Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od grantec »

On tam nebude fungovat nech napises cokolvek. K teme to je, treba aj ten jeden tuner DVB-S2 mat cim nakrmit a ked sa nenajde nik, kto bude ochotny - bude ti aj ten jeden tuner k nicomu. :89:


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
honzasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 31 črc 2009, 11:23

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od honzasa »

S tím, že druhý tuner u Premia nebude jsem se už smířil (i firma, kde jsem ho kupoval, nabízela tento tuner na svých stránkách - s dodatkem, že zboží je na cestě), považuji tento přijímač za více než dobrý.
Napadlo mě řešení - pořízení druhého přijímače - AZ Box Elite. Jak by se chovaly dálkové ovladače? Došlo by k ovlivňování?
Díky.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od grantec »

rovnaky fw- rovnake povely na DO. to nieje riesenie a nadmerne stupne aj spotreba.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Takže stále si neriešil nič s Tvojim predajcom a prišiel si sa vyrozprávať sem ? :31:


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od marsim21 »

to:Seraphim
Proč začínám mít takový pocit,že je to od tebe cílená provokace.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Norbi44
Nováček
Nováček
Příspěvky: 73
Registrován: 29 srp 2009, 15:45

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od Norbi44 »

Seraphim píše:ja sa na to asi tiež vykašlem a nepôjdem sa zbytočne niekde rozčuľovať. Zatiaľ druhý DVB-S2 tuner zrejme aj tak fungovať nebude a kým sa dočkáme finálneho FW, predpokladám, že ubehnú ešte tak minimálne dva roky. Dovtedy box možno aj predám a kúpim nejaký iný, ktorý bude fungovať normálne, nie ako AZBOX HD, ktorého vývojári sú tuším na hlavu padnutí, inak si to už neviem vysvetliť, že po toľkej dobe nie je na svete poriadny FW a ešte sa aj chyby neustále opakujú a objavujú sa dokonca stále nové, nie sú schopní opraviť dôležité problémy, ale pridávajú ďalšie. Pozitívne sú akurát občas nejaké tie zmeny vzhľadu, no tie by som oželel, hlavne ak by fungovali také veci ako blind scan atď. Azbox HD bohužiaľ je o ničom a zrejme dlho bude, skôr predpokladám, že kým ho dajú do poriadku, tak bude nejaký schopnejší box k dispozícii od iného výrobcu, čo sa softvéru aj hardvéru týka, hlavne dva DVB-S2 tunery... A asi to ani tak dlho trvať nebude
Mas kopu inych boxov uz aj teraz, ktore podporuju 2 DVBS tunery aj blindscan. Mozes si ich kupit, ak chces. Myslim ze to zvlada uz aj AZBox Premium Plus.


Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od monkus »

se panum nelibi, kdyz neco neni z USA!?!?!

seraphin napisal dalsi "hodnotny" prispevok :-)


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od shibal »

Seraphim píše: .....no tie by som oželel, hlavne ak by fungovali také veci ako blind scan
:shock: Pokud je blindscan tvoje priorita u linuxového HDreceivru, tak si opravdu mimo mísu. (nemluvě o tom, že tato funkce v žádných obchodních materiálech nebude, protože je nově zabudovávaná).
Pokud by měl receiver "proskenovat" jeden satelit na všechny možnosti, které DVB-S2 umožňuje, tak ten scan poběží několik hodin. A pak .... už ti ty zjištěné feedy k ničemu nebudou, protože už zase nebudou vysílat. K čemu jinému než k zjišťování přenosových feedů můžeš blindscan tak nutně potřebovat?
Mě to spíš vadí, že ho tam dávají, jsou nutnější věci k řešení na kterých by vývojáři mohli dělat. (Ale chápu proč to dělají - tlačí je do toho obchodní oddělení a vedení firmy - to znám na vlastní kůži - přidat nějakou další funkci co bude "výhoda" před konkurencí).


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
cevko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 08 kvě 2009, 22:29
Bydliště: LM,BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od cevko »

to: admins
neslo by dat niekde informaciu o tom ze taketo prispevky su neziaduce, su "mimo misu" a ze sa budu mazat. Pri kazdom prihlaseni noveho clena by ho to automaticky presmerovalo na tuto informaciu, aby vedel o co tu nie je zaujem.
Pripadne nevhodny prispevok nezmazat cely, len text a miesto neho upozornenie na porusenie pravidiel.
Nezaujmaju ma nekonecne debaty o tom kto bol ako podvedeny a ako ho to sere .... Zaujmaju ma info co sa s boxom da a nie co sa neda.
ce/


Xtrend ET9000 CT V4+CCcam,
DM800 Dream Elite BH+CCcam,
AZboxHD Premium Fw E2 a CCcam ,
MultifocusE85
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od monkus »

ja by som 90% prispevkov premazal hned :-)
ale nie je to moje forum ...


