KODI pro zelezo s E2

Diskuze o přijímačích VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO.

Moderátor: vusolo2

Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od zilizila »

JIKARU píše:Nepotrebuju krabicu z ciny (uz jsem jich mel nekolik), mam Xbox-X. Spis me sere ze mam satak za 9 litru a na nem nejde to co nejen ja, ale i hodne lidi (zakazniku OATV) chce...
9000peter píše:
JIKARU píše:Ptal jsem se na foru a nejako kloudnou odpoved jsem zatim nedostal... Hlavne, ze OATV mancaft pracuje na NETFLIXu a potrebne aplikace necha lezet... Pritom v KODI je apka netflixu docela fungujici..
Pre ATV je priorita E2 a nie nejaké kodi.
Keď chceš kodi objednaj si nejakú krabicu z činí....
Zákazníků OATV - je prosím ťa kto??? Ty si za OATV niekomu niekedy zaplatil? Aj za plugin Kodi pre OATV? To, že máš na boxe OATV neznamená, že si ich zákazníkom. Buď rád, že pár ľudí v rámci svojho voľného času vyvíja software pre Tvoj box za 9 litrov, a nič za to nepýtajú. Ďalšie pluginy sú doplnky tretích strán, ktoré naozaj nemusia dokonale fungovať, pretože aj tieto sú vyvíjané osobami, ktoré to robia len v rámci svojho voľného času. Ale nič Ti nebráni v tom, ak si taký nespokojný, aby si sa zapojil do programovania aj Ty, ak sa na to cítiš, stačí vyhľadať ich Github, registrovať sa a nech sa páči, ukáž, ako to vieš spraviť Ty, a tiež za to nič nebudeš mať.
Už si láskavo uvedomte, že free otvorený software je o tom, že každý, kto ho vie vylepšiť sa zapojí dobrovoľne, a ten kto to nevie, musí čakať na zmeny.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
JIKARU Wales
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 254
Registrován: 14 kvě 2010, 21:46
Bydliště: Všude zdejší...
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od JIKARU »

Dekuji ti za opravdu rozumy prispevek. Ty si hlavne uvedom, ze kdyz si clovek poridi zarizeni k tomu urcene a ne kram za 40Euro,- chce od toho proste to co to dokaze. :89: :87:
9000peter píše:
JIKARU píše:Nepotrebuju krabicu z ciny (uz jsem jich mel nekolik), mam Xbox-X. Spis me sere ze mam satak za 9 litru a na nem nejde to co nejen ja, ale i hodne lidi (zakazniku OATV) chce...
9000peter píše:
Pre ATV je priorita E2 a nie nejaké kodi.
Keď chceš kodi objednaj si nejakú krabicu z činí....
Ako nejde??? Ide ti sat príjem dvbs2 ide tak čo sa sťažuješ!!! Už sa uvedomte na čo prioritne určený setobox všetko ostatné je len bonus!!!!


Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05;
Vu+ DUOO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04;
Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E
Uživatelský avatar
JIKARU Wales
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 254
Registrován: 14 kvě 2010, 21:46
Bydliště: Všude zdejší...
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od JIKARU »

Pri koupi STB (VU+) jsem neplatil OATV, ale potažmo VTi, ktere bylo preinstalovane v STB (VU+) a standardne se tak dodava. Jinak bych asi koupil VU+ bez OS. Nicmene VTi me nejde pod nos a jsem zvyklej na OATV, tak jsem si ho sam preinstaloval a rozchodil podle potreby. Za to, ze sikovni lidi dokazou veci o kterych se nam nesnilo a investuji svuj cas jim pochopitelne dekuji. Dekovat nekomu za to ze neco vybastlil vazne nebudu a rozhodne za to nebudu platit (staci me reklama kterou na kazdem webu, foru nebo kolem musim tolerovat). Ohanet se tim ze neco nejde je hodne lacine. Kazdy umi neco a nemuzeme vsichni umet vsechno (pak to tak vypada)...

Hele pokud nekdo neco dela ZADARMO, tak do toho stim jde. Ja delam obcas taky veci ne ZADARNO, ale za sluzbu. Co hlavne, tak davam garanci ze to funguje a ne ze to nefunguje. Pokud to nefunguje tak je potreba to opravit (v ramcui garance gratis), nebo kdyz to neumis tak se na to vy**r a bez radsi do lesa a hled doneme...

Chapu naucite se clovek muze mozna musi, pokud chce vsechno, ale poskytovat ZADARMO nebo za penize neco co je nefunkcni a ohanet se necim ze to treba NEJDE, kdyz je videt, jak se neko chvali ze u neho je to OK je smesne.

