Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Diskuze k přijímači VU+ Zero 4K

Moderátor: vusolo2

Odpovědět
Motokozel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2014, 21:45

Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od Motokozel »

Zdravím,
v tomto týdnu jsem pořídil VU+ Zero 4K, nainstaloval jsem do něj image Vti 13.0.2. Přijímač šel v pohodě naladit, provést všechny možné úpravy, bohužel po zasunutí modulu CAM 701 Viaccess Orca nedekóduje programy Skylink, resp. proběhne pouze vzájemné spárování s přijímačem, což je indikováno zelenou LED diodou. Když jsem v nastavení modulu přiřadil CAID 0500, tak po různém přepínání programů se modul "chytil" a šel do doby vypnutí přijímače. Po zapnutí vypadá stav tak, že obrazovka kostičkuje, rozpadá se zvuk, obraz není vidět. Modul jsem z přijímače vytáhl a zkusil ho mezi známými v okolí a tam fungoval naprosto bez problémů. Provedl jsem úplnou přeinstalaci image znovu, ale stav je stále stejný. Takže problém bude zřejmě podle mého soudu v softwaru. Máte s tím někdo zkušenost? Nevím už co vyzkoušet, teď ze zoufalosti stahuji original image, abych zkusil funkčnost modulu, ale zatím to vypadá, že přijímač pojede zpět prodejci.


Motokozel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2014, 21:45

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od Motokozel »

Tak jsem nainstaloval original image a modul CAM 701 Viaccess Orca funguje! Jenomže original image se mi fakt nelíbí, tak čekám, že někdo bude vědět jak upravit nastavení, aby fungoval s image VTi 13.0.2. Díky za odpověď.


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od grun »

zkus nastavit vysoké bitrate v naszavení pro CI , jinak jinej img


Motokozel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2014, 21:45

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od Motokozel »

Díky za odpověď. Vysoké bitrate jsem měl nastaveno od samotné instalace. Bohužel i na originálním image se situace opakovala, takže fakt nevím. Neexistuje nějaký driver pro CI slot, který by ho řádně "rozchodil"?


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od grun »

tak asi img přebíraj driver od origo img , asi se musí počkat na úpravu driever ,zřejmě moc čerstvý stroj


Motokozel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2014, 21:45

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od Motokozel »

Tak jsem dnes dopoledne psal dotaz na firmu abcom.sk, dovozci těchto přístrojů, odkud jsem dostal okamžitou odpověď od p. Martina Ďurinského:

"Dobry den,
dnes sme nasimulovali Vami popisovanu situaciu v predmetnym modulom a potvrdzujeme spravanie sa boxu ako popisujete.
Kontaktovali sme vyrobcu boxu, aby predmetnu situaciu riesil, kedze ostatne modely VU+ boxov funguju spravne.
Zatial mozno bude situacia pre Vas "znesitelna" nasledovne.
V Menu/Nastavenia/Priradenie CI potvrdte OK na nazve modulu, potom stlacte zlte tlacidlo a z druzice Astra 3B 23,5 vyberte poskytovatelov: M7 Group a Skylink.
Testovanim sme zistili, ze po vypnuti a zapnuti boxu staci vojst do Menu/Nastavenia/Common Interface a na polozke "Spracuje vysoky datovy tok" zmente nastavenie na "Nie" a o par sekund spat na "Ano"
a modul takmer ihned nabehne."
Ked vyrobca predmetnu situaciu opravi, objavi sa aktualizacia aj v softveroch 3-tich stran, napr. VTI a dalsich.
Co sa tyka casoveho predpokladu, ten nam nie je znamy.


Motokozel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 12 úno 2014, 21:45

Re: Nefunkční modul CAM 701 Viaccess Orca

Příspěvek od Motokozel »

Tak konečně po aktualizaci image VTI 13.0.8 už modul VIaccess Orca CAM 701 Skylink spolupracuje s přijímačem korektně!


Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači VU+ ZERO 4K“