Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Tu môžete písať všetko o druhom DVB/S alebo DVB/S2 tuneri pre Azbox HD.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
Seraphim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 04 dub 2009, 22:00

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od Seraphim »

Rád by som dal otázku zasväteným, aj keď sa to možno v inej téme dakoho dotklo, ako to je s druhým DVB-S2 tunerom do AZBOX HD Premium. Bude sa dať doplniť, alebo iba do nového AZBOX HD Premium +? Lebo ak iba do Premium+, tak by to bola dobrá okašlávka, lebo box som kupoval ako tester (aj keď sa mi nakoniec nepodarilo s nikým spojiť, kto by s tým testovaním z oficiálnych miest mal čo do činenia, takže ho používam ako bežný užívateľ) s tým, že tam druhý tuner pôjde, hoci nie hneď. No podľa http://www.opensat.de a informácií tam uvedených mi to bohužiaľ tak pripadá, že druhý DVB-S2 tuner pôjde skutočne iba do Premium+. Ak to tak je, asi pôjdem hodiť vážnu debatu s predajcom. Box ani po roku (!) nie je funkčný tak ako by mal byť a toto by bol posledný kliniec do rakvy, druhý tuner jednoducho chcem, to bola jedna z hlavných vecí, pre ktoré som tento box vôbec chcel. Dúfam že v tejto téme to nepôjde :32: Vopred vďaka.


Azbox HD Premium, Skylink+CSlink, FW vždy aktuálny z DU.
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Seraphim píše: Dúfam že v tejto téme to nepôjde :32: Vopred vďaka.
Kôli tomu som založil toto vlákno - takže nie.

Čo sa týka druhého tunera pre Azbox Elite HD a Azbox Premium HD tak nie - s druhým DVB/S alebo DVB/S2 tunerom sa v týchto modeloch neráta. Nie je to žiadna novinka - hw to nedovoľuje - a áno, ak Ti to predajca sľúbil treba to s ním riešiť


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
marosd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2009, 16:56

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od marosd »

Neda mi nereagovat, specifikacia z www.azbox.com:

One of our top hardware features is that the tuners can be easily switched so you can easy transfer you DVB-S2 receiver at one combo receiver. You have all freedom to pick u any desired combination that more adjusts to your needs (Available tuners: DVB-T, DVB-C, DVB-S2, ATSC and ISDB-T (Brazilian format)).

Pokial ma oci neklamu, tak sa tam okrem ineho pise o tom, ze si mozes zvolit LUBOVOLNU kombinaciu tunerov.

BTW:Dempsey, trochu viacej demokracie z Tvojej strany by na tomto fore nezaskodilo.Pripominas mi nasho sucasneho premiera...
Nazory na Teba , ako zvlastneho admina su uz aj na inych forach..


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Nepleť sem demokraciu. Si na súkromnej pôde a správaj sa ako slušný človek.
Ak by som k Tebe prišiel na návštevu a písal na na stenu v obývačke svoje názory s tým že " veď žijeme v demokratickom štáte " určite by si nebol sám kto by ma z toho domu vyrazil.

Stále si niekto mýli tento web s webom svojho predajcu. Moji zákazníci tunajšie pravidlá rešpektujú a vedia čo je na týchto prijímačoch možné a čo nie.
To že sa niekto pomýlil alebo bol oklamaný nás - nehnevajte sa mňa - vôbec nezaujíma.
Preto aj filtrujeme niektoré nemiestne názory tých, ktorí sa stále a opakovane snažia vtlačiť sem svoje mindráky.

Správajte sa slušne a píšte k veci a prijímaču. Nie k Vášmu chybnému výberu. Od nás ste nekupovali.

PS: Ak sa o mne píše tak je dobre :)


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
marosd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2009, 16:56

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od marosd »

Nemam k tvojmu vylevu co povedat, opustam toto forum, potrebne sa docitam na zahranicnych forach, aj bez osocovania...

Prajem Ti vela uspechov na Tvojej "sukromnej pode".


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

Podobný postup odporúčam všetkým , ktorým sa náš prístup nepáči


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od grantec »

