Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Diskuze pro přijímače Formuler F4 a F4 Turbo.
Odpovědět
dj.prouza Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2020, 19:02
Dal poděkování: 1 poděkování

Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Příspěvek od dj.prouza »

Ahoj komunito,
byl jsem nucen se sem připojit, jelikož už moje síly a schopnosti hledání, googlení, bingování nějak nestačí.

Provozoval jsem na svém F4T OpenPLI 6.2
Jelikož mi ale na tom nefungovalo HBBTV, tak jsem si začal hrát s OpenATV. Jelikož nejsem moc zdatný, tak se mi nepodařil rozchodit Skylink s OpenATV. Ještě jsem si pak řekl, že tam nahraji Factory Image, kterou jsem měl vytvořenou (s OpenATV 6.0) a online ji postupně přehrát na OpenATV 6.4.

Nějak se mi tedy nedařilo, až nakonec při online aktualizaci OpenATV průbeh spadl a dostal jsem se do stavu, kdy se mi rozvítí po připojení k el.síti jen BOOT a ihned RUN.
Začal jsem tedy hledat všelijaké možné nápovědy jak z toho ven. To co Vás hned asi napadne je Flash, přejmenování souboru noforce na force a šup s nahráním nové image.
Vyzkoušel jsem 13 různých Flashek (dokonce od 512MB po 16GB), naformátované (co šlo) ve FAT i FAT32 s image OpenATV i OpenPLI (originál stažené i konfigurace od někoho) vč. Factory Image. Zkoušel jsem i bootloader (našel jsem akorát verzi formuler4turbo-bootloader-20180430.zip) a stále se cyklím dokola (BOOT -> RUN) a nechce se mi nic chytit.

Jediné co se dostanu je po síti do složek "Harddisk" a "Root". V cestě Root\Home\root\logs jsem našel vždy vygenerované po zapnutí 10 logů se stejnou velikostí (4kB) a když to porovnávám tak i stejným obsahem logy enigma2_crash_NEJAKECISLO.log
Jeden takový log přikládám do přílohy.

Co tedy i mám, tak je enigma2settingsbackup.tar.gz

Najde se tu dobrá duše, která mi pomůže jak z toho ven? Rozchodit nějaký systém? Linuxák moc nejsem a tak dlouho jsem se do toho vrtal, až jsem to dovrtal.
Obávám se, že je nějak poškozený boot, když nedokáže/nechce nabootovat ani z flash.

Předem moc děkuji za jakékoliv rady.
enigma2_crash_1604338496.log
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Příspěvek od Warder »

Takže skúsime klasiku:

Stiahni si https://ulozto.sk/file/IR5ibXFlfsHo/fac ... bo-usb-zip a rozpakuj ho na nejaký starý a malý USB kľúč.

1.Na naformátovaný USB kľúč formátom FAT32, nakopíruj zložku formuler4turbo v ktorom sa nachádzajú inštalačné súbory.

2.Odpoj prijímač Formuler F4 od elektrickej siete.

3.Zasuň USB kľúč do USB portu prijímača (ostatné USB porty musia byť voľné!).

4.Drž bočné tlačídlo zapnutía a zapoj prijímač do elektrickej siete, na displaji začne svietiť F300, F500 , F700 .. chvíľku to trvá tak buď trpezliví ! Prijímač potom vypíše USB a sám se reštartne.

Ked nepomôže tak kontaktuj nejaký servis.


Nosce te ipsum.
dj.prouza Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2020, 19:02
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Příspěvek od dj.prouza »

Tak fakt to nejde.

Zkusil jsem 5 Flash 2 jsem naformátoval i Low Level Formatem.

Nejde to do toho nacpat nějak po síti?
Když se dostanu na ty disky toho příjimače, tak tam třeba něco nahrát? Smazat? (To se bojím teď udělat.)

Tak kdyby se někdo našel kdo třeba poradí nějaké příkazy. Třeba připojení přes PUTTY atd...


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Příspěvek od Warder »

Stiahni si nejaky program na format USB klucov, napriklad EaseUS Partition Master a musi ti to ist.
Vybrat si mozes aj tu https://www.easeus.com/partition-master ... -tool.html alebo aj tu https://www.partitionwizard.com/partiti ... atter.html a na nete najdes kopu dalsich programov.

Chybu mas na 1000% len v tom nejakom blbom formate USB kluca pretoze ti ho ten tvoj bazmek Formuler potom nenacita. Som zvedavy ci si to priznas. :D

:89:


Nosce te ipsum.
dj.prouza Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2020, 19:02
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Formuler Boot Run - nejde přefleshovat - enigma crash

Příspěvek od dj.prouza »

Warder píše: 03 lis 2020, 17:12 Stiahni si nejaky program na format USB klucov, napriklad EaseUS Partition Master a musi ti to ist.
Vybrat si mozes aj tu https://www.easeus.com/partition-master ... -tool.html alebo aj tu https://www.partitionwizard.com/partiti ... atter.html a na nete najdes kopu dalsich programov.

Chybu mas na 1000% len v tom nejakom blbom formate USB kluca pretoze ti ho ten tvoj bazmek Formuler potom nenacita. Som zvedavy ci si to priznas. :D

:89:
Skutečně to tak bylo. V jiném fóru mi uživatel poradil naformátovat flash pomocí SD Card Formatter. Musel jsem tedy udělat Overwrite Format a pak se flash chytla.

Tak-že ano... přiznávám, že chyba byla ve formátování. Smotný Windows (i přes cmd) na to nestačil :)

Nicméně bych měl ještě otázku: Nějaké doporučení na nakonfigurovanou image (asi ideálně OpenATV), kde by bylo funkční HbbTV? Teď jsem tam nacpal OpenPLI, ale jak je známo, tak HbbTV tam nejde rozchodit.
Požadavků na funkčnosti moc nemám. Stačí mi funkční Skylink, HbbTV a přehrávání filmů z DLNA sdílení z NASky. Nějaké služby počasí a takových kdejakých kravinek ani nepotřebuji.

Když jsem se OpenATV 6.3 a 6.4 snažil rozchodit, tak jsem ten softcam prostě nerozchodil. Určitě jen dělám něco špatně nebo je to nad mé síly chápání pro konfiguraci.

Předem díky za tipy, rady.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Formuler F4 a F4 Turbo“