problém se signálem s TP12525
Moderátoři: gorick, schmegea, monkus
-
luck18
- Nováček

- Příspěvky: 4
- Registrován: 11 pro 2009, 22:08
problém se signálem s TP12525
V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?
AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?
AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE
- paleaaro
- Mírně pokročilý

- Příspěvky: 466
- Registrován: 15 dub 2009, 10:17
Re: problém se signálem s TP12525
Tiez mam dost slaby signal, Trosku som sa pohral s parabolou je to uz lepsie (nevypadava) na AZBOX, ale na druhom sat. pr. ARIVA 200 vypadava.
Mam Quad Golden Interstar LNB.
Mam Quad Golden Interstar LNB.
AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
- Blackfire
- Nováček

- Příspěvky: 92
- Registrován: 03 úno 2010, 09:37
- Bydliště: Presov SR
- Dal poděkování: 5 poděkování
Re: problém se signálem s TP12525
luck18 píše:V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?
AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE
Prve by som doladil parabolu. Tá 12525 v poslednom mesiaci má niečo so silou, nakoľko na viacerých prijímačoch (v rámci rodiny) zrazu vypadla.
Podobný problém som mal aj s V polrizáciou pri kolísaní napätia H polarizácia drží ale V padne na nulu - napríklad ak zapnes konvicu a podobne. Skús dať iný V a uvidíš. ak nie. Tak doladiť parabolu
AZBOX Premium, LNB Inverto Black ULtra, SG2100, Gital, WI-FI, Interny HDD wd 2.5" scorpio blue 500gb, plazma Samsung PS50, pes
-
AleK
- Nováček

- Příspěvky: 62
- Registrován: 03 pro 2009, 09:50
Re: problém se signálem s TP12525
23,5 je dost slabá vždy to dělám měřákem bez něj jsem měl taky problém
AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
-
luck18
- Nováček

- Příspěvky: 4
- Registrován: 11 pro 2009, 22:08
Re: problém se signálem s TP12525
Dík za rady. Projel jsem i jiné TP s V polarizací a padají všechny. Koupil jsem i novou duralovou parabolu Gibertini 100cm. A znovu TP s V polarizací padají i s kvality signálu 95% (TP s H polarizací drží i s kvalitou 75%). No, už nevím co s tím, asi servis.
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
- VTronik
- Pokročilý

- Příspěvky: 603
- Registrován: 13 zář 2009, 22:16
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: problém se signálem s TP12525
A co konvertor, ten si zkoušel jiný? Tam bych v tomto případě hledal chybu. Samozřejmě za podmínky, že je na konci kabelu u konvertoru v pořádku napájení z boxu, které zajišťuje přepínaní polarizací H/V (13/18V). S parabolou 100cm musíš mít rezervu dostatečnou při správném nastavení.
AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
-
luck18
- Nováček

- Příspěvky: 4
- Registrován: 11 pro 2009, 22:08
Re: problém se signálem s TP12525
Mám twin LNB a dělá to na obou výstupech (na druhém je přijímač Homecast a ten funguje bez problémů).
Doma mám někde i singl LNB, tak to vyzkouším s ním a ještě zkusím box testnout u švagra na jeho parabole. Tím snad zjistím
zda je chyba v přijímači, konvertoru nebo na koaxu.
Tak jsem vyzkoušel tři různé konvertory - u všech V polarizace po chvíli spadne na nulu.
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
Doma mám někde i singl LNB, tak to vyzkouším s ním a ještě zkusím box testnout u švagra na jeho parabole. Tím snad zjistím
zda je chyba v přijímači, konvertoru nebo na koaxu.
Tak jsem vyzkoušel tři různé konvertory - u všech V polarizace po chvíli spadne na nulu.
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
-
luck18
- Nováček

- Příspěvky: 4
- Registrován: 11 pro 2009, 22:08
Re: problém se signálem s TP12525
Zdravím všechny, po testech přijímače na různých místech, s několika koaxy, konvertory a parabolami, se jeví nejpravděpodobnější příčinou mého problémů
s vertikální polarizací přehřívání dvb-s modulu v mém přijímači. Momentálně mám modul přehozený do druhého portu a první není zaslepen, aby byl modul trochu ochlazován i zezadu (v tom rohu skříně moc větracích otvorů není). Zatím to tři dny přerušovaně běží bez výpadku. Zkoušel někdo teplotu toho modulu? Má být takový teplý na dotyk, nebo se tak značně zahřívá jenom můj? Dík.
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
s vertikální polarizací přehřívání dvb-s modulu v mém přijímači. Momentálně mám modul přehozený do druhého portu a první není zaslepen, aby byl modul trochu ochlazován i zezadu (v tom rohu skříně moc větracích otvorů není). Zatím to tři dny přerušovaně běží bez výpadku. Zkoušel někdo teplotu toho modulu? Má být takový teplý na dotyk, nebo se tak značně zahřívá jenom můj? Dík.
AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: problém se signálem s TP12525
Tady máš obrázky z termokamery i s teplotami.
viewtopic.php?f=149&t=5123
viewtopic.php?f=149&t=5123
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
- paleaaro
- Mírně pokročilý

