Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Nastavení a vše kolem HD-BOX AND-II XBMC, DVB-S2 , Android

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od marsim21 »

Chyby Fw a návrhy pro odstranění
Zde prosím odhalené chyby ve firmware a návrhy pro vylepšení.

:!: 1.Při přepínání šipkami se stane, že obraz jede bez zvuku. Po přepnutí tam zpět je audio v pořádku.
:!: 2.Při přepínání programů se stává ,že naběhne info lišta s požadovaným programem, ale stále běží původní program. Nedojde k přepnutí na požadovaný program.
:!: 3. 16:9 při vysílání ve formátu 4:3 zůstávají po bokách pruhy. Umožnit možnost zobrazení přes celou obrazovku, při nedodržování poměru stran.
:!: 4. Po nastavení a zapnutí samby a FTP po restartu, nebo opětovném zapnutí či vypnutí položky opět nastavena na VYP.
:!: 5. Při zapnutí přijímače se dost často stává, že i 2x po sobě bootuje.
:!: 6. Nelze nastavit SUB titulky jen pro určité kanály. Lze jen defaultně vypnout všude, nebo defaultně zapnout všude.
:!: 7. To samé platí i u audio stopy.Pokud je v nastavení Audio stopy preferovaný zvuk nastaven na Cz při Sk stopě viz jeden z programů Filmbox vzhledem k
audio stopě Sk a absenci Cz audio stopy, bude zvuk automaticky v původním znění.Lze opět ručně přehodit, ale po přepnutí na jiný program a zpět opět původní Audio stopa.
:!: 8. Oscam protokol - mouse
:!: 9. Povolit FTP – root
:!: 10.Umožnit nahrávání na sítový disk
:!: 11.Nefunkční tlačítko na dálkovém ovladači pro ukončení a opuštění spuštěných aplikací internetového prohlížeče a veškerých aplikací.
Nyní lze jen použít klávesou ,,krok zpět,,.
:!: 12.XBMC video archiv cz/sk
http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy- ... n-uprising absence zvuku
http://www.youtube.com/watch?v=f4TOZ3ueLuo absence zvuku
A mnoho dalších.
XBMC je zapotřebí dořešit kodek pro youtube videa. XBMC používá své kodeky a tím nepřehraje zvuk u videa,
která jsou uložena na youtube.cz
,,Na mobilních telefonech pracujících na systému Android, jsou všechny uvedené live stream plně funkční.,,
:!: 13.Připojená Usb myš možnost přenastavit pro levoruké uživatelé.
:!: 14.Možnost přenastavit USB klávesnici na Cz . Klavesa Y/Z na Z nyní Y a klávesa Z/Y na Y nyní Z
:!: 15.Připojená Usb klávesnice umožnit přepínání programů možností použít Numerickou klávesnici.
:!: 16.Editor pro úpravu programů v PC.
Práce na Win 8.1 64 bit verze.
Editor programů nelze přejmenovat Fav. skupiny po uložení neuloží změny.
Přepsání čísla programu po uložení neuloží změny.
Ruční posouvání myší ok i po uložení.
Práce na Win 7 32 bit verze
Neuloží žádné změny.
:!: 17.Procesor vysoké vytížení neustále kolísá mezi 85 až 98%


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
nahlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2011, 18:33

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od nahlis »

- nahrávky se myslím jmenují "název programu"+pořadové číslo nahrávky - po flash přístroje se v tom nikdo nevyzná doplnit jméno o název pořadu v epg

- často se stává že přístroj odmítne naahrávat - nevidí připojený disk

- moc posím o možnost zapnout v obraze hodiny - něco jako pernament clock - nebo možnost hodin na displeji při zapnutém přístroji

- dá se vypnout timeshift?

- Hodiny ve standby

- na displeji je někdy nesmysl, např po stisknutí tlačítka home atd.

- oscam ve standby


Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od 005jon »

:!: Chyba driver TUN.ko potrebný pre OpenVPN for Android


s@pro Maldives
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 223
Registrován: 25 srp 2012, 13:25
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od s@pro »

[quote="nahlis"]- nahrávky se myslím jmenují "název programu"+pořadové číslo nahrávky - po flash přístroje se v tom nikdo nevyzná doplnit jméno o název pořadu v epg

Pokud se chvíli počká a přijímač načte EPG pak se nahrávky jmenuji dle EPG , ale pokud začne record ihned po přepnutí tak se stává že se nahrává jen s číslem kanálu ,
toto se může stávat i pro záznamu z časovače.


