az na konci . Ak je tam aj cosi ine , aj tak je 0D96 az na konci , crw zacina 0Dxx , s tym uz nik nic nenarobi . Ked skylink povypinal starte caid, clovek by predpokladal,ze to bude jednoduchsie.
Na druhej strane - pamatame aj casy ,ked CT2 s 0D96 nesiel vobec - koli chybe s pmt.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
esmiran Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 126
Registrován: 26 říj 2009, 18:27

Re: Zasekávání obrazu na kódovaných programech

Příspěvek od esmiran »

Tak jsem to zatím neměnil a od včerejška Nova Cinema chodí v pohodě. Přepínání stejně rychlé jak u ostatních programů.
Tak jedině že by to bylo tím že Skylink vypnul starý CW na všech stanicích kromě ČT a STV.


Coolstream Trinity, Doscam; Zyxel NAS
Odpovědět

Zpět na „Coolstream Trinity a Tank - Diskuze“