AZ Box + karta Skylink Irdeto

Moderátoři: gorick, schmegea, monkus

Odpovědět
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od VTronik »

nedball píše:to Schmegea:
1. Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
2. Můžu tam nechat ten svůj starý s tím, že ho třeba přejmenuji na OpenXCAS-old? Nebude si ho pak software všímat? Nebo by to dělalo problémy?
3. Před časem se mi nějak přeplo zobrazení řazení souborů (např. filmy apod.) na Z až A. Jak to přepnu nazpět na zobrazení A až Z?
4. Je možné někde sehnat nějaký podrobný návod k satelitnímu přehrávači AZ Box HD Premium Plus?

P.S.
Předem se omlouvám za mé začátečnické dotazy. Se satelitní technikou ale začínám.

L.
ad 3. Řazení souborů (Movie Player, File Manager) se přepíná přes malé menu, je tam volba Arrange a pod ní možnosti Name, Date, Size. Při každém stisku tlačítka DO na příslušné možnosti se přepíná dokola mezi sestupným a vzestupným řazením. K řazení seznamu stanic slouží barevná tlačítka na DO (viz nápověda dole v tabulce se stanicemi).


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Dík.
To je ono. Konečně to mám řazeno abecedně A-Z


nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc:
Normálně se připojuji přes FTP z PC na pevný disk satelitního přehrávače.
Stává se mi však, že se někdy nemůžu přes FTP na satelitní přijímač připojit. Dosud se mi nepodařilo identifikovat proč.
Proč se někdy v klidu připojí a někdy ne?

Nevíte čím to může být?

L.


Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od VTronik »

Těžká rada. Běžně FTP připojení používám. Zkoušel jsem dva SW (Filezillu a TC). Zvítězil Totalcommander. Jednoduché ovládání, přenos souborů větších než 4GB a bezchybná funkce. Žádný problém nebo nahodilosti v připojení se mi nestávají. Jak v režimu On tak Sleep. Obojí OK. Takže bych zkontroloval správné nastavení sítě. Používám statické IP.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od visper »

Jestli to nebude třeba tím, že router přidělí boxu pokaždé jinou adresu. Použij buďto pevné adresy, nebo ještě lépe, nechej na routeru DHCP, ale zarezervuj v routeru aby boxu přiděloval stále tu stejnou.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Tak už jsem v obraze. Router skutečně mění IP adresy. Poslední trojčíslí IP adresy přehazuje mezi 100 a 101, patrně v závislosti, jestli pustím první PC nebo satelit.


nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

to Schmegea:
Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
Na tenhle dotaz jsi mi odpověděl ANO. Mně to ale nefunguje. Jakmile přehraji svůj starý OPENXCAS tvým záložním OPENXCAS toule metodou (smažu starý v satelitu, překopíruji do něj tvůj a restartuji satelit), karta se nechytí (hlásí pořád zakódováno).
A nefunguje to ani v případě, že si svůj starý překopíruji na PC a pak ho dám zpět do satelitu.
Musím si přímo ze satelitu stáhnout OPENXCAS z www.azboxworld.com a pak se to chytí. Sice je tam jen MULTICAS (u kterého se seká obraz, apod.), ale karta se chytí.

L.


Uživatelský avatar
schmegea
Mazák
Mazák
Příspěvky: 924
Registrován: 26 bře 2009, 22:21
Bydliště: Jackal
Kontaktovat uživatele:

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od schmegea »

Atributy jsi zkontroloval?

cam můžeš stahovat i odsud
CAMD_SERVER_1=http://islaremota.com/aza
CAMD_SERVER_2=http://azboxworld.com
CAMD_SERVER_3=http://azboxhd.ru
CAMD_SERVER_4=http://techsat.info/AZCamd
pluginy odsud
PLUGINS_SERVER_1=http://islaremota.com/azp
PLUGINS_SERVER_2=http://server.az-box.co.uk/plug
PLUGINS_SERVER_3=http://azboxhd.ru
PLUGINS_SERVER_4=http://techsat.info/AZPlugins

ale to asi víš


DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.

Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.

L.


Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od visper »

nedball píše:Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.

Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.

L.
Ano, je to nastavení práv. Musíš to nastavit až v přijímači (v satelitu raději ne, ten je na oběžné dráze). Nastavit práva můžeš linuxovým příkazem přes telnet nebo jednodušeji přes ftp pomocí Total Commanderu (změna atributů).


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Jak tedy zní přesně ten linuxový příkaz na změnu práv souboru?
Pomocí TELNET se přepnu na disk satelitního příjímače a co dále? Jak přesně zní příkaz na změnu práv daného adresáře (včetně jeho podadresářů)?
A druhá otázka. Jaká práva mu přidělit?


nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Ještě bych měl jeden dotaz:
Když si takto od někodo stáhnu zálohu, kde zjistím jaká verze to přesně je?
Vidím samozřejmě seznam PLUGINů (mgcamd, newcs, atd.), ale kde zjistím přesnou verzi (třeba o mgcamd 1.35a)?

L.


Uživatelský avatar
schmegea
Mazák
Mazák
Příspěvky: 924
Registrován: 26 bře 2009, 22:21
Bydliště: Jackal
Kontaktovat uživatele:

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od schmegea »

atributy dej 755, změň to přes total comander je to jednoduší než telnet příkaz (příkaz je "chmod"),
atributy se při kopírování přes ftp vždy změní je třeba opravit vždy v přijímači.
Jaký máš nainstalovaný newcs, mgcamd zjistíš buď v menu přijímače a nebo prohlídni soubor openxcas.conf v adresáři newcs respektive mgcamd


DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
nedball
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2011, 09:32

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od nedball »

Tak už se mi to podařilo rozběhnout.
Problém byl v tom, že když jsem v Total Commanderu změnil práva adresáře OPENXCAS (v satelitním přijímači), myslel jsem si, že se změní práva i všech podadresářů a souborů v tomhle adresáři. Ale bohužel tomu tak nebylo. Když jsem opravdu všechno změnil na 755, tak to funguje.

Ještě jeden dotaz:
Jak se dá zakázat zápis na kartu?

L.


Uživatelský avatar
schmegea
Mazák
Mazák
Příspěvky: 924
Registrován: 26 bře 2009, 22:21
Bydliště: Jackal
Kontaktovat uživatele:

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Příspěvek od schmegea »

Tak to je tu už několikrát popsáno,

mgcamd config A:0
a v newcs au of


DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
Odpovědět

Zpět na „Dotazy začátečníků“