Uz je to tu riesene niekolkokrat a na vyslednom rezulte nic nezmeni ani citovanie popisu zo zahranicnej stranky. To,ze dva tunery DVB/S do prijimaca jednuducho ani mechanicky nemozu byt vlozene - oni tam nevojdu vedla seba, som pisal este zaciatkom roka 2009 - jednoducho som to vyskusal , naco zbytocne teoretizovat. Bol som prekvapeny- nie sklamany. Verim ale, ze ti , co kupovali azbox ako dvojtuner DVB/S2 prijimac, mozu byt sklamany.
Druhy tuner moze byt DVB-T (teraz aj na slovensku celkom aktualne) ,alebo DVB-C - pre kablovky a pre toho , ktosi vie sparovat UPC kartu. Tema- druhy tuner DVB-C a pokusy so sparovanim UPC (Conax) karty v azboxe by bola aj pre mna uzitocnejsia. Alebo skusenosti s DVB-T tunerom .
Zahranicne fora su dobre -pre iny pohlad, ine pluginy atd,ale nedokazu vyriesit specifika CZ/SK satel. providerov. Schvalne spominam providerov, lebo ked skylink prejde z test verzie "noveho systemu" na ostru verziu - bude treba poriesit zmenu . A ziadne spanielske, talianske a neviem este ake forum ti nepomoze - budes sa musiet unuvat sem. Viem o com pisem. Ked som kedysi pridaval slovaklink do fw pre Kaon , nikde na zahranicnych forach som nenasiel pomoc - musel som sa spojit s domacim odbornikom a spolocne sme museli doriesit. Doma je jednoducho doma - s tym nic nenarobis, a silacke reci ta prejdu hned, ked zistis, ze na tom zahranicnom fore nemaju ani sajnu o com pises .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od marsim21 »

Toto téma přilepím nahoru a snad již nebudeme každý den zde řešit druhý DVB-S nebo DVB-S2.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od monkus »

mne sa tieto vylevy naopak pacia, len by mohli byt kratsie :-) sam som kupoval azbox ako "neznaly", nastastie som druhy dvb/s[2] neocakaval a ostatne mi fici +/-


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Uživatelský avatar
Seraphim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 04 dub 2009, 22:00

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od Seraphim »

....
Naposledy upravil(a) Seraphim dne 16 led 2010, 20:12, celkem upraveno 2 x.


Azbox HD Premium, Skylink+CSlink, FW vždy aktuálny z DU.
Uživatelský avatar
monkus Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1289
Registrován: 05 kvě 2009, 14:41
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od monkus »

ja by som sa drzal kratkych prispevkov. podla man slusnost je v prvom rade dodrziavat pravidla, ktore urcuju admini.

a uz prestante s touto temou, co keby ste nieco radsej nakodili???? boli by ste uzitocnejsi :28:


dreambox dm-800 hd se, dm-525 hd
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od dempsey »

marosd je predpokladám minulosť - teda podľa toho čo písal - a jeho všetky tri príspevky budú ostatným užívateľom veľmi chýbať
memberlist.php?mode=viewprofile&u=10257

Seraphim - Ty ich máš zatiaľ 21 z toho tri z januára a predtým posledný v auguste

Nemôžem sa zbaviť pocitu že si sa nechal ovplyvniť nejakými náladami, ktoré s Tebou a mnou nemajú nič spoločné. Ak by totiž všetci dodržovali to čo od užívateľov chceme - nechceme toho veľa - a pokladali vecné otázky prípadne odpovedali bez vášnivých pripomienok o zlej kúpe a sklamaniach, nebola by na fóre táto nálada. Pripomienky ku kúpenému tovaru sem nepatria tak isto ako členovia fóra urazení po zmazaní príspevku prípadne jeho úprave.
Klamavú reklamu nerobíme, nič netajíme a ak niečo nezverejníme je to preto, aby sme nemiatli našich skutočných zákazníkov. Nie tých ktorí si kúpia prijímač niekde na nete a hľadajú absolútnu podporu na tomto mieste.

Ak sa to zdá niekomu neslušné tak prosím, ale nemôže predsa čakať, že tu taký príspevok nechám a budem premýšľať kde sa stala chyba. Nestala sa žiadna. Len niekto rýpe tam kde nemá.

Mňa by skôr zaujímal dôvod prečo tu niekto takto píše. Logiku to totiž nemá keďže sme mu nič nepredali...


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od alfasex »

priatelia, nehadajte sa, ak si potrebujete vybicovat testosteron chodte si zabehat

pravda je bohuzial taka, ze i x-mesiacov po uvedeni na trh sa na stranke oficialneho dovozcu pre CZ SK uvadza:

"Tuner DVB-S2-Tuner/optional 2. Tuner DVBS2, DVB-T, DVB-C"

bud fy ktora vyraba AzBox mala na zaciatku velke oci, alebo isiel o celkom slusny marketingovy tah (slovensky povedane odrb na zakaznika)

za nevhodne slovko sa ospravedlnujem :roll:

Aloha!


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
Seraphim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 04 dub 2009, 22:00

Re: Druhý DVB/S alebo DVB/S2 tuner

Příspěvek od Seraphim »

....
Naposledy upravil(a) Seraphim dne 16 led 2010, 20:11, celkem upraveno 1 x.


Azbox HD Premium, Skylink+CSlink, FW vždy aktuálny z DU.
Odpovědět

Zpět na „AzBox HD diskuze“