ad 3. Řazení souborů (Movie Player, File Manager) se přepíná přes malé menu, je tam volba Arrange a pod ní možnosti Name, Date, Size. Při každém stisku tlačítka DO na příslušné možnosti se přepíná dokola mezi sestupným a vzestupným řazením. K řazení seznamu stanic slouží barevná tlačítka na DO (viz nápověda dole v tabulce se stanicemi).nedball píše:to Schmegea:
1. Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
2. Můžu tam nechat ten svůj starý s tím, že ho třeba přejmenuji na OpenXCAS-old? Nebude si ho pak software všímat? Nebo by to dělalo problémy?
3. Před časem se mi nějak přeplo zobrazení řazení souborů (např. filmy apod.) na Z až A. Jak to přepnu nazpět na zobrazení A až Z?
4. Je možné někde sehnat nějaký podrobný návod k satelitnímu přehrávači AZ Box HD Premium Plus?
P.S.
Předem se omlouvám za mé začátečnické dotazy. Se satelitní technikou ale začínám.
L.
AZ Box + karta Skylink Irdeto
Moderátoři: gorick, schmegea, monkus
- VTronik
- Pokročilý

- Příspěvky: 603
- Registrován: 13 zář 2009, 22:16
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc:
Normálně se připojuji přes FTP z PC na pevný disk satelitního přehrávače.
Stává se mi však, že se někdy nemůžu přes FTP na satelitní přijímač připojit. Dosud se mi nepodařilo identifikovat proč.
Proč se někdy v klidu připojí a někdy ne?
Nevíte čím to může být?
L.
Normálně se připojuji přes FTP z PC na pevný disk satelitního přehrávače.
Stává se mi však, že se někdy nemůžu přes FTP na satelitní přijímač připojit. Dosud se mi nepodařilo identifikovat proč.
Proč se někdy v klidu připojí a někdy ne?
Nevíte čím to může být?
L.
- VTronik
- Pokročilý

- Příspěvky: 603
- Registrován: 13 zář 2009, 22:16
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Těžká rada. Běžně FTP připojení používám. Zkoušel jsem dva SW (Filezillu a TC). Zvítězil Totalcommander. Jednoduché ovládání, přenos souborů větších než 4GB a bezchybná funkce. Žádný problém nebo nahodilosti v připojení se mi nestávají. Jak v režimu On tak Sleep. Obojí OK. Takže bych zkontroloval správné nastavení sítě. Používám statické IP.
AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Jestli to nebude třeba tím, že router přidělí boxu pokaždé jinou adresu. Použij buďto pevné adresy, nebo ještě lépe, nechej na routeru DHCP, ale zarezervuj v routeru aby boxu přiděloval stále tu stejnou.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Tak už jsem v obraze. Router skutečně mění IP adresy. Poslední trojčíslí IP adresy přehazuje mezi 100 a 101, patrně v závislosti, jestli pustím první PC nebo satelit.
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
to Schmegea:
Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
Na tenhle dotaz jsi mi odpověděl ANO. Mně to ale nefunguje. Jakmile přehraji svůj starý OPENXCAS tvým záložním OPENXCAS toule metodou (smažu starý v satelitu, překopíruji do něj tvůj a restartuji satelit), karta se nechytí (hlásí pořád zakódováno).
A nefunguje to ani v případě, že si svůj starý překopíruji na PC a pak ho dám zpět do satelitu.
Musím si přímo ze satelitu stáhnout OPENXCAS z www.azboxworld.com a pak se to chytí. Sice je tam jen MULTICAS (u kterého se seká obraz, apod.), ale karta se chytí.
L.
Můžu tvůj OpenXCAS přehrát v satelitním přehrávači jednoduše přímo z PC připojením se přes FTP na satelitní přehrávač?
Na tenhle dotaz jsi mi odpověděl ANO. Mně to ale nefunguje. Jakmile přehraji svůj starý OPENXCAS tvým záložním OPENXCAS toule metodou (smažu starý v satelitu, překopíruji do něj tvůj a restartuji satelit), karta se nechytí (hlásí pořád zakódováno).
A nefunguje to ani v případě, že si svůj starý překopíruji na PC a pak ho dám zpět do satelitu.
Musím si přímo ze satelitu stáhnout OPENXCAS z www.azboxworld.com a pak se to chytí. Sice je tam jen MULTICAS (u kterého se seká obraz, apod.), ale karta se chytí.
L.
- schmegea
- Mazák

- Příspěvky: 924
- Registrován: 26 bře 2009, 22:21
- Bydliště: Jackal
- Kontaktovat uživatele:
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Atributy jsi zkontroloval?
cam můžeš stahovat i odsud
CAMD_SERVER_1=http://islaremota.com/aza
CAMD_SERVER_2=http://azboxworld.com
CAMD_SERVER_3=http://azboxhd.ru
CAMD_SERVER_4=http://techsat.info/AZCamd
pluginy odsud
PLUGINS_SERVER_1=http://islaremota.com/azp
PLUGINS_SERVER_2=http://server.az-box.co.uk/plug
PLUGINS_SERVER_3=http://azboxhd.ru
PLUGINS_SERVER_4=http://techsat.info/AZPlugins
ale to asi víš
cam můžeš stahovat i odsud
CAMD_SERVER_1=http://islaremota.com/aza
CAMD_SERVER_2=http://azboxworld.com
CAMD_SERVER_3=http://azboxhd.ru
CAMD_SERVER_4=http://techsat.info/AZCamd
pluginy odsud
PLUGINS_SERVER_1=http://islaremota.com/azp
PLUGINS_SERVER_2=http://server.az-box.co.uk/plug
PLUGINS_SERVER_3=http://azboxhd.ru
PLUGINS_SERVER_4=http://techsat.info/AZPlugins
ale to asi víš
DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.
Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.
L.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.
Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.
L.
- visper
- Odborník

- Příspěvky: 2192
- Registrován: 23 dub 2009, 13:50
- Dostal poděkování: 1 poděkování
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Ano, je to nastavení práv. Musíš to nastavit až v přijímači (v satelitu raději ne, ten je na oběžné dráze). Nastavit práva můžeš linuxovým příkazem přes telnet nebo jednodušeji přes ftp pomocí Total Commanderu (změna atributů).nedball píše:Některé z těch linků znám, některé ne.
Jak už jsem psal dříve, jsem v práci se satelitní technikou začáteční, který se to snaží co nejrychleji vstřebat.
Těmi atributy myslíš přesně co? Nastavení práv? Pokud jo, jaké je správné nastavení práv? Stačí když nastavím práva v PC a pak celý bylík přesunu do staelitu? nebo musím nastavit práva až v satelitu? pokud až v satelitu, tak bych poprosil o radu, jak to přesně provést.
L.
Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Jak tedy zní přesně ten linuxový příkaz na změnu práv souboru?
Pomocí TELNET se přepnu na disk satelitního příjímače a co dále? Jak přesně zní příkaz na změnu práv daného adresáře (včetně jeho podadresářů)?
A druhá otázka. Jaká práva mu přidělit?
Pomocí TELNET se přepnu na disk satelitního příjímače a co dále? Jak přesně zní příkaz na změnu práv daného adresáře (včetně jeho podadresářů)?
A druhá otázka. Jaká práva mu přidělit?
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Ještě bych měl jeden dotaz:
Když si takto od někodo stáhnu zálohu, kde zjistím jaká verze to přesně je?
Vidím samozřejmě seznam PLUGINů (mgcamd, newcs, atd.), ale kde zjistím přesnou verzi (třeba o mgcamd 1.35a)?
L.
Když si takto od někodo stáhnu zálohu, kde zjistím jaká verze to přesně je?
Vidím samozřejmě seznam PLUGINů (mgcamd, newcs, atd.), ale kde zjistím přesnou verzi (třeba o mgcamd 1.35a)?
L.
- schmegea
- Mazák

- Příspěvky: 924
- Registrován: 26 bře 2009, 22:21
- Bydliště: Jackal
- Kontaktovat uživatele:
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
atributy dej 755, změň to přes total comander je to jednoduší než telnet příkaz (příkaz je "chmod"),
atributy se při kopírování přes ftp vždy změní je třeba opravit vždy v přijímači.
Jaký máš nainstalovaný newcs, mgcamd zjistíš buď v menu přijímače a nebo prohlídni soubor openxcas.conf v adresáři newcs respektive mgcamd
atributy se při kopírování přes ftp vždy změní je třeba opravit vždy v přijímači.
Jaký máš nainstalovaný newcs, mgcamd zjistíš buď v menu přijímače a nebo prohlídni soubor openxcas.conf v adresáři newcs respektive mgcamd
DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB
-
nedball
- Nováček

- Příspěvky: 31
- Registrován: 03 úno 2011, 09:32
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Tak už se mi to podařilo rozběhnout.
Problém byl v tom, že když jsem v Total Commanderu změnil práva adresáře OPENXCAS (v satelitním přijímači), myslel jsem si, že se změní práva i všech podadresářů a souborů v tomhle adresáři. Ale bohužel tomu tak nebylo. Když jsem opravdu všechno změnil na 755, tak to funguje.
Ještě jeden dotaz:
Jak se dá zakázat zápis na kartu?
L.
Problém byl v tom, že když jsem v Total Commanderu změnil práva adresáře OPENXCAS (v satelitním přijímači), myslel jsem si, že se změní práva i všech podadresářů a souborů v tomhle adresáři. Ale bohužel tomu tak nebylo. Když jsem opravdu všechno změnil na 755, tak to funguje.
Ještě jeden dotaz:
Jak se dá zakázat zápis na kartu?
L.
- schmegea
- Mazák

- Příspěvky: 924
- Registrován: 26 bře 2009, 22:21
- Bydliště: Jackal
- Kontaktovat uživatele:
Re: AZ Box + karta Skylink I-deto
Tak to je tu už několikrát popsáno,
mgcamd config A:0
a v newcs au of
mgcamd config A:0
a v newcs au of
DREAM 7020 HD; 7020HD V2, Gigablue HD quaid plus, aZbox HD premium E2 (DVB-S2), E85 multifokus 4W; 5E; 9E; 13 E; 19,2 E; 23,5 E, 28,2E; 39E , Dream 800HDse, bigsat 2100; oscam 5983_cccam2.21,Zyxel NSA 210 - 2TB, PC server - 100TB