Kúpa stroja

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

ladio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2009, 21:10

Kúpa stroja

Příspěvek od ladio »

Ahojte fesaci ,

v prvom rade sa ospravedlňujem možno to sem nepatrí , ale nenašiel som SUBforum kam by som to vopchal .

Chcel by som od Vás poradiť resp. Váš názor :

-plánujem kúpiť druhý stroj a AzBox dám deťom
-som obmedzený do 650,- euro
-potrebujem medzi sebou zdielať ( AzBox - "?" ) + klasické share "cccam"
-určite čítačku + CA
-pekný display ( OLED )
-Určite chcem LINUX,HD,E2, možnosť HDD , HDMI , Wifi - nieje nutnosť ,

-a zo strechy mam možnosť potiahnuť iba jeden kábel a ten by som chcel až byte rozdvojiť . ( ak to vôbec ide )

uvažoval som nad : VU+duo2 , AzBox ME , Dreambox 7020 HD atď.

Viete mi prosím pomôcť rozhodnúť sa ?

ďakujem ladio . :vlajkask:


VU + DUO 2 , VTi "Vu+ Team Image" - v. 6.0.0 Duo2 ,
1 TB HDD ( 23,5 ; 23,5 E a 0,8 W )

AZBOX HD Premium OpenRSI 2.1 , WD HDD 240 GB,
19,2 E - 23,5 E
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od fantozi55 »

v prvom rade si potiahni so strechy dva káble solo do každého satelitu . nebudeš potom vôbec obmedzený , v žiadnom prípade ti to neodporúčam tak ako to chceš ty . a ked máš možnosť tolko do toho investovať tak určite dreambox aj vu+ sú asi to najlepšie čo je momentálne na trhu . hlavne podporou , stabilitou a kvalitou . :55:


brano2405
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 279
Registrován: 25 říj 2009, 21:12

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od brano2405 »

Ja by som s tym rozpoctom isiel do dreamboxu, podla mna to je uz iny level. A s tym kablom by som riesil tiez ešte jeden.


Azbox premium,RTi 1.7.0,USB OpenPli 2,1,CCcam 2.3.0,ariwa 200HD,ariwa 202E,HDBOX 9105plus Skylink ICE,SG2100 usals,LED Samsung ue40d6100
Uživatelský avatar
romanmesko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2011, 16:30
Bydliště: SK-Orava
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od romanmesko »

Kúp si DREAMBOX 7020HD.Jednotka na našom aj nemeckom trhu.


VU+UNO 4k SE,OpenATV 6.3 aktívny,250GB Hdd,Portugal 85cm AL click clack,LNB Smart Twin Titanium 0.1db, Motor SG 2100,HDD WD My passport 500GB,LED Samsung UE46D5520,AV Receiver ONKYO HT-R548
ladio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2009, 21:10

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od ladio »

Dakujem za Vaše názory no nemôžem si pomocť akosi mi VU príde sympatickejšie .
No budem uvažovať asi nad týmito :

VU+ Ultimo
VU+ SOLO2
DM 7020 HD

uvítam aj prípadné súkromné správy na plusy a mínusy .

Ďakujem


VU + DUO 2 , VTi "Vu+ Team Image" - v. 6.0.0 Duo2 ,
1 TB HDD ( 23,5 ; 23,5 E a 0,8 W )

AZBOX HD Premium OpenRSI 2.1 , WD HDD 240 GB,
19,2 E - 23,5 E
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od dempsey »

Dva krát Ti ľudia doporučili Dream a Tebe je Vu sympatickejšie ? :46:
Zrejme nepotrebuješ pomoc s výberom :31:


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
ladio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 11 bře 2009, 21:10

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od ladio »

No vidíš a ja som iba čakal na tvoj názor !