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

cevko píše:to: admins
neslo by dat niekde informaciu o tom ze taketo prispevky su neziaduce, su "mimo misu" a ze sa budu mazat. Pri kazdom prihlaseni noveho clena by ho to automaticky presmerovalo na tuto informaciu, aby vedel o co tu nie je zaujem.
Pripadne nevhodny prispevok nezmazat cely, len text a miesto neho upozornenie na porusenie pravidiel.
Nezaujmaju ma nekonecne debaty o tom kto bol ako podvedeny a ako ho to sere .... Zaujmaju ma info co sa s boxom da a nie co sa neda.
ce/
Túto tému som naschvál založil preto, aby sa tu vykecali Tí ktorí tieto fakty nie sú schopní akceptovať alebo im predal niekto prijímač s prekopírovanými tech. popismi bez toho aby vedel čo vlastne predáva. Niektorí majitelia AZ HD sa mylne domnievajú že sme platená organizácia ktorá robí podporu AZ HD v čechách a na slovensku a že toto je miesto kde sa majú sťažovať.
Ak potom napíšem - sťažujte sa tam kde ste kúpili - sú nervózni a píšu sem hlúposti.
Niekedy si pripadám ako fackovací panák a tak riešim podobné situácie obmedzením prístupu na fórum. Viem však že sem Tí ktorí boli takto obmedzení chodia aj tak cez iné IP adresy a nové nicky. Nie je ťažké zistiť že sú to znovu oni. Pokiaľ pochopia náš prístup k veci a nebudú ďalej rýpať nie je dôvod za každú ceny rušiť aj ich nové prístupy.

cevko
Nejde mi o nič iné ako Tebe a čistotu tu budeme udržovať aj ďalej, ale niektoré veci tu ešte necháme


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
Seraphim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 04 dub 2009, 22:00

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od Seraphim »

svoje príspevky som upravil tak, aby boli primerané vašej vôli pomôcť a podať info, ak ho viete. nebudem už celkom isto nikoho "otravovať"


Azbox HD Premium, Skylink+CSlink, FW vždy aktuálny z DU.
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Ďakujeme za vecný prístup bez emócií :87:


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od alfasex »

na emocie nemam cas, mam rad fakty, a aj ked ma druhy tuner netrapi, nemam rad pokial sa i na sukromne platenom fore
vymyslaju k uzivatelom ktori su objektivne nespokojni nezmyselne reakcie:

informacia uvedena v oboch pripadoch pre AZBOX HD PREMIUM LAN WIFI

publikovane 7.jan.2010 /v tomto threade, viz vyssie/
alfasex píše: "Tuner DVB-S2-Tuner/optional 2. Tuner DVBS2, DVB-T, DVB-C"
mame 15.feb.2010

Kód: Vybrat vše

Tuner DVB-S2-Tuner/optional 2. Tuner  DVB-T, DVB-C
zdroj www stranky oficialneho zastupcu pre znacku AzBox CZ/SK /a pokial je mi zname, vacsina fy nakupuje tu, a technicke parametre su preberane od ofiko dovozcov/

pekny zvysok dna...


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Čo tým naznačuješ ? Ja tu nemienim trpieť takéto náladové príspevky ani keď azbox hd nenaladí ani TA3. Je mi úplne jedno kto kde kupuje. Zariaď sa podľa toho.
nemam rad pokial sa i na sukromne platenom fore
vymyslaju k uzivatelom ktori su objektivne nespokojni nezmyselne reakcie:
Objektívne nespokojní užívatelia nech sa sťažujú u predajcu ktorému zaplatili.
My objektívne nespokojných klientov nemáme.

Ak to budeš dookola rozoberať tak Ťa objektívne z objektívnych dôvodov vyradím preto, lebo napriek tomu že Ti bolo vysvetlené kde máš adresovať sťažnosti - ak nejaké máš - adresuješ ich sem.

Nedávno som podobný príspevok písal a nepomohlo to. Ber to ako upozornenie pred sankciou.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Odpovědět

Zpět na „AzBox HD diskuze“