ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Vše spjaté s příjmem DVB-T/T2 a HBTV

Moderátor: 005jon

Odpovědět
interfernet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 27 říj 2009, 22:22

ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od interfernet »

Včera jsem se díval na zápasy Berdycha s Djokovičem a večer pak na Nadala s Roddickem na Nova Sport HD. Na to, že jsem očekával HD signál byla kvalita žalostná. Reklamní panely po obvodu kurtu vypadaly velice zvláštně. Nechce se mi věřit, že by tento turnaj britové nesnímali v native HD. Co s tím nova provádí, že je to takový humus? Z počátku jsem si říkal, že to nezvládne azbox, že firmware co v něm mám ten obraz nedokáže optimálně zpracovat (0.9.4890), ale pak jsem přepnul na Astru demo HD, jel tam zrovna Anixe HD a to byl obrovský rozdíl. Takže tipuji, že Azbox za to nemůže. Travel Channel HD je podobný humus jako Nova Sport HD. I to jejich logo nahoře v pravém rohu je zubaté. Toto má být HD vysílání? Je zajímavé, že některé třeba britské nebo německé programy vysílané v SD působí na obrazovce daleko lépe než české "HD"...


AZBox HD Premium fw E2 RTi Core 1.6.0| AZBox HD Elite fw E2 RTi Core 1.6.0 | PS50B650 | HW-C770S | LH 650
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od dempsey »

Poznám jedného maníka, ktorý mi raz tvrdil že najhorší obraz má AZ HD.
Nedalo mi to a spýtal som sa ho ako má nastavenené rozlíšenie a na túto otázku nevedel odpovedať.
Nakoniec vyšlo na javo že pol roka používal AZ HD v základnom nastavení / Composite-576i a dokonca 4:3 /

To by som sa potom naozaj nedivil ani tomu že máš logo Travel HD zubaté :)


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
interfernet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 27 říj 2009, 22:22

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od interfernet »

dempsey píše:To by som sa potom naozaj nedivil ani tomu že máš logo Travel HD zubaté :)
Myslíš? ;) U jiných programů i když není vysílán native HD obsah, tak jsou loga vyhlazenější.
loga.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


AZBox HD Premium fw E2 RTi Core 1.6.0| AZBox HD Elite fw E2 RTi Core 1.6.0 | PS50B650 | HW-C770S | LH 650
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od dempsey »

Takže toto je tá katastrofa ktorej sa tu venujeme ?
Fakt strašné. Predáme teda všetky telky a prijímače alebo ich niekde darujeme do vtedy dokedy nebudú ostré všetky logá aj po 16x zoome.
Nájdi si nejakého suseda s CRT-čkom a skús s ním prebrať Tvoj problém - tu ho asi nevyriešime


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
interfernet
Nováček
Nováček
Příspěvky: 106
Registrován: 27 říj 2009, 22:22

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od interfernet »

Dempsey myslel jsem to jako povzdech nad tím, že poskytovatel nevyužívá možnosti HD. Travel channel hd v upoutávce jel o hodně lépe v té 2 minutové smyčce, než teď. Je mi jasné, že tady toto nikdo nevyřeší. Někomu asi tato kvalita stačí. Mi taky stačilo Digi na 63 cm crt. Jsem už holt rozmlsaný. A když si porovnám kvalitu obrazu ze studia TN na nově (nemyslím obsah, to je na jinou debatu) a kvalitu obrazu z ATP Masters na Nova Sport HD, tak ta byla o řád horší. Bohužel nemám možnost srovnat Nova Sport HD s jiným kanálem, kde tento turnaj taky vysílají.
Loga na přiloženém obrázku jsou převzaty ze screenshotů obrazovek 1:1 o velikosti 1920×1080. Logo travel channel HD je na 50" panelu dlouhé 30 cm.


AZBox HD Premium fw E2 RTi Core 1.6.0| AZBox HD Elite fw E2 RTi Core 1.6.0 | PS50B650 | HW-C770S | LH 650
rgaston
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2010, 18:19

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od rgaston »

na ten tenis jsem koukal na 28e,bbc hd,obraz je tam super,to bbc běží volně,ale chce to větší parabolu.naše hd prog.jsou bída,ale je to vše o dat. toku.


octagon 918,samsung 55ue7000,gilbertini 125,sg 2100.
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od grantec »

hd programy upravene skylinkom su biedne - ked sa porovna s rovnakym obsahom program sireny inym vysielatelom. A nieje to ani tak o bitrate (aj ked samozrejme plati- z hovna bic neupleties) , ale jednoducho na HD treba majstrov aj vo vysielacom retazci na odbavovacom pracovisku a to rokmi deformovany technici jednoducho nezvladnu. Ked ale niet s cim porovnat - ujde to. Ja by som to povedal takto - skylink aj BBC vysielali rovnaky prd , len ten z BBC viac smrdel. :)
Je to o ludoch ,ktory sedia za vysielacimi pultami a vyberaju vhodny profil kodeku .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
LUKIN007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 28 říj 2009, 15:23

Re: ATP Masters a Nova Sport HD, kvalita HD příjmu.

Příspěvek od LUKIN007 »

Zdravím pánové. Předem se moc omlouvám za tenhle příspěvek, ale nedá mi to. Díky výpadku proudu u nás na vsi sem přišel o finále turnaje mistrů. Prosím vás, nemá to někdo nahraný z tý Novy v HD? Byl by někdo ochotný to někam nauploadovat. Sem nehorázně naštvanej, že mě ten zápas takhle utek. Momentálně nemám možnost záznamu z přijímače, protože mě odešel disk a novej kupovat teď nebudu, protože ty ceny sou šílený. Všechno se mně to teď nějak jebe. Pokud to někdo nahrával budu vděčný. Budu vděčný i za všechny zápasy Federera. Sem ochotnej klidně i nějakou kačku za záznam poslat. Tenis a Fedexovu hru prostě žeru. Díky a ještě jednou sory za dotaz tak trochu mimo téma.


Odpovědět

Zpět na „DVB-T/T2 a HDTV“