Potíže při restartu
Moderátoři: gorick, schmegea, monkus
-
navpe
- Nováček

- Příspěvky: 29
- Registrován: 24 čer 2009, 15:04
Potíže při restartu
Chtěl bych poprosit o radu. Mám AZBox Premium a fw 0.9.4890. Velmi často se mi box při nahrávání zasekne a musím restartovat. V poslední době mám problémy i při restartu. Box se zasekne v různých fázích restartu a musím restart opakovat několikrát. Nejhorší je, že někdy se sekne již při bootingu nebo checkingu a tak nejde ani nahrát nový fw. Včera již málem letěl, protože jsem se pokoušel o restart bezúspěšně asi pět hodin (včetně hodinového vypnutí síťovým vypínačem). Potom konečně naskočil, ale všechny programy, které jsem měl nahrát, byly pryč.
Co by mohlo být příčinou - myslíte že jednoznačně hardwerová chyba nebo vliv softweru? Bude to i těžko reklamovatelné, protože potom to jede třeba několik dní bez problému.
Co by mohlo být příčinou - myslíte že jednoznačně hardwerová chyba nebo vliv softweru? Bude to i těžko reklamovatelné, protože potom to jede třeba několik dní bez problému.
AB IPBOX 9900, OPTIBOX TSCX, AZ BOX HD PREMIUM (Spaze 2.2, newcs+mgcamd), SKYLINK, 6*LNB 28.5E, 23.5E, 19.5E, 13E, 5E, 1W
-
rebecci
- Nováček

- Příspěvky: 110
- Registrován: 24 bře 2009, 07:43
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: Potíže při restartu
Nebo jsi nepřepl disk do režimu SATA 150.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
-
navpe
- Nováček

- Příspěvky: 29
- Registrován: 24 čer 2009, 15:04
Re: Potíže při restartu
HW akceleraci zaplou nemám. Ale disk do režimu SATA 150 jsem taky nepřepl (protože nevím jak).
Můžeš mi prosím poradit jak nato nebo alespoň navést kde to najdu. Snažil jsem se hledat, ale nejsem z toho moc moudrý. Dělá se to jumperem na disku nebo nějakým programem v boxu nebo PC?
Můžeš mi prosím poradit jak nato nebo alespoň navést kde to najdu. Snažil jsem se hledat, ale nejsem z toho moc moudrý. Dělá se to jumperem na disku nebo nějakým programem v boxu nebo PC?
AB IPBOX 9900, OPTIBOX TSCX, AZ BOX HD PREMIUM (Spaze 2.2, newcs+mgcamd), SKYLINK, 6*LNB 28.5E, 23.5E, 19.5E, 13E, 5E, 1W
- cvoky007
- Mírně pokročilý

- Příspěvky: 208
- Registrován: 16 led 2010, 10:08
- Bydliště: poprad
Re: Potíže při restartu
kedze nemas uvedeny typ hdd - zalezi od vyrobcu, kazdy sa nastavuje inac.navpe píše:Ale disk do režimu SATA 150 jsem taky nepřepl (protože nevím jak).
Můžeš mi prosím poradit jak nato nebo alespoň navést kde to najdu. Snažil jsem se hledat, ale nejsem z toho moc moudrý. Dělá se to jumperem na disku nebo nějakým programem v boxu nebo PC?
VU+ UNO last openAAF, int. HDD WD10EVDS
DM7020 (geminy 4.70)
OPTIBOX500S (geminy 4.20)
Astra 23.5/Thor 0.8
2x LNB Inverto RED Twin; Panasonic TH-37PV8PA; Samsung 2333HD; Yamaha HTR-6130
DM7020 (geminy 4.70)
OPTIBOX500S (geminy 4.20)
Astra 23.5/Thor 0.8
2x LNB Inverto RED Twin; Panasonic TH-37PV8PA; Samsung 2333HD; Yamaha HTR-6130
-
navpe
- Nováček

- Příspěvky: 29
- Registrován: 24 čer 2009, 15:04
Re: Potíže při restartu
Omlouvám se - na to jsem zapoměl. Mám Seagate Pipeline 500GB.
AB IPBOX 9900, OPTIBOX TSCX, AZ BOX HD PREMIUM (Spaze 2.2, newcs+mgcamd), SKYLINK, 6*LNB 28.5E, 23.5E, 19.5E, 13E, 5E, 1W
-
johny_sk
- Nováček

- Příspěvky: 100
- Registrován: 16 bře 2010, 22:19
Re: Potíže při restartu
ja mam ten isty disk - nic som neprepinal, len som ho naformatoval priamo v Boxe a vsetko je OK. S tym fw som nemal dobre skusenosti, tak som sa vratil na 4717navpe píše:Omlouvám se - na to jsem zapoměl. Mám Seagate Pipeline 500GB.
AZBox Premium HD+, Seagate Pipeline 0,5 TB, Philips LCD LED 3DTV 40PFL8605H, Skylink
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: Potíže při restartu
A já mám taky stejný disk, rok jsem ho neměl přepnutý. Semtam něco zazlobilo, ale docela to šlo. Po roce se to začalo kousat při bootu, přesně jak to popisuješ, někdy při booting, někdy při checking, v různých fázích jsem to musel vypínat až to naskočilo. Nakonec mi to zůstalo viset natrvalo a už to vypadalo na popelnici. Přepl jsem ho a teď je to spolehlivost sama. Dělá se to propojkou, je to namalované na stránkách Seagatu.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
-
johny_sk
- Nováček

- Příspěvky: 100
- Registrován: 16 bře 2010, 22:19
Re: Potíže při restartu
visper, vdaka za tip, radsej ho preventivne prepnem - zatial "ide" cca pol roka.
AZBox Premium HD+, Seagate Pipeline 0,5 TB, Philips LCD LED 3DTV 40PFL8605H, Skylink
-
navpe
- Nováček

- Příspěvky: 29
- Registrován: 24 čer 2009, 15:04
Re: Potíže při restartu
visper - moc děkuji za pomoc. Měli jsme asi stejný problém. Taky mi to první rok celkem šlo a po roce to začalo postupně blbnout tak, že jsem to málem vyhodi. Včera jsem podle Tvé rady disk přepnul propojkou a zatím všechno běhá jako nikdy předtím.
Takže ještě jednou moc děkuju.
Takže ještě jednou moc děkuju.
AB IPBOX 9900, OPTIBOX TSCX, AZ BOX HD PREMIUM (Spaze 2.2, newcs+mgcamd), SKYLINK, 6*LNB 28.5E, 23.5E, 19.5E, 13E, 5E, 1W
- Bonas
- Nováček

- Příspěvky: 16
- Registrován: 04 lis 2009, 06:55
Re: Potíže při restartu
Chlapi, prosím Vás, mohli byste tu dát odkaz na tu stránku SEAGATE, kde je obrázek té propojky? Mám stejný problém s diskem, hledám to jak blbec a nemůžu najít. Díky moc za ochotu.
AZBox HD Premium, BigSat SG2100BS, Fuba 85 Al, LBN Inverto Black Ultra Single, HDD 3.5 Seagate Pipeline 500 GB - Enigma 2, OpenRSI 3.0, Oscam ymod 18-t37, Cccam 2.3.0, freeSAT CryptoWorks (CAID 0D02)
- cvoky007
- Mírně pokročilý

- Příspěvky: 208
- Registrován: 16 led 2010, 10:08
- Bydliště: poprad
Re: Potíže při restartu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ UNO last openAAF, int. HDD WD10EVDS
DM7020 (geminy 4.70)
OPTIBOX500S (geminy 4.20)
Astra 23.5/Thor 0.8
2x LNB Inverto RED Twin; Panasonic TH-37PV8PA; Samsung 2333HD; Yamaha HTR-6130
DM7020 (geminy 4.70)
OPTIBOX500S (geminy 4.20)
Astra 23.5/Thor 0.8
2x LNB Inverto RED Twin; Panasonic TH-37PV8PA; Samsung 2333HD; Yamaha HTR-6130
- Bonas
- Nováček

- Příspěvky: 16
- Registrován: 04 lis 2009, 06:55
Re: Potíže při restartu
Díky moc za rychlost.cvoky007 píše:
AZBox HD Premium, BigSat SG2100BS, Fuba 85 Al, LBN Inverto Black Ultra Single, HDD 3.5 Seagate Pipeline 500 GB - Enigma 2, OpenRSI 3.0, Oscam ymod 18-t37, Cccam 2.3.0, freeSAT CryptoWorks (CAID 0D02)
-
navpe
- Nováček

- Příspěvky: 29
- Registrován: 24 čer 2009, 15:04
Re: Potíže při restartu
A je to tady zas.
Vloni v listopadu jsem tady prosil o pomoc - problémy s restartováním. Na radu "vispera" (tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc) jsem přepnul disk na režim SATA 150 a bylo vše v pořádku. Teď (zhruba po půl roce) to ale začíná znovu - jako by se box s diskem rozhádali a často spolu nemluví. Box se sekne a restarty musím opakovat několikrát. Někdy se v pohodě restartuje, ale zase nevidí na disk, takže nejde nahrávat. Když se na několikáté (často po delším vypnutí od el.) podaří kompletní restart (i s diskem), je pár dní klid a potom zase ... . Myslel jsem, že třeba není na té propojce dobrý dotek, tak jsem zkusil očistit a trochu přihout kontakty, potom propojku odstranit, potom propojit ty druhé dva kontakty disku, ale pořád nic. Vždy se to asi na týden zlepšilo, ale pak to začalo nanovo. Už jsem z toho zoufalý.
Nenapadá prosím někoho čím by to mohlo být?
Vloni v listopadu jsem tady prosil o pomoc - problémy s restartováním. Na radu "vispera" (tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc) jsem přepnul disk na režim SATA 150 a bylo vše v pořádku. Teď (zhruba po půl roce) to ale začíná znovu - jako by se box s diskem rozhádali a často spolu nemluví. Box se sekne a restarty musím opakovat několikrát. Někdy se v pohodě restartuje, ale zase nevidí na disk, takže nejde nahrávat. Když se na několikáté (často po delším vypnutí od el.) podaří kompletní restart (i s diskem), je pár dní klid a potom zase ... . Myslel jsem, že třeba není na té propojce dobrý dotek, tak jsem zkusil očistit a trochu přihout kontakty, potom propojku odstranit, potom propojit ty druhé dva kontakty disku, ale pořád nic. Vždy se to asi na týden zlepšilo, ale pak to začalo nanovo. Už jsem z toho zoufalý.
Nenapadá prosím někoho čím by to mohlo být?
AB IPBOX 9900, OPTIBOX TSCX, AZ BOX HD PREMIUM (Spaze 2.2, newcs+mgcamd), SKYLINK, 6*LNB 28.5E, 23.5E, 19.5E, 13E, 5E, 1W
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: Potíže při restartu
Připoj disk k linuxovému počítači a spusť fsck. Najde to pár chybiček a opraví. Mě to pomohlo od stejného problému.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