- Příspěvky: 466
- Registrován: 15 dub 2009, 10:17
Re: problém se signálem s TP12525
Tak oba moje tunery su brutal horuce, aj pri odkrytovanom boxe.
AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
-
SlavoF
- Nováček

- Příspěvky: 134
- Registrován: 20 bře 2009, 13:53
Re: problém se signálem s TP12525
primárny problém určite nie je v prehrievaní
tiež mi 12525 na 23.5 občas vypadáva /ale ozaj málokedy a nie na dlho/
žiadny iný TP nie, iba tento, a na všetkých troch rôznych prímačoch (LNB Quad)
LNB 23.5 ale nemám v ohnisku paraboly
tiež mi 12525 na 23.5 občas vypadáva /ale ozaj málokedy a nie na dlho/
žiadny iný TP nie, iba tento, a na všetkých troch rôznych prímačoch (LNB Quad)
LNB 23.5 ale nemám v ohnisku paraboly
-
medved09
- Nováček

- Příspěvky: 2
- Registrován: 16 říj 2009, 00:10
Re: problém se signálem s TP12525
Ach jo, já už nevím co s tím mám dělat...
Kódovaný programy z tohoto TP mě prostě jdou stylem 45sek jde obraz, 10sek "scrambled", 45sek obraz, 10sek "scrambled", pak to vydrží minutu, dvě a znova.
Vyzkoušel jsem poslední dva FW s MultiCASem, teď mám FW 4890 s mgcamd a newcs z Dempseyho zálohy, ale pořád je to to samý
Signál mám 99%, quality 82%. Dělá mi to jen tenhle TP, všechny ostatní jsou v pohodě.
Nemáte někdo nějaký tip co vyzkoušet? Levej nejsem, s linuxem dělám přes 10let, ale věci okolo EMU jsou pro mě španělská vesnice..
Mám bílou kartu Skylink v interní čtečce + setup v podpise.
Díky
Kódovaný programy z tohoto TP mě prostě jdou stylem 45sek jde obraz, 10sek "scrambled", 45sek obraz, 10sek "scrambled", pak to vydrží minutu, dvě a znova.
Vyzkoušel jsem poslední dva FW s MultiCASem, teď mám FW 4890 s mgcamd a newcs z Dempseyho zálohy, ale pořád je to to samý
Signál mám 99%, quality 82%. Dělá mi to jen tenhle TP, všechny ostatní jsou v pohodě.
Nemáte někdo nějaký tip co vyzkoušet? Levej nejsem, s linuxem dělám přes 10let, ale věci okolo EMU jsou pro mě španělská vesnice..
Mám bílou kartu Skylink v interní čtečce + setup v podpise.
Díky
AZBOX HD Elite + LaCie FA Porsche 750GB :: Gilbertini Du100 + Inverto Black Ultra
-
johny_sk
- Nováček

- Příspěvky: 100
- Registrován: 16 bře 2010, 22:19
Re: problém se signálem s TP12525
...no jam mam tu istu konfiguraciu aj sw a este ani raz som nezaznamenal na tomto tr. chybu, sice mam parabolu 120-stred, tak asi je to tym.
AZBox Premium HD+, Seagate Pipeline 0,5 TB, Philips LCD LED 3DTV 40PFL8605H, Skylink
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: problém se signálem s TP12525
Já mám parabolu jen 80cm a žádný problém s tímto TP. To vypadá spíš na nějaké rušení.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
-
Fishburn
- V.I.P.

- Příspěvky: 1097
- Registrován: 25 úno 2010, 19:52
- Bydliště: v Cyberprostoru
- Dal poděkování: 55 poděkování
- Dostal poděkování: 14 poděkování
Re: problém se signálem s TP12525
Já měl obdobné problémy na TP 12525 řešení jsem našel až po kombinaci newcs+multicas
Dříve to byla katastrofa ani jeden multicas nejel 100% ale newcs+mgacamd asi na 90%
Tuším že dempsey někde psal že problém bude v čtečce a ne v signálu protože čtečka je (CONAX a kompaktibilita s Cryptoworks není nejlepší)
Bez problému
newcs+multicas (je to zde na foru popsané)
E2 oscam+cccam bez problému
Dříve to byla katastrofa ani jeden multicas nejel 100% ale newcs+mgacamd asi na 90%
Tuším že dempsey někde psal že problém bude v čtečce a ne v signálu protože čtečka je (CONAX a kompaktibilita s Cryptoworks není nejlepší)
Bez problému
newcs+multicas (je to zde na foru popsané)
E2 oscam+cccam bez problému
AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive