Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
rybanapet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 kvě 2009, 21:52

Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Příspěvek od rybanapet »

Vrátil se mi Elite z opravy (vyletování a přehr. eprom) a box ukazuje jinou MAC než před opravou. Dříve seděla MAC v menu i na nálepce
na spodu boxu. Přepsal jsem ji tedy v routeru pro přidělení stále stejné IP adresy (super funkce,která před opravou šlapala),ale router si jí ani nevšimne a přidělí nějakou volnou. Vyzkoušeno 5 orig. firm. i starší jestli se nepřepíše ,ale nezabírá to. Je MAC soft. záležitost nebo je na tvrdo vypálená v síťovce? AZ Elite KGD 4890


Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Příspěvek od VTronik »

Není to sice zcela odpověď na otázku, ale proč neopravíš nastavení v routeru aby to zase fungovalo? Nebo tu novou MAC adresu neznáš? Přehráváním FW se nezmění (odzkoušeno mnohokráte).


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
rybanapet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 kvě 2009, 21:52

Re: Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Příspěvek od rybanapet »

Tu novou MAC ,opsanou v menu v aztku jsem zadal v routeru místo té staré (co je i na nalepce na spodu boxu)a přepsal. Přesto si ji router nevšímá a nepřidělí zadanou IP. Makalo to celá léta až do opravy boxu.


rybanapet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 kvě 2009, 21:52

Re: Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Příspěvek od rybanapet »

Tak byla chyba mezi klávesnicí a židlí :51: MAC nebyla řádně uložena v nastavení routeru. Uložil jsem sice změnu po přepsání, ale chtělo to ještě aktualizovat seznam celkově přidělených IP dle MAC. Tzn. že směrodatná je ta MAC z menu. Děkuji za odpověď. Téma možno smazat. :32:


Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: Změna MAC adresy po opravě v Třinci - proč?

Příspěvek od ftom »

Jednoznacne vymenili board, proto ta zmena MAC. Sice by sla zmenit softwarove, ale to bych se pred tim servisakem poklonil, kdyby to dal a hlavne dokazal zakomponoval do systemu.

K problemu proc ti to router ignoruje - zkus router rebootovat, po rebootu zkontroluj jestli zustala, pokud ano = blbe opsano, pokud ne neulozil se konfig.


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
Odpovědět

Zpět na „AzBox HD diskuze“