:))


VU + DUO 2 , VTi "Vu+ Team Image" - v. 6.0.0 Duo2 ,
1 TB HDD ( 23,5 ; 23,5 E a 0,8 W )

AZBOX HD Premium OpenRSI 2.1 , WD HDD 240 GB,
19,2 E - 23,5 E
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od dempsey »

Môj názor poznajú hádam už všetci, pozor si bude treba dávať až vtedy keď sem začnú chodiť predajcovia Vu a písať aký to je výborný prijímač - s čím rozhodne nikto súdny nemôže súhlasiť :idea:


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od grantec »

Fyzikalne zakony platia vsade .
SOLO2 s GB sietovkou a procesorom nad 1GHz DM7020HD nemoze porazit. To je fyzikalne nemozne.
Na druhej strane DM7020HD si vystaci s jednym image aj 5 rokov. Dovod je jednoduchy - nic ine pre procesor s taktom nieco malo cez 400MHz uz nevymyslia. Takto osadeny prijimac dosiel na hranice moznosti. Napriek tomu je moznosti stale dost a pre novych majitelov boxu su to nevidane moznosti.
SOLO2 bude sustavne ponukat nieco nove a tym padom aj nenapadne nutit majitela k upgrade .
Technologicky je ale SOLO2 o level vyssie.
Len ma zaujima, preco tu riesime dm versus vu , ked sme v sekcii azbox. A pri AZboxe som este spolahlivu enigma2 nevidel a ani neuvidim. :D


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od dempsey »

1GB sieťovku reálne nevyužije nikto a Dream s 400 MHz procesorom funguje lepšie ako hociktoré VU aj s trojnásobne papierovo lepším hw.
Tak či tak z tej akože hw kapacity reálne nevyužíva ani polovicu, pretože zvyšok tá ich Enigma využiť nevie
E2 funguje na 100% iba v Dreamoch tak isto ako všetky utility a pluginy sú šité na dreamy z čoho jasne vyplýva, že Vu je vlastne zase len klon Dreama :96: , ktorý sa im ale nepodarilo opajcnúť tak dobre aby fungovalo všetko tak dobre a spoľahlivo ako na origináloch.
Jediný dôvod prečo sa to predáva je nižšia cena


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od gorick »

AZBox Me s image OAM E2 je uz v pohode spolahlivy a som s nim velmi spokojny ;) Ale predsa len tvoje poziadavky asi nesplna uplne.. pekný display ( OLED ) a citacku CI slot nema.
Spominane 2 stb su vyssi level a za tu sumu /spodny limit by som uz dal od 300/ do 650,- euro si mozes vybrat 1 z nich. Dalej nech rozhodnu tvoje osobne naroky a pocity...
P.S Pri vybere AZ Me u mna rozhodovali ekologicke motivy (nizka spotreba, velkost, hmotnost, takmer ziadna hlucnost, pasivne chladenie) a pri tom dodrzana rychlost a efektivita STB


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od fantozi55 »

ked že mám doma už nejaký ten čas dm-800 hd se aj vu uno / oba sú naozaj super / tak dovolím si tvrdiť že naozaj mierne na vrch má ten dreambox . ale netreba zabudnúť že na rok by mal prísť už vraj úplne nový operačný systém tuším že sa to má volať nejako ,,goliash" alebo tak nejak bude to nahrádzať samozrejme enigmu-2 / aj dreambox už pracuje a testuje vraj úplne nové boxy / s týmto operačným systémom . kedže určite tento typ satelitu si nekupuje na rok , tak pochybujem že to zvládne procesor 400-mhz . čo myslíte že prečo vu+ už dáva do nových satelitov /solo-2 ,duo-2 / také výkonné procesory ??? pochybujem že je to na enigmu-2 , ked ako tu píšete je to už na maxime . nelobujem tu za dreambox ani vu+ , ale osobne by som išiel už do niečoho predsa výkonnejšieho ako 400-ka a s väčšou fleshkou / aj ked dá sa aj toho vykľučkovať / na rok vraj príde dreambox už s novými satelitmi aj tým goliashom , alebo čo to bude za zázrak / ale ako ho poznáme vždy s tým mešká . :bubenik:


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od dempsey »

Goliath je systém zabezpečenia - nie OS, a to hlavne kôli tým ktorí kopírujú E2 do klonov ako sú napr. VU

Mimochodom VU Duo2 zatiaľ neexistuje.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od fantozi55 »

vdaka , no a má to naozaj nahradiť enigmu-2 ??? čo som čítal na nemeckých forach a ak mi to google správne preložil tak áno .


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa stroja

Příspěvek od dempsey »

Na fórach sa nič konkrétne nevie a zrejme ani nič podrobné nebude vedieť. Je to logické - ide o systém zabezpečenia. Pravdepodobne pôjde o overenie hw cez net, ale môže to byť aj inak


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Odpovědět

Zpět na „AzBox HD diskuze“