Stránka 2 z 7

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 10 bře 2011, 22:42
od VTronik
nedball píše:to Schmegea:
1. Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
2. Můžu tam nechat ten svůj starý s tím, že ho třeba přejmenuji na OpenXCAS-old? Nebude si ho pak software všímat? Nebo by to dělalo problémy?
3. Před časem se mi nějak přeplo zobrazení řazení souborů (např. filmy apod.) na Z až A. Jak to přepnu nazpět na zobrazení A až Z?
4. Je možné někde sehnat nějaký podrobný návod k satelitnímu přehrávači AZ Box HD Premium Plus?

P.S.
Předem se omlouvám za mé začátečnické dotazy. Se satelitní technikou ale začínám.

L.
ad 3. Řazení souborů (Movie Player, File Manager) se přepíná přes malé menu, je tam volba Arrange a pod ní možnosti Name, Date, Size. Při každém stisku tlačítka DO na příslušné možnosti se přepíná dokola mezi sestupným a vzestupným řazením. K řazení seznamu stanic slouží barevná tlačítka na DO (viz nápověda dole v tabulce se stanicemi).

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 20:08
od nedball
Dík.
To je ono. Konečně to mám řazeno abecedně A-Z

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 20:31
od nedball
Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc:
Normálně se připojuji přes FTP z PC na pevný disk satelitního přehrávače.
Stává se mi však, že se někdy nemůžu přes FTP na satelitní přijímač připojit. Dosud se mi nepodařilo identifikovat proč.
Proč se někdy v klidu připojí a někdy ne?

Nevíte čím to může být?

L.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 20:58
od VTronik
Těžká rada. Běžně FTP připojení používám. Zkoušel jsem dva SW (Filezillu a TC). Zvítězil Totalcommander. Jednoduché ovládání, přenos souborů větších než 4GB a bezchybná funkce. Žádný problém nebo nahodilosti v připojení se mi nestávají. Jak v režimu On tak Sleep. Obojí OK. Takže bych zkontroloval správné nastavení sítě. Používám statické IP.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 21:35
od visper
Jestli to nebude třeba tím, že router přidělí boxu pokaždé jinou adresu. Použij buďto pevné adresy, nebo ještě lépe, nechej na routeru DHCP, ale zarezervuj v routeru aby boxu přiděloval stále tu stejnou.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 22:08
od nedball
Tak už jsem v obraze. Router skutečně mění IP adresy. Poslední trojčíslí IP adresy přehazuje mezi 100 a 101, patrně v závislosti, jestli pustím první PC nebo satelit.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 14 bře 2011, 22:49
od nedball
to Schmegea:
Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
Na tenhle dotaz jsi mi odpověděl ANO. Mně to ale nefunguje. Jakmile přehraji svůj starý OPENXCAS tvým záložním OPENXCAS toule metodou (smažu starý v satelitu, překopíruji do něj tvůj a restartuji satelit), karta se nechytí (hlásí pořád zakódováno).
A nefunguje to ani v případě, že si svůj starý překopíruji na PC a pak ho dám zpět do satelitu.
Musím si přímo ze satelitu stáhnout OPENXCAS z www.azboxworld.com a pak se to chytí. Sice je tam jen MULTICAS (u kterého se seká obraz, apod.), ale karta se chytí.

L.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 15 bře 2011, 19:04
od schmegea
Atributy jsi zkontroloval?

cam můžeš stahovat i odsud
CAMD_SERVER_1=http://islaremota.com/aza
CAMD_SERVER_2=http://azboxworld.com
CAMD_SERVER_3=http://azboxhd.ru
CAMD_SERVER_4=http://techsat.info/AZCamd
pluginy odsud
PLUGINS_SERVER_1=http://islaremota.com/azp
PLUGINS_SERVER_2=http://server.az-box.co.uk/plug
PLUGINS_SERVER_3=http://azboxhd.ru
PLUGINS_SERVER_4=http://techsat.info/AZPlugins

ale to asi víš

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 16 bře 2011, 16:29
od nedball
Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.

Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.

L.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 16 bře 2011, 16:34
od visper
nedball píše:Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.

Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.

L.
Ano, je to nastavení práv. Musíš to nastavit až v přijímači (v satelitu raději ne, ten je na oběžné dráze). Nastavit práva můžeš linuxovým příkazem přes telnet nebo jednodušeji přes ftp pomocí Total Commanderu (změna atributů).

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 16 bře 2011, 22:12
od nedball
Jak tedy zní přesně ten linuxový příkaz na změnu práv souboru?
Pomocí TELNET se přepnu na disk satelitního příjímače a co dále? Jak přesně zní příkaz na změnu práv daného adresáře (včetně jeho podadresářů)?
A druhá otázka. Jaká práva mu přidělit?

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 16 bře 2011, 22:15
od nedball
Ještě bych měl jeden dotaz:
Když si takto od někodo stáhnu zálohu, kde zjistím jaká verze to přesně je?
Vidím samozřejmě seznam PLUGINů (mgcamd, newcs, atd.), ale kde zjistím přesnou verzi (třeba o mgcamd 1.35a)?

L.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 21 bře 2011, 19:52
od schmegea
atributy dej 755, změň to přes total comander je to jednoduší než telnet příkaz (příkaz je "chmod"),
atributy se při kopírování přes ftp vždy změní je třeba opravit vždy v přijímači.
Jaký máš nainstalovaný newcs, mgcamd zjistíš buď v menu přijímače a nebo prohlídni soubor openxcas.conf v adresáři newcs respektive mgcamd

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 21 bře 2011, 20:17
od nedball
Tak už se mi to podařilo rozběhnout.
Problém byl v tom, že když jsem v Total Commanderu změnil práva adresáře OPENXCAS (v satelitním přijímači), myslel jsem si, že se změní práva i všech podadresářů a souborů v tomhle adresáři. Ale bohužel tomu tak nebylo. Když jsem opravdu všechno změnil na 755, tak to funguje.

Ještě jeden dotaz:
Jak se dá zakázat zápis na kartu?

L.

Re: AZ Box + karta Skylink I-deto

Napsal: 24 bře 2011, 08:55
od schmegea
Tak to je tu už několikrát popsáno,

mgcamd config A:0
a v newcs au of