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od xdedek »

No.. Vlastně mám téměř stejné zkušenosti, co tu píše marksim.. Ještě bych ale připsal i to, že se mi ztrácí aplikace.. A to konkrétně iVysílání od české televize... Většinou každý den musím instalovat znovu, jinak jakstaks jede i když zvolim HD. Trochu se to seká, ale jede to jakstaks v poho, takže je škoda, že se stále smazává, ale eště to nějak pokusím se poladit a najít proč...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
nahlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2011, 18:33

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od nahlis »

xdedek píše:se mi ztrácí aplikace.. A to konkrétně iVysílání od české televize... Většinou každý den musím instalovat znovu, jinak jakstaks jede i když zvolim HD. Trochu se to seká, ale jede to jakstaks v poho, takže je škoda, že se stále smazává, ale eště to nějak pokusím se poladit a najít proč...
už vyřešeno ... musí se po nainstalování jít do nastavení - aplikace a dát přesunout z karty do telefonu


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od xdedek »

Jj, já si toho všiml tu na fóru... Ale až po tom, co jsem dal odeslat zprávu...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
Uživatelský avatar
frcko73 Slovakia
Mazák
Mazák
Příspěvky: 724
Registrován: 11 pro 2008, 14:45

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od frcko73 »

no,ja uz cakam na novy FW.Uz tu bolo hadam vsetko popisane.Ja len doplnim,stava sa mi,ze box prestane uplne reagovat na DO,a uplne vypadne siet,nejde FTP,oscam,nenalogujem sa cez prehliadac do boxu,pomoze len restart.Som pripojeny cez WiFi,ta sa tvari,ze je pripojena,ale do boxu sa nedostanem.


Parabola Du 105cm,motor neviem,ale strasne stary,Samsung UE65MU6172,VU+ Uno 4K SE
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od marsim21 »

Tak to se mi snad ještě ani jednou nestalo.Přemýšlím ale nejsem si toho vědom.Snad jen když zmáčknu nechtěně tlačítko myši. Potom mačkám, jak blbej než mi dojde, že mám myš. :106: :106:
Mám jej připojený přes kabel.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od Thomik1 »

Nereagování na DO se mis tává taky , většinou po restartu nebo po zapnutí. nefungujou ani tlačítka přímo na panelu :57:


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
nahlis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 31 kvě 2011, 18:33

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od nahlis »

Thomik1 píše:Nereagování na DO se mis tává taky , většinou po restartu nebo po zapnutí. nefungujou ani tlačítka přímo na panelu :57:
to se mi stalo asi 3x .... čili stane se to tak jednou do týdne


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od xdedek »

Občas je problém i při zapnutí xbmc... Respektive přepínání mezi android home a xbmc... Ale když člověk na něj tak moc nespěchá, tak je to jakštakš... Ale někdy je i matoucí vůbec to "odejití" z SAT menu xbmc do ostatních položek.. Ale asi si člověk zvykne... Přehození slovak a Czech skylink fastscan, tak na tom už se pracuje, takže jakmile bude novej update, tak snad to tam už bude...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
domino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 09 srp 2012, 14:02

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od domino »

Mně by též uvítala nabídka nahrávání na síťový disk, vývojáři by to mohli pořešit. Díky :cz:


xdedek Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 167
Registrován: 04 říj 2009, 13:44
Bydliště: Morava
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od xdedek »

Jinak eště poznatek s tím spánkem... Skoro vždy startuje strašně dlouho a několikrát dokola... Ale to by ještě se dalo přežít.. Ale ještě kdo by věděl, tak upravit rozhraní xbmc.. To EPG je otřesné.. Respektive to, že se nedá sledovat na více kanálech EPG.. A taky to, aby se dalo nastavit používat EPG vždy ze satelitu... Moja mi za to nadává.. Že prej ten co sme měli předtím ( fs7119) byl lepší... Proto radši sleduje SAT v kuchyni, kde mám dosluhující vykopávku opticum hd 9600 .. A pro uživatele jako jsou ženy je mnohem přívětivější...


Octagon SF4008, Zgemma H9S, Formuller F4 Turbo, HD Box FS9200, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS
alihen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: 14 bře 2010, 09:15
Bydliště: LM

Re: Chyby Fw a návrhy pro odstranění

Příspěvek od alihen »

Chyby FW z 10.11.2014
:arrow: v stby VFD stale zobrazuje STBY (mohli by tam byt hodiny)
:arrow: box neakceptuje premenovanie FAV skupin (stale ostava FAV1, FAV2,...)
:arrow: prepinanie sa mi zda byt horsie ako na FW z 29.9.2014. je to vidiet hlavne pri HD kanáloch, ked po prepnuti prvu sekundu az dve trha obraz a zvuk
:arrow: media player obcas na par sekund strati zvukovu stopu (predosly FW to nerobil), je to mozno len sekunda-dve (ako keby cistil nejaky bufer) a potom nabezne zas normalne
:arrow: stale si nepamata nastavenie FTP a SAMBA
:arrow: weather app sa neda nastavit... ale aspon mi box nehlasi chybu, ze nefunguje a ci ju ma zakazat/vypnut
:arrow: doinstalovane app (ivysilani, TV v mobile, prehliadac Boat) aj napriek presunitiu na "SD kartu" po restarte boxu zmizli

:idea: po zapnuti zo stby som zatial nespozoroval opakovany reboot (co sa mi pri predoslom FW stavalo skoro vzdy a niekedy box nabehol az na 3. pokus)


Octagon SF8008 Twin 2x tuner DVB-S2X, 64GB SDcard, LG OLED 55" Enigma 2 OpenATV
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX AND-II XBMC“