Stránka 1 z 3
Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 09:54
od maxim73
Prosím
Mám ještě jeden dotaz.Když dám správce souborů potom síť, tak to píše Permision Denied! a chce to po mě username a password. V počítači žádné hesla nepoužívám, tak nevím co tam zadat.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 10:02
od theruck
tak nemozes ocakavat ze ked nevies nastartovat auto ze ho budes vediet soferovat...len pre zaujimavost ake meno a heslo si tam skusil zadat? :)
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 12:27
od maxim73
Nemusíš ze mě dělat hned debila.Mám ten přístroj třetí den, tak zkuším možnosti, žádnej učenej z nebe nespad.
Zkoušel jsem možnosti jako 1234,0000 atd.Možná mě pak napadlo, že bych tam měl vložit přihlašovací údaje do routeru, ale ty nemám.Tak budu muset asi kontaktovat poskytovatele.Ale kdyby jste věděli co tam má být, tak dejte vědět.
Díky.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 12:30
od dempsey
Neni to z Tvojej otázky úplne jasné ale defaultný prístup do boxu je root azbox
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 16:36
od visper
Z té otázky není jasné jestli myslíš správce souborů v Azboxu nebo PC.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 18:55
od maxim73
V azboxu.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 03 zář 2010, 19:00
od dempsey
Takže inak. Napíš presne čo chceš urobiť a čo sa Ti vlastne nedarí inak toto vlákno ešte dlho nebude mať žiadny význam
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 15 lis 2010, 21:23
od merida7
Myslim, ze z toho co napisal je jasne co chce. Chce sa pripojit z Azboxu k PC. Pochopil som to tak, ze vo file mangeri ide cez network , tam zada meno uzivatel v PC a heslo. Pretoze nema uzivatela v PC zaheslovaneho, tak pokracuje bez hesla a vypisuje mu Permission denied - zakazany pristup. To iste som skusal aj ja , spociatku som sa dostal na PC , ale uz mi to tiez nejde. Pouzivam Windows 7, myslim ze s XP by nebol ziadny problem. V príspevku hore som dal krátky návod ako sa mi to podarilo.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 16 lis 2010, 18:39
od krokodill
Takže. Mám také Win7 a na počítač jsem se z AZeta dostal jenom s ofic. FW, už ale nevím, s kterým to bylo. Zkoušeno nyní s tvým návodem a stále stejný problém. Jenom to nepíše - zakázaný přístup, ale prostě jenom nenajde složku v počítači...
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 16 lis 2010, 20:32
od jkaval
Widle 7 si disk na kterém je nainstalovaný systém hlídají i když je nemáš zaheslovaný.
Pokud potřebuješ něco vidět na síti vím o 2 jednoduchých možnostech.
1: Přesuň co chceš vidět na sítí do složky C:\Users\Public a tam už si vybereš složku např. Pictures, Music, Videos
2: Další disk a nebo diskové pole a klasicky na sdílet bez hesla.
Tak by to mělo být vidět.
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 17 lis 2010, 00:12
od krokodill
Jak říkám, bez šance. Vyzkoušeno i toto, vyzkoušeno cokoli a nic. Ale ono to možná je už jedno, pokud teda kluky neodradily ty výpady, tak snad bude za ??? Enigma2 a tam to snad opět půjde...
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 17 lis 2010, 07:48
od frcko73
na win7 to pekne blbne....vacsinou to nejde ani mne.....a tiez neviem preco...

Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 18 lis 2010, 15:35
od tear12
pokud si na win vytvoříš uživatelský účet s heslem, tak potom s azboxu na pc se normálně připojíš s tímto účtem a heslem k němu, aspoň mě to tak fungovalo v pohodě
Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 18 lis 2010, 16:39
od frcko73
samozrejme ze mam ucet aj s heslom.....

Re: Propojení azbox elite s pc přes router
Napsal: 19 lis 2010, 08:57
od interfernet
Popíšu stručně mou anabázi z připojením Azboxu k PC. Mám na síti i NAS Synology, k němu se Azbox připojí bez problémů. V PC mám originální Windows XP Profi, přihlášení na login a heslo. Nastavil jsem na sdílenou složku přístup Everyone, přihodil i účet Guest, stále při připojení z Azboxu bylo vyžadováno jméno a heslo. Když jsem zadal své přihlašovací údaje z PC tak jsem se na sdílenou složku dostal. Bez těchto údajů ne. Zkoušel jsem i zadat účet root z heslem azbox do PC, taky nezabralo. Pak mě napadlo použít funkci Zjednodušené sdílení souborů - v Možnostech složky. Počítač chvíli něco dělal a od té doby se na PC dostanu z Azboxu bez problémů.