Nimene dekuji za radu a prispevek :89:
zilizila píše:
JIKARU píše:Nepotrebuju krabicu z ciny (uz jsem jich mel nekolik), mam Xbox-X. Spis me sere ze mam satak za 9 litru a na nem nejde to co nejen ja, ale i hodne lidi (zakazniku OATV) chce...
9000peter píše:
Pre ATV je priorita E2 a nie nejaké kodi.
Keď chceš kodi objednaj si nejakú krabicu z činí....
Zákazníků OATV - je prosím ťa kto??? Ty si za OATV niekomu niekedy zaplatil? Aj za plugin Kodi pre OATV? To, že máš na boxe OATV neznamená, že si ich zákazníkom. Buď rád, že pár ľudí v rámci svojho voľného času vyvíja software pre Tvoj box za 9 litrov, a nič za to nepýtajú. Ďalšie pluginy sú doplnky tretích strán, ktoré naozaj nemusia dokonale fungovať, pretože aj tieto sú vyvíjané osobami, ktoré to robia len v rámci svojho voľného času. Ale nič Ti nebráni v tom, ak si taký nespokojný, aby si sa zapojil do programovania aj Ty, ak sa na to cítiš, stačí vyhľadať ich Github, registrovať sa a nech sa páči, ukáž, ako to vieš spraviť Ty, a tiež za to nič nebudeš mať.
Už si láskavo uvedomte, že free otvorený software je o tom, že každý, kto ho vie vylepšiť sa zapojí dobrovoľne, a ten kto to nevie, musí čakať na zmeny.


Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05;
Vu+ DUOO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04;
Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E
elektrikar Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05 říj 2010, 21:07
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od elektrikar »

Koukám kluci, že tu proběhla cellkem živá debata a víceméně , jeslti jsem četl původní dotaz Jukaru, tak jestli jsem jej pochopil správně, tak jsi na svoji otázku stejně nedostal odpověď.
Kdybych se mohl zeptat i já, tak snad tuto debatu převedu jiným směrem.
Je možné a jak v příkazovém řádku nainstalovat do VU+ (solo4k a pak i solo2) kodi 18.x ? (image je VTI 14.0 6) Kodi mám nainstalované přes pluginy -v solo4k je kodi17.0 a v solo2 je hodi 16.0)
když se dívám na různé nápovědy na webu, jak by to mohlo fungovat., tak většinou už ztroskotám hned na prvním řádku
I když jsem přihlášený přes putty jako root ( a i s právy roota), tak sudo příkaz mi nefunguej, tak samo i apt.get .. a pod. přístroj píše, že tento příkaz nezná.
opkg update příkaz funguje, ale aktualizuje se jen VTI , ale další příkazy už se nechytá a píše, že to není možné, že to nezná...
poradí někdo v tomto směru?
dík.
Jinak zálohy mám udělané, takže mohu experimentovat. :-)


VU solo4k, VU+ solo2, VTI 15.0.0, HDD320GB, HD Glass 16,
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od zilizila »

Kodi 18.5 ide na aktualizovanom image OpenATV 6.3 a Kodi 18.6 ide na aktualizovanom image OpenATV 6.4.
Samozrejme na boxoch s vhodným hardvérom, podľa mojich skúseností s operačnou pamäťou 1GB a s 2-jadrovým procesorom to ani netreba skúšať, box sa po pár minútach zosype.
Takže vhodným boxom je napr. VuUltimo4K, VuDuo4K a im podobné - 4-jadrový procesor, SDRAM 2GB + ...

K tým príkazom v E2: zadaj príkaz help, tento Ti vylistuje dostupné príkazy pre telnet.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
JIKARU Wales
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 254
Registrován: 14 kvě 2010, 21:46
Bydliště: Všude zdejší...
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KODI pro zelezo s E2

Příspěvek od JIKARU »

Mam otestovano OATV 6.4 na VU+zero4k, uno4k, uno4Kse, duo4k a solo4k vsude KODIv18.6 a v18.7. Vse slape OK
zilizila píše: 16 čer 2020, 19:47 Kodi 18.5 ide na aktualizovanom image OpenATV 6.3 a Kodi 18.6 ide na aktualizovanom image OpenATV 6.4.
Samozrejme na boxoch s vhodným hardvérom, podľa mojich skúseností s operačnou pamäťou 1GB a s 2-jadrovým procesorom to ani netreba skúšať, box sa po pár minútach zosype.
Takže vhodným boxom je napr. VuUltimo4K, VuDuo4K a im podobné - 4-jadrový procesor, SDRAM 2GB + ...

K tým príkazom v E2: zadaj príkaz help, tento Ti vylistuje dostupné príkazy pre telnet.


Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05;
Vu+ DUOO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04;
Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E
Odpovědět

Zpět na „Diskuze VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO“