OpenSpa

Odkaz pro stažení firmware Enigma2 a diskuze k firmware.

Moderátor: matchboxx

Odpovědět
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »

OpenSPA 4.0.004 for Wetek (BETA)
================================

Changelog:

- Initial support for WeTek Play
- Sin basic Retro HD
- OpenEmbedded: OE-Alliance 3.1
- Kernel 3.10.76
- Drivers 10-08-2015
- GStreamer 0.10.36
- GCC 4.9.2
- Python 2.7.9
- Enigma2 26-08-2015

What is not implemented :

- OSD Settings
- Play recordings (own recordings and also from other boxes)
- Timeshift
- Issue with audio playback (progress bar starts at half song)
- vTuner support
- SPDIF audio
- Full Backup

ftp user : root
ftp password : openspa



ke stazeni : http://openspa.webhop.info/Descarga%20d ... sdcard.zip


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

OpenSpa - prvé skúsenosti

Příspěvek od dpabox »

Pokračujem v testovaní každej novej verzie E2 pre Wetek od rôznych tvorcov / OPENATV 5.0, OPENATV5.1 , HDF , OpenSpa 4.0 . Moje skúsenosti s používaním mám subjektívne najlepšie s E2 HDF.

Tak som nainštaloval ďaľšiu z verzii E2 pre Wetek - OpenSpa . Inštalácia ako obvykle bez zjavných problémov. Problém mám však z inštaláciou oscam. Ipk balíčky pre nainštalovanie z feed 1.0 a 2.0 sa mi nepodarilo nainštalovať.
Skúsil som teda priamy ipk balíček - enigma2-plugin-softcams-oscam_10943_cortexa9hf-vfp-neon.ipk. Inštalácia sa vykoná avšak v menu sa zmena neprejaví.
Kontrolou cez DCC E2 / root/ heslo openspa / zisťujem, že vzorové súbory oscamu su vo Weteku nainštalované . Po doplnení mnou používaných súborov oscamu, následnom vypnutí Weteku a novom štarte oscam automaticky nenabehne i napriek tomu, že sa tam nachádza súbor oscam.emu s riadkami

emuname = oscam 10943
binname = oscam
startcam = /usr/bin/oscam -b -r 2 -c /usr/keys
stopcam = killall -9 oscam

Oscam viem spustiť zatiaľ len manuálne príkazom cez telnet. Prístup cez WEB rozhranie na oscam - port 8888 je funkčný.

Poradíte , niekto kto má s tým skúsenosti , ako to spraviť, aby oscam nabiehal po každom reštarte automaticky ?


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa - prvé skúsenosti

Příspěvek od matchboxx »

dpabox píše:Pokračujem v testovaní každej novej verzie E2 pre Wetek od rôznych tvorcov / OPENATV 5.0, OPENATV5.1 , HDF , OpenSpa 4.0 . Moje skúsenosti s používaním mám subjektívne najlepšie s E2 HDF.

Tak som nainštaloval ďaľšiu z verzii E2 pre Wetek - OpenSpa . Inštalácia ako obvykle bez zjavných problémov. Problém mám však z inštaláciou oscam. Ipk balíčky pre nainštalovanie z feed 1.0 a 2.0 sa mi nepodarilo nainštalovať.
Skúsil som teda priamy ipk balíček - enigma2-plugin-softcams-oscam_10943_cortexa9hf-vfp-neon.ipk. Inštalácia sa vykoná avšak v menu sa zmena neprejaví.
Kontrolou cez DCC E2 / root/ heslo openspa / zisťujem, že vzorové súbory oscamu su vo Weteku nainštalované . Po doplnení mnou používaných súborov oscamu, následnom vypnutí Weteku a novom štarte oscam automaticky nenabehne i napriek tomu, že sa tam nachádza súbor oscam.emu s riadkami

emuname = oscam 10943
binname = oscam
startcam = /usr/bin/oscam -b -r 2 -c /usr/keys
stopcam = killall -9 oscam

Oscam viem spustiť zatiaľ len manuálne príkazom cez telnet. Prístup cez WEB rozhranie na oscam - port 8888 je funkčný.

Poradíte , niekto kto má s tým skúsenosti , ako to spraviť, aby oscam nabiehal po každom reštarte automaticky ?
nainstalujuj si oscam primo z pluginu v openspa


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: OpenSpa - prvé skúsenosti

Příspěvek od dpabox »

Ďakujem za konštruktívne rady.

Pôvodne som skúšal inštaláciu z menu OpenSpa .Je v ňom položka CAMD, avšak je pod modrým tlačítkom - download, ktoré mi nefungovalo. Kedže mám originál dialkový ovladač je potrebné po prvej inštalácii v menu nastaviť používaný ovládač. Po nastavení správneho ovladača sa už dá v menu CAMD aj potrebný oscam stiahnúť / momentálne sú v ponuke 2 oscamy / pričom vzorové súbory oscamu sa nachádzajú v inom adresári ako je obvykle u predošlých E2 verzii. Po doplnení vlastnými súbormi sa už funguje normálne a je možné ho vidieť aj v menu.



nainstalujuj si oscam primo z pluginu v openspa[/quote]


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa - prvé skúsenosti

Příspěvek od matchboxx »

dpabox píše:Ďakujem za konštruktívne rady.

Pôvodne som skúšal inštaláciu z menu OpenSpa .Je v ňom položka CAMD, avšak je pod modrým tlačítkom - download, ktoré mi nefungovalo. Kedže mám originál dialkový ovladač je potrebné po prvej inštalácii v menu nastaviť používaný ovládač. Po nastavení správneho ovladača sa už dá v menu CAMD aj potrebný oscam stiahnúť / momentálne sú v ponuke 2 oscamy / pričom vzorové súbory oscamu sa nachádzajú v inom adresári ako je obvykle u predošlých E2 verzii. Po doplnení vlastnými súbormi sa už funguje normálne a je možné ho vidieť aj v menu.



nainstalujuj si oscam primo z pluginu v openspa
[/quote]


vyborne, ne vzdy je to uplne stejne, je to ruzne prelinkovane i kdyz zdroj je v 90% stejny,je potreba pouzivat vlastni hlavu !!!
:jednicka: :jednicka: :jednicka:


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: OpenSpa - prvé skúsenosti

Příspěvek od dpabox »

zatiaľ mi hlava slúži....veľmi ma potešilo, že konečne sa začalo pracovať aj na možnosti prehrávania nahraných súborov. OpenSpa to zatiaľ neumožňuje. Zatiaľ nahrávanie a prehrávanie vcelku bez možnosti posúvania zvláda OPENATV 5,1 zo dňa 29.8.2015.

P.S. Škoda, že Wetek Play bol pustený do predaja s nevyladeným softvérom ... základný softvér je mierne povedané nenaladený. Ešte že existujú alternatívne softy E2, Openelec,..., ktoré majú časté update čo sa o základnom softe Wetek Play nedá povedať.


matchboxx píše:
dpabox píše:

vyborne, ne vzdy je to uplne stejne, je to ruzne prelinkovane i kdyz zdroj je v 90% stejny,je potreba pouzivat vlastni hlavu !!!
:jednicka: :jednicka: :jednicka:[/quote]


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »

bohuzel to je tak u vseho co se momentalne v elektronice prodava a konkretne u weteku nemcovi to asi nevadi, v nemecku se to prodava jiz cca o 3/4 roku drive.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
dpabox Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 202
Registrován: 21 pro 2009, 09:14

Re: OpenSpa

Příspěvek od dpabox »

skušal som už množstvo prijimačov. U Wetek Play som predpokladal, že bude šikovné multimedialne centrum, preto som si ho kúpil. Momentálne by som však doporučil čo najskôr vyriešiť problém v E2 - nahrávanie a prehrávanie toho čo sa nahrá, Velmi by pomohlo vyriešiť multiboot tohto prijimača, tak ako je to už spravené na iných prijímačoch. Pri štarte by sa spušťal hociktorý softver Podobne ako to má už dávno vyriešený Dreambox.
Momentálne mám 3 SD karty na ktorých mám OPENATV 5.1, HDF, OpenSpa 4.0. Občas spúšťam originál Wetek Play softver, ktorý však potrebuje postatné prekopanie. Hlavne Theater je velmi pomalý. Snaď sa na tom pracuje. Mam vsak pochybnosti v tom, ze to pojde rychlejsie....pracuje sa na tvorbe novych produktov a Wetek Play uz stratil prioritu. Škoda
matchboxx píše:bohuzel to je tak u vseho co se momentalne v elektronice prodava a konkretne u weteku nemcovi to asi nevadi, v nemecku se to prodava jiz cca o 3/4 roku drive.


VU+UNO 4K, POPCORN HOUR A-200, Dreambox DM 525, router TP-Link AX 1800
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »

1. neznam zadnou E2 pro ARM procesor a zajiste WeTek neni Dream a ten se k tomu kde je, dostal po celkem dlouhe dobe.
2. uz jsem to tu psal soucasne bojovat na 3 frontach se neda, Android ladime, E2 beh na dlouhou trat, OpenElec v Nand nejmene problemu.
3. hardware neni nejnovejsi, ale pokud se doladi software, coz me funkcnost OpenElec potvrzuje, muzeme se jeste nejakeho prekvapeni dockat.

Osobne bych dale distribuoval pouze OpenElec box.


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »

Official OpenSPA 5.0.001 Beta for WETEKPLAY
Changelog:
----------

- OpenEmbedded OE-A 3.2
- Enigma2 06-10-15
- GCC 4.9.2
- GStreamer 1.5.x (Excepto Wetek GStreamer 0.10)
- Fix FTP problems
- Fix CIFS and NFS network mountings
- Fix some bugs in spzBackups.
- Fix minor bugs.


Wetek

- Recommended use of minimum 8 Gb microSD
- Add Kodi 14.x support
- MicroSD settings from wizard
- Automatic creation of partition in microSD
- Several remote models supported.

ke stazeni http://openspa.webhop.info/Descarga%20d ... sdcard.zip


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »

OPENSPA 5.0.002 for WeTek Play

- Improvements at spzPIPMenu
- Fix spzTimeShift
- Improvements at OpenSPA information screen
- Fix MyTube
- Fixes at spaqbutton (Keys Remap)
- Other minor fixes and improvements.
- New skin Full HD openSPA_JRLG1080 (by the moment, the only skin Full HD 100x100 compatible with OpenSPA). Not necessary OSD setting.

- Kernel 3.10.76
- Gstreamer 0.10
- Drivers 08-11-2015
- Kodi 15.2 Isengard.

ke stazeni http://openspa.webhop.info/Descarga%20d ... sdcard.zip


Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Uživatelský avatar
matchboxx
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 520
Registrován: 12 čer 2011, 15:23

Re: OpenSpa

Příspěvek od matchboxx »



Soukrome zpravy nectu, pouzivejte forum, mozna tim pomuzete ostatnim
Odpovědět

Zpět na „Odkaz pro stažení firmware Enigma2 a diskuze k firmware“