DM525 + Dream-Elite-6.0

Diskuze a Uživatelské nastavení přijímače Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
TomOC Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2018, 12:01

DM525 + Dream-Elite-6.0

Příspěvek od TomOC »

Ahoj,
na Dreambox jsem nahodil Dream-Elite-6.0-dm520-20171012.rootfs.tar.xz - http://images.dream-elite.net/DE6/index ... 520-DM525/
soubor satellites jsem pouzil z meho DM900, jelikoz v tech DE6 imagich chybi satelitni informace pro freesat(Thor 5,6,7,8)
pri prohledavani manualni/automaticke to nenajde ani jeden kanal. Parabola je dobre nasmerovana, protoze aktualne tam bezi freesat
pres CA modul primo z TV, ale pres dreambox to nenajde ani jeden kanal :/

Parabola a lnb jsou puvodni(na strese asi 15 let, nevim jestli je treba nejaka zmena pro dreambox)

Dnes budu zkouset jiny fw(nejnovejsi DE6) a popripade nahodim soubor satellites, ktery jsem tu nasel pri prohledavani fora.

Nejake rady?

Diky moc za pomoc.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: DM525 + Dream-Elite-6.0

Příspěvek od Thomik1 »



Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
korytnacka Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 229
Registrován: 26 pro 2011, 20:45
Bydliště: CSSR
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DM525 + Dream-Elite-6.0

Příspěvek od korytnacka »

čau ja mam tiež taku skusenost DM 900UHD ked skušam rôzne image tak nenajde ani jednu stanicu ,riešim to tak : mam utvorenu zalohu 23,5 stanic pošlem cez dreamboxedit reštart a je to ,alebo zaloha satellites.xml prepišem v -satellites.xml by mel být v /etc/tuxbox/ zatial to pomaha .
https://www.parabola.cz/prehledy/genera ... lites-xml/ alebo stahuj tu :!: :87:


Obrázek
TomOC Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2018, 12:01

Re: DM525 + Dream-Elite-6.0

Příspěvek od TomOC »

Po nahrani jineho fw a pouziti souboru se satelity z fora ten samy problem - zadny kanal
Volal jsem dvoum "profi" televizakum a bylo mi receno, ze to musi byt sw problem, tedy doresit si to na urovni dreamboxu....
radne jsem jim vysvetlil, ze na strese je 15let stare "zelezo" a jestli treba neni nutne vymenit parabolu nebo lnb - prej ne,
to na to nema vliv....:D

Posledni vec co jsem vyzkousel bylo zapojeni te 525ky misto me 900ky a .... hned na prvni pokus mi to naslo temer 1000 kanalu na 0,8W druzici
stejne jako na me 900ce. V mem pripade to tedy nebyl sw problem, ale dela to nejspis mene citlive/kvalitni lnb(pri snezeni a velkem desti prej satelit nesel). Podle toho co jsem zjistoval, tak dreamboxy jsou opravdu velmi nachylne na kvalitu signalu...


Odpovědět

Zpět na „Diskuze DM-520/525 HD HEVC“