Stránka 1 z 2

problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 bře 2011, 10:26
od luck18
V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?


AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 bře 2011, 10:38
od paleaaro
Tiez mam dost slaby signal, Trosku som sa pohral s parabolou je to uz lepsie (nevypadava) na AZBOX, ale na druhom sat. pr. ARIVA 200 vypadava.
Mam Quad Golden Interstar LNB.

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 bře 2011, 10:55
od Blackfire
luck18 píše:V poslední době mám problém se signálem s ASTRA23,5/TP 12525(Prima,čt). Síla signálu 100%, kvalita kolem 80%.
Po přepnutí na programy s tohoto TP mi asi 10s běží a pak kvalita spadne na nulu a napíše se NO SIGNAL. (Mám twin LNB a na druhém napojeném přijímači programy fungují - zkoušel jsem i přehodit vstupy na LNB). Musím přepnout na jiný TP a zpět, program naskočí, chvíli drží a pak zase no signal. Měl jsem FW 3877 a nahrál 5301 a stejný stav. Setkal se s tím někdo? Je to chyba Hardware?


AZBoxHDpremium -FW5301, CAmodul Cryptoworks, Skylink ICE

Prve by som doladil parabolu. Tá 12525 v poslednom mesiaci má niečo so silou, nakoľko na viacerých prijímačoch (v rámci rodiny) zrazu vypadla.
Podobný problém som mal aj s V polrizáciou pri kolísaní napätia H polarizácia drží ale V padne na nulu - napríklad ak zapnes konvicu a podobne. Skús dať iný V a uvidíš. ak nie. Tak doladiť parabolu

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 bře 2011, 11:25
od AleK
23,5 je dost slabá vždy to dělám měřákem bez něj jsem měl taky problém

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 02 dub 2011, 14:07
od luck18
Dík za rady. Projel jsem i jiné TP s V polarizací a padají všechny. Koupil jsem i novou duralovou parabolu Gibertini 100cm. A znovu TP s V polarizací padají i s kvality signálu 95% (TP s H polarizací drží i s kvalitou 75%). No, už nevím co s tím, asi servis.


AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 02 dub 2011, 21:29
od VTronik
A co konvertor, ten si zkoušel jiný? Tam bych v tomto případě hledal chybu. Samozřejmě za podmínky, že je na konci kabelu u konvertoru v pořádku napájení z boxu, které zajišťuje přepínaní polarizací H/V (13/18V). S parabolou 100cm musíš mít rezervu dostatečnou při správném nastavení.

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 03 dub 2011, 21:36
od luck18
Mám twin LNB a dělá to na obou výstupech (na druhém je přijímač Homecast a ten funguje bez problémů).
Doma mám někde i singl LNB, tak to vyzkouším s ním a ještě zkusím box testnout u švagra na jeho parabole. Tím snad zjistím
zda je chyba v přijímači, konvertoru nebo na koaxu.

Tak jsem vyzkoušel tři různé konvertory - u všech V polarizace po chvíli spadne na nulu.

AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 11 dub 2011, 08:52
od luck18
Zdravím všechny, po testech přijímače na různých místech, s několika koaxy, konvertory a parabolami, se jeví nejpravděpodobnější příčinou mého problémů
s vertikální polarizací přehřívání dvb-s modulu v mém přijímači. Momentálně mám modul přehozený do druhého portu a první není zaslepen, aby byl modul trochu ochlazován i zezadu (v tom rohu skříně moc větracích otvorů není). Zatím to tři dny přerušovaně běží bez výpadku. Zkoušel někdo teplotu toho modulu? Má být takový teplý na dotyk, nebo se tak značně zahřívá jenom můj? Dík.

AZBoxHDpremium -FW5301, CA Cryptoworks+Skylink ICE, Diavolo Twin, Gibertini DU 100cm, LED Phillips 8664

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 11 dub 2011, 09:25
od visper
Tady máš obrázky z termokamery i s teplotami.
viewtopic.php?f=149&t=5123

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 11 dub 2011, 14:54
od paleaaro
Tak oba moje tunery su brutal horuce, aj pri odkrytovanom boxe.

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 11 dub 2011, 15:31
od SlavoF
primárny problém určite nie je v prehrievaní
tiež mi 12525 na 23.5 občas vypadáva /ale ozaj málokedy a nie na dlho/
žiadny iný TP nie, iba tento, a na všetkých troch rôznych prímačoch (LNB Quad)
LNB 23.5 ale nemám v ohnisku paraboly

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 dub 2011, 22:22
od medved09
Ach jo, já už nevím co s tím mám dělat...
Kódovaný programy z tohoto TP mě prostě jdou stylem 45sek jde obraz, 10sek "scrambled", 45sek obraz, 10sek "scrambled", pak to vydrží minutu, dvě a znova.

Vyzkoušel jsem poslední dva FW s MultiCASem, teď mám FW 4890 s mgcamd a newcs z Dempseyho zálohy, ale pořád je to to samý
Signál mám 99%, quality 82%. Dělá mi to jen tenhle TP, všechny ostatní jsou v pohodě.

Nemáte někdo nějaký tip co vyzkoušet? Levej nejsem, s linuxem dělám přes 10let, ale věci okolo EMU jsou pro mě španělská vesnice..

Mám bílou kartu Skylink v interní čtečce + setup v podpise.

Díky

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 17 dub 2011, 23:41
od johny_sk
...no jam mam tu istu konfiguraciu aj sw a este ani raz som nezaznamenal na tomto tr. chybu, sice mam parabolu 120-stred, tak asi je to tym.

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 18 dub 2011, 11:08
od visper
Já mám parabolu jen 80cm a žádný problém s tímto TP. To vypadá spíš na nějaké rušení.

Re: problém se signálem s TP12525

Napsal: 18 dub 2011, 19:51
od Fishburn
Já měl obdobné problémy na TP 12525 řešení jsem našel až po kombinaci newcs+multicas
Dříve to byla katastrofa ani jeden multicas nejel 100% ale newcs+mgacamd asi na 90%

Tuším že dempsey někde psal že problém bude v čtečce a ne v signálu protože čtečka je (CONAX a kompaktibilita s Cryptoworks není nejlepší)

Bez problému

newcs+multicas (je to zde na foru popsané)
E2 oscam+cccam bez problému