Sekání videa

Diskuze Dreambox DM 900 HD Ultra 4K

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
seja007 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 dub 2021, 10:52

Sekání videa

Příspěvek od seja007 »

Ahoj, potřebuji radu/y.

Mám krátce DreamBox 900 a narazil jsem na problém. Přehraje se jednou tak 15-20 minut někdy 60 minut a zatuhne, v obraze se točí ozubené kolečka. Chová se stejně jak přehrávání z interního HDD (mám v boxu HDD 1GB) tak i ze sítě. Je jedno v jakém formátu video je.
Vyzkoušel jsem všechny možné Img (Newnigma², opendreambox 2.5, Images DM900 Satdigitalne.cz, OpenPLi) Ale vždy to dopadne stejně. Jak se zasekne, musím vypnout vzadu vypínačem. Pluginy neinstaluji žádné.
Tak už nevím, Poradí někdo?


SeJa

DreamBox 900 ultraHD & Newnigma2
Fuba DAA 850 B + multifeed 13°E+0,9°W
Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: Sekání videa

Příspěvek od 005jon »

Ahoj, mám doma 2x DM 900 a problém z prehrávaním videa nemám na rozdiel od vu+ 4k.

Ano - občas natrafím na film ktorý ma špatný formát, film ide spustiť a po naplnení RAM pamäte ktorú nedokáže vyprázdniť box zamrzne tak ako spomínaš na také filmy som tuším natrafil 3x za celi čas.

PS: či tam nemáš špatnú RAM už od výroby, to robia všetky videá?


Blacker91 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 140
Registrován: 11 led 2009, 16:17
Dal poděkování: 7 poděkování

Re: Sekání videa

Příspěvek od Blacker91 »

Existuje nějaký plugin nebo způsob jak ram ověřit? Něco podobného mi dělají určitá videa z archivu premium která dám přehrát přímo v archivu.


Dreamsky 7500&7000
Dreamsky NXP 256
Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: Sekání videa

Příspěvek od 005jon »

plugin nie , mal som nato python script ktorý to testuje trvá to neskutočne dlho a bez 100% výsledku tak ako na PC čo sú programy na test RAM beží to 4hod a bez chybičky. Skutočnosť po výmene ram žiadna nečakaná modrá obrazovka.

Na vašom mieste kým budete rozmišlat na servisom pustí to isté video ešte raz či to zamrzne. Ak áno pošlite mi to video. Na 90% bude chýba vtom videí.


Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekání videa

Příspěvek od monkus »

Caute, toto je problem novej enigmy (OE2.5 a vyssie). Niektore video subory (avi format), skratka sekaju a v konecnom dosledku dojde pravdepodobne k memory leaku a treba pristroj restartnut. Ja prehravam z NAS cez NFS, tie iste subory s OE2.5 robia problem, a na starom DM800HDSE so starsou enigmou idu bez problemov. Riesenie som v minulosti hladal, ale nic nenasiel. Skusal som spravit AVI kontajner v MKV, ale sprava sa to rovnako. Rozne image, co som skusal pocas 2-3 rokov, problem nevyrieseny. Treba stahovat MKV a ked nejdu, treba stiahnut take, ake idu. :51:


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Odpovědět

Zpět na „Diskuze Dreambox DM 900 HD Ultra 4K“