Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Enigma 2 PRO Vitamin Rady a návody

Moderátoři: By.Bob, s@pro

s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od s@pro »

demodemo píše:mám úpravu od sapra a za studena se mi HD programy taky rozpadají.
Tak to máš asi hodně starý box ,před jakou dobou ti kondíky vyměnili ?
Protože všechny kondíky časem stárnou , tak se mění jenom ty co mají největší vliv.


pupik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 07 kvě 2010, 20:57

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od pupik »

s@pro píše:
demodemo píše:mám úpravu od sapra a za studena se mi HD programy taky rozpadají.
Tak to máš asi hodně starý box ,před jakou dobou ti kondíky vyměnili ?
Protože všechny kondíky časem stárnou , tak se mění jenom ty co mají největší vliv.
To je podla blbost, lebo ja mam prijimač kupeny hned ako vyšiel , , toje asi 4-roky a hd programy idu bez nejakých problemou, to asi teraz čo vyrabaju su nejaké šumky, tak nejak


demodemo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 09 pro 2011, 15:23

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od demodemo »

s@pro píše:
demodemo píše:mám úpravu od sapra a za studena se mi HD programy taky rozpadají.
Tak to máš asi hodně starý box ,před jakou dobou ti kondíky vyměnili ?
Protože všechny kondíky časem stárnou , tak se mění jenom ty co mají největší vliv.
25.11.2013 byl poslán na úpravu. nic víc se s ním nedělalo.


demodemo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 09 pro 2011, 15:23

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od demodemo »

pupik píše:
s@pro píše:
demodemo píše:mám úpravu od sapra a za studena se mi HD programy taky rozpadají.
Tak to máš asi hodně starý box ,před jakou dobou ti kondíky vyměnili ?
Protože všechny kondíky časem stárnou , tak se mění jenom ty co mají největší vliv.
To je podla blbost, lebo ja mam prijimač kupeny hned ako vyšiel , , toje asi 4-roky a hd programy idu bez nejakých problemou, to asi teraz čo vyrabaju su nejaké šumky, tak nejak
mám ho taky asi 4 roky.


pupik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 07 kvě 2010, 20:57

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od pupik »

Mne tiež robili upravu v sapru na nad 256 19.11.2013 od tej doby ide v pohode , ato v E2 som uplny žačiatočnik ,niektorym veciam ani nerozumiem. skušam všeličo . , ale zatial ide .


Uživatelský avatar
pilgrim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 107
Registrován: 17 pro 2012, 12:01

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od pilgrim »

Zistil som ze aj mne HD programy zmrznu. Najskor vypadne zvuk a potom aj obraz a pomoze len vypinac od zadu. A teraz otazka ked ho poslem do sapra ma upravu na 256 MB NAND vyriesi to tento problem ?


Gigablue UHD UE 4K
Amiko HD-8240
Uživatelský avatar
polomarko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 28 led 2011, 18:29

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od polomarko »

zbytocne vyhodenych 25,-EUR, tiez som v to dufal, tiez ho mam 4roky, box zamrza tak dvakrát denne, sem tam samovolný restart, obcas zelená


Vitamin 5000HD, HDBOX 9150+, 19,2E / 23,5E / 0,8W / 39E, Skylink ICE
pupik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 07 kvě 2010, 20:57

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od pupik »

pilgrim píše:Zistil som ze aj mne HD programy zmrznu. Najskor vypadne zvuk a potom aj obraz a pomoze len vypinac od zadu. A teraz otazka ked ho poslem do sapra ma upravu na 256 MB NAND vyriesi to tento problem ?

Zavolaj si do sapra a spytaj sa ich , oni ti poradia , či stou upravou u nich sa to vyrieši


vitamin Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 508
Registrován: 07 pro 2011, 20:31
Bydliště: pov bystrica okolie
Dal poděkování: 12 poděkování

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od vitamin »

tuto sa musim zastat sapra .toto je vecou elektroniky ale treba si uvedomit že chybi možu bit aj pri stahovani softu alebo vadne usb a nakoniec zaleži na softe a v nastaveni paraboly .ak nemate na hd aspom 89 až 92 percent tak sa neni čo čudovat.každy primač je inak citlivy na rozpad sygnalu.potom je to vecou aj konvertorov.tie stare stačili tak na sd ale na hd to nestači.poriešte si tieto veci a uvidite ako sa vam to zmeni na ok.samozrejme najprv vyriešit soft.tento posledny od jirka je super.už niesu problemy s čitanim karty ako to bolo predtym .ked je iba oscam tak to bolo super.ale kombinacia mgcam oscam bola horšia.teraz je aj toto v pohode.ja použivam aj hdd nahravam a ide to super.sem tam sa niečo vyskitne ale to je nič.treba sa nad tym zamisliet a vymenit niektore veci a potom mi date za pravdu.s pozdravom vitamin.


demodemo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 09 pro 2011, 15:23

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od demodemo »

mám 89 až 91%, kdyby to bylo málo nebo něco nefungovalo jak má tak neřeknu ani měkké i. ale tady jde evidentně o přechod ze studena do tepla, pak už je relativně vše ok. teď mě ale čeká relativně milejší povinnost a to rozhodování mezi X-trend ET 10000 a Coolstream TANK. :love:


jirkav23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 04 kvě 2009, 17:08

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od jirkav23 »

Pánové nevím co pořád řešíte.Buď máte udělané všechny úpravy ze Sapra nebo ne.Pokud je nemáte tak nevím co řešíte.Poslední úprava na desce na rozpad obrazu za studena má svůj význam.Dělal jsem 5 přijímačů a na některých obraz ok na na některých se obraz rozpadal.Po úpravě na všech ok.Kondenzátory asi taky nejsou stejné,protože v některých přijímačích vydrží déle a v jiných zase méně.Je dobré si je občas zkontrolovat.


Uživatelský avatar
pilgrim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 107
Registrován: 17 pro 2012, 12:01

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od pilgrim »

Tak asi bude lepsie ked sa box upravi aj ked ten kondik tam ja uz mam. Skoda len ze sa neda do NAND verzie neda natlacit verzia od Steinera.


Gigablue UHD UE 4K
Amiko HD-8240
otto69
Nováček
Nováček
Příspěvky: 194
Registrován: 19 pro 2008, 15:39

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od otto69 »

Grantec dakujem.
Len pre upresnenie, mam na mysli kondenzator podla prilohy.
Este raz dakujem (vies, uz ked ten Vitamin rozsrubujem, ....)


Přílohy:
SHOWBOX-VITAMIN-5000HD---modifikacia-zakladnej-dosky.zip [1.02 MiB]
399 krát
soubor je smazán, je možné to vyvěsit znovu?


XTREND ET9200-img s OE2.0 -CCcam 2.3.0,motor SG2100, HD WD CAVIAR GREEN WD10EZRX 1TB "3,5", LG 47LB671V-ZB, karta Skylink (0D03;0624,0D96)
mopadzi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2011, 08:16

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od mopadzi »

Dobrý den
mám v rodině 3 kusy tohoto přijímače. Ted po přeladení skylinku je to naprd. HD programy se rozpadají, kostičkují a sekají. Předtím jsem tam měl naladěny SD.
SW nepomáhá. Jaké jsou HW upravy vylepšující tento stav?
díky za rady
hezký večer


s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Krok č. 1 Dolezite - Uprava prijimaca Vitamin

Příspěvek od s@pro »

Výměna kondíků , ve 100% to pomáhá tak buď sám nebo nějaký servis v okolí nebo se domluvit v Sapro


Odpovědět

Zpět na „Enigma 2 PRO Vitamin Rady a návody“