AzBOX Premium + SG2100A

Moderátoři: gorick, schmegea, monkus

Odpovědět
Uživatelský avatar
gobb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 14 led 2010, 09:58
Bydliště: Bratislava

AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od gobb »

Ahojte, mam nasledujuci problem. Dnes rano mi prestal fungovat motor, resp. z hladiska softwaroveho ovladania. Hardwarove priamo na motore funguje, motor reaguje na rucne ladenie a takisto reset (preblikava cervena).
Mal som / Mam nastaveny USALS na 19,2 23,5 13 1W. Na akykolvek povel z boxu motor nereaguje (mam nastavene latitude/longtitute na BA), ziadna reakcia na Go to 0 alebo Go to position. Motor mi pri poslednom vypnuti zastal na 13E, tu vsetko funguje (signal/prijem), aj ked rucne naladim na motore druzicu, vsetko v ramci nej ide, nefunguje posielanie povelov z boxu priamo na motor.
Skusal som:
1, update fw
2, factory settings
Neviem si dalej rady, prosim o pomoc ak vas nieco napada. Vdaka

Update: Na chvilu sa mi to vcera rozbehlo (cize commandy AzBOX asi vysiela), asi pri tomto postupe (pisem asi, kedze som to znovu rozladil):

1, mal som motor resetnuty na nule (19,2E)
2, isiel som nastavit long/lat v settingoch na 19,2E
3, presiel som v menu na 23,5E, nastavil USALS (ziadny pohyb)
4, potom som rucne odladil motor west
5, isiel som v menu antenna setup naspat na 19,2E, stale nic, prepol som na iny TP a zrazu sa motor vratil do 0 a reagoval aj pri prepnuto v menu na 23,5
6, a potom som to nejak rozladil :)

Ak niekoho napada nejaka logika v tomto, budem velmi vdacny.


AZBox Premium HD, 19.2&23.5, SKYLINK ICE, OpenRSi-3.0, UE46F6500SSXZG
AZBox Premium HD, 19.2&23.5, 80GB Maxtor 6Y080M0, OpenRSi-3.0, LE40R86BDX
Uživatelský avatar
schmegea
Mazák
Mazák
Příspěvky: 924
Registrován: 26 bře 2009, 22:21
Bydliště: Jackal
Kontaktovat uživatele:

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od schmegea »

Dle mého názoru nula na motoru v našich zeměpisných šířkách není 19,2 astra ale o tři stupně vpravo přibližně družice Eutelsat 16 stupňů. Ale to není až tak velký rozdíl. Každopádně i při špatném nastavení se motor točí, ale nemáš signál. Pokud se motor netočí hledal bych chybu v koaxu. :89:


DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od shibal »

Úplně nejlepší by bylo nastavit si nulový bod podle "své" zeměpisné délky.
Např. Vsetín 18st, Vyškov17st, Velké Meziřící16st, Liberec15st, Ústí n/L 14st, Stříbro13st


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
Uživatelský avatar
schmegea
Mazák
Mazák
Příspěvky: 924
Registrován: 26 bře 2009, 22:21
Bydliště: Jackal
Kontaktovat uživatele:

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od schmegea »

Až tak velké rozdíly? Od Bratislavy po Prahu bych to viděl maximálně na jeden stupeň, ale nechci se přít.


DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
Uživatelský avatar
shibal
Mazák
Mazák
Příspěvky: 975
Registrován: 19 čer 2009, 17:37
Bydliště: okr.Vsetín

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od shibal »

schmegea píše:Až tak velké rozdíly? Od Bratislavy po Prahu bych to viděl maximálně na jeden stupeň, ale nechci se přít.
Ano je tomu tak :) , vem si do ruky mapu a uvidíš sám. ČR protíná 6 poledníků. Nejvýchodněji u Jablunkova je až 18st a 51.5 minuty a konec Ašského výběžku je 12st a 5.5minuty zeměpisné délky. Stačí se podívat např. na mapy<tečka>cz. Takže někteří z nás (v ČR+SR) mají "nad sebou" Astry na pozici 19.2 (Banská Bystica, Ružomberok), tak jiní mají Horbirdy na pozice 13st.východně (Stříbro, Domažlice).
A kdyby nám (tehdy "nám") rusáci po válce nesebrali Zakarpatskou rus, tak by teď na slovensku byli i tací co mají nad sebou Astry na pozici 23,5E :D


AZBoxHD Premium (fw4890),interní HDD:SAMSUNG SpinPoint EcoGreenF2 500GB
SkylinkStandard,newcs+mgcamd+(#multicas), ToroidT90(28.2+23.5+19.2+13+9+5+1W),LNB:GI-202+Edision SL-5
TV:Panasonic P37X10Y, Hi-fi:SONY MHC-S7AV, DVD:Ferguson D-880HX
Uživatelský avatar
gobb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 14 led 2010, 09:58
Bydliště: Bratislava

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od gobb »

shibal píše:
schmegea píše:Až tak velké rozdíly? Od Bratislavy po Prahu bych to viděl maximálně na jeden stupeň, ale nechci se přít.
Ano je tomu tak :) , vem si do ruky mapu a uvidíš sám. ČR protíná 6 poledníků. Nejvýchodněji u Jablunkova je až 18st a 51.5 minuty a konec Ašského výběžku je 12st a 5.5minuty zeměpisné délky. Stačí se podívat např. na mapy<tečka>cz. Takže někteří z nás (v ČR+SR) mají "nad sebou" Astry na pozici 19.2 (Banská Bystica, Ružomberok), tak jiní mají Horbirdy na pozice 13st.východně (Stříbro, Domažlice).
A kdyby nám (tehdy "nám") rusáci po válce nesebrali Zakarpatskou rus, tak by teď na slovensku byli a tací co mají nad sebou Astry na pozicvi 23,5 :D
Pekne si to cele zakoncil :)
Dakujem zatial za radu, pevne verim ze to je len v koaxe.. Ze by sa AzBOX pokazil sa mi nepozdava, a motor rucnou obsluhou pracuje :)


AZBox Premium HD, 19.2&23.5, SKYLINK ICE, OpenRSi-3.0, UE46F6500SSXZG
AZBox Premium HD, 19.2&23.5, 80GB Maxtor 6Y080M0, OpenRSi-3.0, LE40R86BDX
Uživatelský avatar
gobb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 14 led 2010, 09:58
Bydliště: Bratislava

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od gobb »

schmegea píše:Dle mého názoru nula na motoru v našich zeměpisných šířkách není 19,2 astra ale o tři stupně vpravo přibližně družice Eutelsat 16 stupňů. Ale to není až tak velký rozdíl. Každopádně i při špatném nastavení se motor točí, ale nemáš signál. Pokud se motor netočí hledal bych chybu v koaxu. :89:
Takze vymena koaxu nepomohla, motor nereaguje. Pritom prepnem rozne TP bud V alebo H a vzdy iny zvuk pri rucnom ladeni na motore, napatie teda ok, akoby ignoroval len tie usals commandy z azboxu :(


AZBox Premium HD, 19.2&23.5, SKYLINK ICE, OpenRSi-3.0, UE46F6500SSXZG
AZBox Premium HD, 19.2&23.5, 80GB Maxtor 6Y080M0, OpenRSi-3.0, LE40R86BDX
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od visper »

Zkus to s jiným přijímačem a bude jasno co je špatné.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
johank
Nováček
Nováček
Příspěvky: 103
Registrován: 02 kvě 2010, 11:58

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od johank »

Pokud máš možnost, vyzkoušej ještě jiný setopbox. Měl jsem podobný problém a bylo to motorem, odela základová deska v motoru, reklamace, po ni opět neorektní chování motoru a dostal jsem nový :grin:

ohank


Dreambox 800HD Klon, Az Box HD Premium plus, DVB S/T, SG 2100, SAMSUNG SpinPoint EcoGreen F2 500GB HD502HI
Uživatelský avatar
gobb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 14 led 2010, 09:58
Bydliště: Bratislava

Re: AzBOX Premium + SG2100A

Příspěvek od gobb »

Zopakovalo sa to znova.
V predchadzajucom pripade pomohlo disablovanie limitov v Diseq mode a potom reset. Nepamatam si vsak sekvenciu a neviem to znova zopakovat... Nestretli ste sa s tymto problemom? Udajne sa to deje na Azboxe na krajovych poziciach..

Malo by to byt nieco taketo: "seems like the logical cause of your problem.
Another common cause of a motor not responding to commands, is that sometimes the east/west limits get set at the same point so it can't go anywhere. This has happened to me once or twice, and it's cured by first disabling the limits. You should be able to move the dish after disabling the limits, so then move the dish to the extreme sats, and then manually beyond those points, and reset the limits."

Vdaka.


AZBox Premium HD, 19.2&23.5, SKYLINK ICE, OpenRSi-3.0, UE46F6500SSXZG
AZBox Premium HD, 19.2&23.5, 80GB Maxtor 6Y080M0, OpenRSi-3.0, LE40R86BDX
Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“