Stránka 6 z 7
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 02 čer 2011, 12:30
od VraKo
tato píše:fyzik píše:Tato, můžu dotaz. Rozumím tomu správně tak, že v modulu : SMIT-IRDETO CI+ SECURE PLUS (ten co je na obrázku výše) budou fungovat katry Skylink : ICE karta (CAID 0D96), I-deto karta (CAID 0624) ?
A včetně bezproblémového průchodu EMM ?
S kartou CAID 0624 mi SMIT nabehol a bezi zatial v pohode.
Je to modul I-deto. Cryptoworks (CAID 0D96) ti nepôjde. Ak chceš prepínať medzi Cryptoworksom a Irdetom tak potom si zadováž modul: I-deto/Cryptoworks Mascom.[/quote]
Já bych jen dodal, že v tomto modulu funguje karta ICE (CAID 0D96) naprosto v pohodě, tam jde jen o to, že funguje v režimu irdeto.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 02 čer 2011, 14:42
od Beam
Pokud jde v rezimu Irdeto tak ne s CAID 0D96, ale s CAID 0624 :)
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 02 čer 2011, 14:51
od tato
Vrako karta ICE môže ísť v dvoch režimoch aj Cryptoworks aj Irdeto. Ak máš modul Irdeto tak ti nemôže ísť (CAID 0D96) ale (CAID 0624). Modul Mascom vie prepnúť režimy, Smith nie.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 08:23
od j3nda
Beam píše:Pokud jde v rezimu I-deto tak ne s CAID 0D96, ale s CAID 0624 :)
a jses si tim jisty? protoze ta karta cryptoworks pouze emuluje, tak myslim, ze caid by mel byt porad stejny, ale nechci se hadat, jen by me zajimalo jak to skutecne je a nemel jsem zatim moznost to osobne vyzkouset
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 09:04
od VraKo
Přátelé, vidím že s tím žádnou zkušenost nemáte, karta ICE ve SMIT IRDETO modulu pracuje naprosto korektně a v režimu Irdeto, protože tento modul reřim Cryptoworks prostě neumí. Od toho se jmenuje ICE, že umí pracovat v obou režimech. Mám dokonce tušení, že i Mascom v jejich modulech měnil sw. tak, aby tyto karty pracovali v režimu Irdeto, protože v režimu crw. byly nějaké problémy.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 09:52
od j3nda
se nebavime o tom v jakem rezimu ice karta pracuje - ta umi oba
bavime se o tom kdyz je v rezimu irdeto jaky pouziva caid? muzes to okouknout?
co se tyce modulu mascom, tak se da rezim vybrat, ale mas pravdu, ze nyni je tam defaultne irdeto
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 10:54
od Beam
j3nda píše:a jses si tim jisty? protoze ta karta cryptoworks pouze emuluje, tak myslim, ze caid by mel byt porad stejny, ale nechci se hadat, jen by me zajimalo jak to skutecne je a nemel jsem zatim moznost to osobne vyzkouset
Beru to podle oscamu, normalne se ohlasi
type: CryptoWorks, caid: 0D96
s force irdeto se ohlasi takhle
detect irdeto card, caid: 0624
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 12:15
od VraKo
Jakmile dorazím domů, tak se mrknu do menu modulu pod jakým CAID se hlásí, jestli to tam teda někde bude uvedeno.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 18:43
od tato
Vrako CAID 0D0x je pre kódovací systém Cryptoworks, čiže v irdeto module sa tak nemôže hlásiť. Pre irdeto je CAID 06xx, preto v module Irdeto sa bude hlásiť s týmto CAID. Karta ICE by mala fungovať aj v moduloch, ktoré vedia len Cryptoworks to však nemám vyskúšané, čisté karty Irdeto v nich nepôjdu. V module Mascom je to presne tak ako je to v OSCAME, tak ako píše Beam. Tak isto mi ju identifikovali všetky OSCAMY, ktoré som mal aj v IPBOXE nie len v AZBOXE.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 19:35
od VraKo
Já nevím, co mi tady pořád podsunujete. Já tady přeci nikomu netvrdím, že se ICE karta hlásí v modulu SMIT IRDETO s CAID 0D96. Já pouze potvrzuji svou zkušenost, že v tomto modulu pracuje v režimu Irdeto, toť vše. To s jakým CAID v modulu funguje nevím a doposud mě to ani nezajímalo. Samozřejmě předpokládám (a potvrdil to taky i Beam z oscamu), že pokud pracuje v režimu irdeto, tak by to mělo být CAID 0624. Dnes jsem se snažil vyčíst z menu svého modulu SMIT nějaké info o vložené ICE kartě, ale CAID tam nějak nemohu nalézt.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 03 čer 2011, 20:40
od tato
Nepodsúvame, pozri si svoj príspevok z 02 čer 2011, 11:30. Citujem: "Já bych jen dodal, že v tomto modulu funguje karta ICE (CAID 0D96) naprosto v pohodě, tam jde jen o to, že funguje v režimu I-deto".
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 04 čer 2011, 09:12
od VraKo
tato píše:Nepodsúvame, pozri si svoj príspevok z 02 čer 2011, 11:30. Citujem: "Já bych jen dodal, že v tomto modulu funguje karta ICE (CAID 0D96) naprosto v pohodě, tam jde jen o to, že funguje v režimu I-deto".
Ano, vím co jsem napsal, ale tím jsem mínil pouze označení ICE karty (tedy jako CAID 0D96), to že je to CAID pro režim karty v CRW módu jsem v tu chvíli ještě netušil a za to se čtenářům omlouvám.
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 04 čer 2011, 13:04
od fyzik
Yano píše:Zdar,
mozno blba otazka, ale ako je na tom origo FW a "CAM I-deto Pi-sys CI+ SMIT" z pohladu uzivatela?
Viem ze s*are a bloker nepojde, ale shift, nahravanie a pozeranie druheho programu z rovnakeho TP to zvlada ?
J.
toto neviem ci zvlada vovec samotny azbox na urovni firmware. Co ja viem, nahravanie v Azboxe je shit a sustavne nefunguje a ja ho nepouzivam
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 04 čer 2011, 13:43
od j3nda
jsou fw ve kterych nahrava bezproblemove napr. 4295, 4890
naopak treba v poslednim 5306 se mi stava, ze misto nahravky je casto jen par megovy soubor
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Napsal: 19 čer 2011, 21:52
od panborat
Hmm ... takže v mém případě ... pokud mám přesně tuto "čistokrevnou" IRD...ETO 01, tak bez modulu IR...TO mám smůlu a nepomůže mi ani Multicas 1.57 ?

Díky
.... vycházím z info na skylink: