problém se signálem s TP12525

Moderátoři: gorick, schmegea, monkus

luck18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 22:08

problém se signálem s TP12525

Příspěvek od luck18 »

V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?


AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE


Uživatelský avatar
paleaaro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 466
Registrován: 15 dub 2009, 10:17

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od paleaaro »

Tiez mam dost slaby signal, Trosku som sa pohral s parabolou je to uz lepsie (nevypadava) na AZBOX, ale na druhom sat. pr. ARIVA 200 vypadava.
Mam Quad Golden Interstar LNB.


AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
Uživatelský avatar
Blackfire
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 03 úno 2010, 09:37
Bydliště: Presov SR
Dal poděkování: 5 poděkování

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od Blackfire »

luck18 píše:V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?


AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE

Prve by som doladil parabolu. Tá 12525 v poslednom mesiaci má niečo so silou, nakoľko na viacerých prijímačoch (v rámci rodiny) zrazu vypadla.
Podobný problém som mal aj s V polrizáciou pri kolísaní napätia H polarizácia drží ale V padne na nulu - napríklad ak zapnes konvicu a podobne. Skús dať iný V a uvidíš. ak nie. Tak doladiť parabolu


AZBOX Premium, LNB Inverto Black ULtra, SG2100, Gital, WI-FI, Interny HDD wd 2.5" scorpio blue 500gb, plazma Samsung PS50, pes
AleK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 03 pro 2009, 09:50

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od AleK »

23,5 je dost slabá vždy to dělám měřákem bez něj jsem měl taky problém


AZ Box Premium HD fw.0.9.5303
2x Dream 500S
Panasonic TX-P42G10E
luck18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 22:08

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od luck18 »

Dík za rady. Projel jsem i jiné TP s V polarizací a padají všechny. Koupil jsem i novou duralovou parabolu Gibertini 100cm. A znovu TP s V polarizací padají i s kvality signálu 95% (TP s H polarizací drží i s kvalitou 75%). No, už nevím co s tím, asi servis.


AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664


Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od VTronik »

A co konvertor, ten si zkoušel jiný? Tam bych v tomto případě hledal chybu. Samozřejmě za podmínky, že je na konci kabelu u konvertoru v pořádku napájení z boxu, které zajišťuje přepínaní polarizací H/V (13/18V). S parabolou 100cm musíš mít rezervu dostatečnou při správném nastavení.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
luck18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 22:08

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od luck18 »

Mám twin LNB a dělá to na obou výstupech (na druhém je přijímač Homecast a ten funguje bez problémů).
Doma mám někde i singl LNB, tak to vyzkouším s ním a ještě zkusím box testnout u švagra na jeho parabole. Tím snad zjistím
zda je chyba v přijímači, konvertoru nebo na koaxu.

Tak jsem vyzkoušel tři různé konvertory - u všech V polarizace po chvíli spadne na nulu.

AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664


luck18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 22:08

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od luck18 »

Zdravím všechny, po testech přijímače na různých místech, s několika koaxy, konvertory a parabolami, se jeví nejpravděpodobnější příčinou mého problémů
s vertikální polarizací přehřívání dvb-s modulu v mém přijímači. Momentálně mám modul přehozený do druhého portu a první není zaslepen, aby byl modul trochu ochlazován i zezadu (v tom rohu skříně moc větracích otvorů není). Zatím to tři dny přerušovaně běží bez výpadku. Zkoušel někdo teplotu toho modulu? Má být takový teplý na dotyk, nebo se tak značně zahřívá jenom můj? Dík.

AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664


Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od visper »

Tady máš obrázky z termokamery i s teplotami.
viewtopic.php?f=149&t=5123


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Uživatelský avatar
paleaaro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 466
Registrován: 15 dub 2009, 10:17

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od paleaaro »

Tak oba moje tunery su brutal horuce, aj pri odkrytovanom boxe.


AZBox Premium HD+ (2xDVB-S2 tuner)|RTi 1.7.0|WD Scorpio Blue 3200BEVT 320GB HDD 2.5"|Eurocam CRYPTOWORKS modul|SkyLink (23.5E)
SlavoF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 134
Registrován: 20 bře 2009, 13:53

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od SlavoF »

primárny problém určite nie je v prehrievaní
tiež mi 12525 na 23.5 občas vypadáva /ale ozaj málokedy a nie na dlho/
žiadny iný TP nie, iba tento, a na všetkých troch rôznych prímačoch (LNB Quad)
LNB 23.5 ale nemám v ohnisku paraboly


medved09
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2009, 00:10

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od medved09 »

Ach jo, já už nevím co s tím mám dělat...
Kódovaný programy z tohoto TP mě prostě jdou stylem 45sek jde obraz, 10sek "scrambled", 45sek obraz, 10sek "scrambled", pak to vydrží minutu, dvě a znova.

Vyzkoušel jsem poslední dva FW s MultiCASem, teď mám FW 4890 s mgcamd a newcs z Dempseyho zálohy, ale pořád je to to samý
Signál mám 99%, quality 82%. Dělá mi to jen tenhle TP, všechny ostatní jsou v pohodě.

Nemáte někdo nějaký tip co vyzkoušet? Levej nejsem, s linuxem dělám přes 10let, ale věci okolo EMU jsou pro mě španělská vesnice..

Mám bílou kartu Skylink v interní čtečce + setup v podpise.

Díky


AZBOX HD Elite + LaCie FA Porsche 750GB :: Gilbertini Du100 + Inverto Black Ultra
johny_sk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 100
Registrován: 16 bře 2010, 22:19

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od johny_sk »

...no jam mam tu istu konfiguraciu aj sw a este ani raz som nezaznamenal na tomto tr. chybu, sice mam parabolu 120-stred, tak asi je to tym.


AZBox Premium HD+, Seagate Pipeline 0,5 TB, Philips LCD LED 3DTV 40PFL8605H, Skylink
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od visper »

Já mám parabolu jen 80cm a žádný problém s tímto TP. To vypadá spíš na nějaké rušení.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Uživatelský avatar
Fishburn Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1097
Registrován: 25 úno 2010, 19:52
Bydliště: v Cyberprostoru
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: problém se signálem s TP12525

Příspěvek od Fishburn »

Já měl obdobné problémy na TP 12525 řešení jsem našel až po kombinaci newcs+multicas
Dříve to byla katastrofa ani jeden multicas nejel 100% ale newcs+mgacamd asi na 90%

Tuším že dempsey někde psal že problém bude v čtečce a ne v signálu protože čtečka je (CONAX a kompaktibilita s Cryptoworks není nejlepší)

Bez problému

newcs+multicas (je to zde na foru popsané)
E2 oscam+cccam bez problému


AzBoxE.,SG2100,Par 90,1xTwinQuad , TV-Sharp 3D Ult
E2 OpenRsi 3.0 v.21.7.2013 CCcam 2.3,9.
Amiko Alien Min OpenATV 6.3,OSC r11438 sh4
Formuler F4 Turbo Combo hevc
OpenATV 6.4 ICE irdeto 0624 Oscam svn r11507+ CCcam 2.3.9 Aktive
Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“